Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: rozciąganie - zestaw 45 ćwiczeń
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już nie pamiętam czy to wrzucałem gdzieś kiedyś...
ćwiczenia rozciągające podzielone na 3 części:
1. nogi
2. plecy
3. barki

A jak wygląda sprawa serii, bo jest powiedziany tylko czas trzymania? Czy to już jest indywidualna sprawa każdego ile ma czasu i jakie ćwiczenia wybierze z tego zestawu, bo wątpię żeby każdy robił wszystkie, większość się powiela(na ten sam mięsień, podobna pozycja i moim zdaniem lepiej wybrać jedno, a robić go więcej i dłużej.
zamysłem autorów było robienie całego zestawu, skoro powtarzają się ćwiczenia na te same mięśnie to tak jakbyś robił kilka serii jednego ćwiczenia Wink
oczywiście możesz sobie wybrać kilka ćwiczeń i robić je po kilka serii.
Zauważyłem, że autor nie skupia się na kolejności rozciągania, a czy to takie istotne? Przeszukałem naprawdę wiele forum i to polskich, i zagranicznych i nie mogę znaleźć odpowiedzi na to nurtujące mnie już od dawna pytanie, znalazłem jedynie następujący schemat:

stretch your back (upper and lower) first
stretch your sides after stretching your back
stretch your buttocks before stretching your groin or your hamstrings
stretch your calves before stretching your hamstrings
stretch your shins before stretching your quadriceps (if you do shin stretches)
stretch your arms before stretching your chest


Czy ktoś stosuje się do takiej kolejności, czy ma to znaczenie w dążeniu do poprawy gibkości?
Zestaw ćwiczeń rozciągających dla ludzi rozciągniętych Tongue Przeciętny Kowalski po obejrzeniu takiego filmiku i spróbowaniu 3/4 tych ćwiczeń może sobie niezłe kuku zrobić, jeśli oczywiście będzie w ogóle potrafił ustawić się początkowej pozycji Tongue

Choć pewnie komuś się przyda, bardzo ładna Pani w prezentacji ;o)
Zwróciła uwagę na to co już wspominałem o rozciąganiu, rozciąganie przynajmniej 30 sekund, ja utrzymywałem w teorii do 30 sekund wdrożeniowo, na wysokim poziomie rozciąganie pewnie i da radę do 60 sekund, ale po 30 sekundach zauważyłem negatywne efekty rozciąganiu, z kolei mówi o 90 sekundach ćwiczenia i rzeczywiście jeśli zrobimy 3 serie jednego ćwiczenia po 30 sekund daje półtorej minuty

1,2,3 ćwiczenie - rozciąganie biodrowo-lędźwiowego oraz prostego uda, czyli progresja
4 ćwiczenie - rozciąganie dwugłowego
5 ćwiczenie - rozciąganie lędźwi i prostownika pleców
6. ćwiczenie - nie wiem o co chodzi
7. ćwiczenie - rozciąganie niewielkie przywodzicieli, dwugłowy uda, w tym półbłoniasty
8. ćwiczenie - rozciąganie przywodzicieli
9. ćwiczenie - rozciąganie biodrowo-lędźwiowego oraz czworogłowego uda
10 ćwiczenie - jak 1,2,3
11. ćwiczenie - no rozjechać się tak do szpagatu to wyczyn Wink
12. ćwiczenie - rozciąganie kulszowo-goleniowych mięśni
13. ćwiczenie - dwugłowy i pośladkowy
14. ćwiczenie - pośladkowy
15. ćwiczenie - pośladkowy
16. ćwiczenie - pośladkowy i dwugłowy
17. ćwiczenie - przywodziciele i dwugłowy
18. ćwiczenie - trójgłowy łydki
19. ćwiczenie - najszerszy i skośny brzucha, oraz boczne lędźwie
20. ćwiczenie - nie wiem
21. ćwiczenie - pośladkowy
22. ćwiczenie - dwugłowy, pośladkowy
24 ćwiczenie - ciekawe tego nie znałem boczne lędźwie + pośladki najs
25. ćwiczenie - czworoboczny lędźwi, prostownik pleców
26. ćwiczenie - nie polecam

30 ćwiczenie - rozciągamy brzuch
31 ćwiczenie - brzuch + biodrowo-lędźwiowy
32. ćwiczenie - bardzo dobrze ćwiczenie na lędźwia i prostownik pleców polecam
33. ćwiczenie - Mostek rozciągamy piersiowy, brzuch, najszerszy, biodrowo-lędźwiowy - Zabawne mostek nie jest ćwiczenie na rozciąganie pleców tylko na zwiększenie łuku w wygięciu pleców, krótko ujmując ściągnięcia mięśni pleców po całej długości ciała Wink
34 ćwiczenie - Rozciąganie najszerszego grzbietu, klatki piersiowej, brzuch

35. ćwiczenie - To jest niestety nie rozciągające tylko zwiększenie amplitudy ruchu w stawie barkowym, czyli uelastycznienia więzadeł stawu barkowego i powięzi mięśniowych
36. ćwiczenie - Rozciąganie czworobocznego pleców, tylny akton naramiennego
37. ćwiczenie - najszerszy grzbietu, piersiowy,
38. ćwiczenie - piersiowy, mięśnie przedramienia, zębaty przedni, naramienny
39 ćwiczenie - naramienny, piersiowy, zębaty przedni
41. ćwiczenie - naramienny, biceps, piersiowy,
42. ćwiczenie - naramienny, piersiowy
43. ćwiczenie - triceps
44. ćwiczenie - naramienny, piersiowy
A jeśli chodzi o moje pytanie? Jaka kolejność jest najkorzystniejsza w rozciąganiu, czy kolejność z jaką się rozciągamy ma wpływ na rozciąganie?
już o tym pisałem jaka jest kolejność na początku ćwiczenia dynamiczne i niewielkie pogłębienia, potem statyka i dociskanie. Nikt nie zbadał które ćwiczenia w jakiej kolejności, to nie jest układanka, to wszystko zależy od organizmu człowieka. Na pewno nie można się porywać na szpagaty i od razu dążyć do pełnego siadu, trzeba powoli i systematycznie.