Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Wejście do stania na rękach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(2014-11-06, 01:40)Adam.Kalman napisał(a): [ -> ]Sylwetka w staniu nawet niezła, ale chyba nikt z trenerów nie zauważył jednego kluczowego błędu, głowy.
Jeżeli stałbyś na poręczach i miałbyś zrobić obrót o 180*, to jak, skoro nie patrzysz na ręce? Hmmm....?
Cała lawina błędów bierze się właśnie z tego.

Dzięki ogromne za tą uwagę. Głowę trzymałem z przodu aby zrobić miejsce łopatkom przy wypychaniu ich w góre, ale faktycznie przez to traci się kontrolę nad równowagą. Poprawiłem ten element, przycisnąłem mocniej trening sylwetki oraz zmieniłem kilka drobnych rzeczy i wydaje się, że jest lepiej. Cały czas mi trochę biodra uciekają z linii ale pracuje nad tym.
Poniżej mój własny zestaw, który zdecydowanie pomógł w osiągnięciu pierwszego samodzielnego stania na rękach. Teraz czas na szlifowanie powtarzalności i dociągnięcie linii ciała do pionu.
Ogromne dzięki za wszystkie uwagi bo były bardzo pomocne!

kołyskę robi się "bujając" się na odcinku lędźwiowym, nie powinno się odrywać tego odcinka od ziemi, w związku z czym ruch wahadłowy jest krótszy i intensywniejsza jest praca
(2014-12-31, 14:08)Newcio napisał(a): [ -> ]kołyskę robi się "bujając" się na odcinku lędźwiowym, nie powinno się odrywać tego odcinka od ziemi, w związku z czym ruch wahadłowy jest krótszy i intensywniejsza jest praca
Dzięki za uwagę - będę pamiętał żeby się poprawić.
spoko filmik, do kompletu zabrakło mi tylko rozciągania barków
(2014-12-31, 21:39)rafal napisał(a): [ -> ]spoko filmik, do kompletu zabrakło mi tylko rozciągania barków

Dzięki. Faktycznie rozciągania barków zabrakło, natomiast nad ich mobilnością i zakresem ruchu pracuję osobno i rzadko zaraz po treningu do stania na rękach, a w materiale chciałem się przede wszystkim skupić na jednym 30 minutowym zestawie ćwiczeń.

Swoją drogą to poruszyłeś wątek, który wydaje mi się ciekawy i nie do końca jednoznaczny: czy rozciągać się zaraz po treningu czy w zupełnie osobnej sesji. Oraz jakie są różnice (jeżeli w ogóle) w intensywności i rodzajach rozciągania w obu przypadkach.
powinno się rozciągać przed treningiem ( zwiększenie mocy ) i jak ktoś chce utrzymać poziom rozciągnięcia to i po
Krzysztof rozumiem ,że to twój kanał ? Jeśli tak myślę ,że warto go umieścić na naszym fanpage Wink
(2015-01-06, 22:10)Mrowek napisał(a): [ -> ]Krzysztof rozumiem ,że to twój kanał ? Jeśli tak myślę ,że warto go umieścić na naszym fanpage Wink

Jasne!
Stron: 1 2 3