Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wejście do stania na rękach
#21

(2014-11-06, 01:40)Adam.Kalman napisał(a):  Sylwetka w staniu nawet niezła, ale chyba nikt z trenerów nie zauważył jednego kluczowego błędu, głowy.
Jeżeli stałbyś na poręczach i miałbyś zrobić obrót o 180*, to jak, skoro nie patrzysz na ręce? Hmmm....?
Cała lawina błędów bierze się właśnie z tego.

Dzięki ogromne za tą uwagę. Głowę trzymałem z przodu aby zrobić miejsce łopatkom przy wypychaniu ich w góre, ale faktycznie przez to traci się kontrolę nad równowagą. Poprawiłem ten element, przycisnąłem mocniej trening sylwetki oraz zmieniłem kilka drobnych rzeczy i wydaje się, że jest lepiej. Cały czas mi trochę biodra uciekają z linii ale pracuje nad tym.
Poniżej mój własny zestaw, który zdecydowanie pomógł w osiągnięciu pierwszego samodzielnego stania na rękach. Teraz czas na szlifowanie powtarzalności i dociągnięcie linii ciała do pionu.
Ogromne dzięki za wszystkie uwagi bo były bardzo pomocne!

#22

kołyskę robi się "bujając" się na odcinku lędźwiowym, nie powinno się odrywać tego odcinka od ziemi, w związku z czym ruch wahadłowy jest krótszy i intensywniejsza jest praca

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#23

(2014-12-31, 14:08)Newcio napisał(a):  kołyskę robi się "bujając" się na odcinku lędźwiowym, nie powinno się odrywać tego odcinka od ziemi, w związku z czym ruch wahadłowy jest krótszy i intensywniejsza jest praca
Dzięki za uwagę - będę pamiętał żeby się poprawić.
#24

spoko filmik, do kompletu zabrakło mi tylko rozciągania barków

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#25

(2014-12-31, 21:39)rafal napisał(a):  spoko filmik, do kompletu zabrakło mi tylko rozciągania barków

Dzięki. Faktycznie rozciągania barków zabrakło, natomiast nad ich mobilnością i zakresem ruchu pracuję osobno i rzadko zaraz po treningu do stania na rękach, a w materiale chciałem się przede wszystkim skupić na jednym 30 minutowym zestawie ćwiczeń.

Swoją drogą to poruszyłeś wątek, który wydaje mi się ciekawy i nie do końca jednoznaczny: czy rozciągać się zaraz po treningu czy w zupełnie osobnej sesji. Oraz jakie są różnice (jeżeli w ogóle) w intensywności i rodzajach rozciągania w obu przypadkach.
#26

powinno się rozciągać przed treningiem ( zwiększenie mocy ) i jak ktoś chce utrzymać poziom rozciągnięcia to i po

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#27

Krzysztof rozumiem ,że to twój kanał ? Jeśli tak myślę ,że warto go umieścić na naszym fanpage Wink
#28

(2015-01-06, 22:10)Mrowek napisał(a):  Krzysztof rozumiem ,że to twój kanał ? Jeśli tak myślę ,że warto go umieścić na naszym fanpage Wink

Jasne!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości