Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Ćwiczenia grzbietu - alternatywy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Wizziee

Witam, ćwiczę w domu, nie mam żadnej drabinki, więc nie mogę robić "nietoperzy", nie mam też miejsca do ćwiczenia skłonów, ani tym bardziej ławki (takich np. na ławce rzymskiej), a wiem, że to są najlepsze ćwiczenia na prostowniki/mięśnie grzbietu.

Ćwiczę do Back Levera i mam problem z tym, bo czuję, że nie mam wystarczająco siły. Pomożecie? Smile
wznosy tułowia, wznosy nóg, wznosy tułowia i nóg jednocześnie, trzymanie tułowia i nóg w górze - wszystko w leżeniu na brzuchu.
A co ma grzbiet do wagi tyłem?

Wizziee

A nie ma? Czuję grzbiet robiąc progresje wagi tyłem.
wrzuć film do "okiem trenera", być może trzeba coś skorygować...
Wall Handstand Reverse Leg Lifts (Tuck/Straddle/Pike), Reverse Leg Lifts (na stole można robić : D), Arch Up, Jefferson Curls (ja staje na półce solidnej xd), Arch Body Hold, Arch Body Rocks. Podałem angielskie nazwy żeby było łatwiej znaleźć na google/YT

Wizziee

(2014-08-07, 11:28)rafal napisał(a): [ -> ]wrzuć film do "okiem trenera", być może trzeba coś skorygować...

Trudno coś korygować, skoro nie umiem jeszcze Smile

Cytat:Wall Handstand Reverse Leg Lifts (Tuck/Straddle/Pike), Reverse Leg Lifts (na stole można robić : D), Arch Up, Jefferson Curls (ja staje na półce solidnej xd), Arch Body Hold, Arch Body Rocks. Podałem angielskie nazwy żeby było łatwiej znaleźć na google/YT
Dzięki wielkie Smile
Progresje też trzeba robić poprawnie, więc może i jest co korygować. Smile
Sylwrtki gimnastyczne, sylwetki gimnastyczne i sylwetki gimnastyczneWink Wystarczy tylko podłoga i całe ciało przeçwiczone. A spkro sylwetek angażuje lędźwie.

dom_cyl

przy sylwetkach staracie się tylko utrzymać w danej pozycji czy ściskacie jeszcze dodatkowo mięśnie?
(2014-08-08, 15:39)dom_cyl napisał(a): [ -> ]przy sylwetkach staracie się tylko utrzymać w danej pozycji czy ściskacie jeszcze dodatkowo mięśnie?

Jak ściśniesz na maksa to lepiej, wiadomo.
Stron: 1 2 3