Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Sylwetki gimnastyczne - charakterystyka od Newcia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Śmiało możesz. Smile
Dziękuję za odpowiedź Wink

Marcin88

Newcio chyba mówił żeby po sylwetkach się nie rozciągać bo zmniejszamy tonus mięśniowy nad którym pracujemy podczas sylwetek.
Chyba że coś pokręciłem Tongue
nie nie pisałem czegoś takiego nigdy Wink pisałem natomiast o tym, żeby nie robić rozciągania po ćwiczeniach siłowych gdzie dochodzi do maksymalnych napięć i skurczy pod wpływem ciężaru ponad 100%. Krótko mówiąc nie rozciągamy się po dużych ciężarach i obciążeniach, nieznaczne statyczne rozciąganie wskazane po treningu ale bez przesady. Ja zawsze robię rozgrzewkę, potem sylwetki i po tym rozciąganie i jakoś idzie w tym roku na bank będę mógł się czymś pochwalić bo rezultaty są obiecujące
Mam pytanko. Sylwetki można robić codziennie i zaleca się robienie ich przed treningiem, a po treningu?
Mój trening wygląda tak:
rozgrzewka + pierwszy zestaw sylwetek powtarzany 3 razy ( hollow body, skłony, kołyska )
wall handstand w ramach rozgrzewki

priorytety - w tym przypadku planche - dwa ćwiczenia izometryczne i dwa dynamiczne

uzupełnienie o pull, czyli podciąganie na jednej ręce z asystą i podciąganie na kółkach

na końcu korpus - i tutaj nie wiem czy już same ćwiczenia dynamiczne np wznosy nóg na drążku, rozjazdy ab wheel, kołyski czy mogę robić zarówno dynamiczne jak i izometryczne do czasu kiedy nie będę w stanie trzymać techniki?
Znalazłem w miarę dokładny sposób wykonywania poszczególnych sylwetek opisanych w pierwszym poście, może komuś się przyda Wink









zaczerpnięte z https://www.instagram.com/elaineseegler/
(2014-06-18, 10:15)zahir napisał(a): [ -> ]Zajmuje się tymi samymi grupami, lecz inny jest rodzaj pracy mięśniowej. Hollow body to ćwiczenie izometryczne, skłony tułowia w odcinku piersiowym, to ruch koncentryczny angażujący silnie górny przyczem mięśni prostych brzucha, jako następne ćwiczenie można dołożyć unoszenie miednicy z prostymi nogami skierowanymi w sufit (ruch koncentryczny silnie angażujący dolny przyczep) i zakończyć hollow body w kołysce (ruch izotoniczny). W ten sposób w jednej serii katujemy mięśnie różnymi rodzajami bodźców. I o to nam w gimnastyce chodzi Smile

Eloszka, jak zwykle opóźniony zapłon, ale zaciekawolo mnie te unoszenie miednicy, ponieważ wymaga użycia dolnych przyczepow a mój brzuch wygląda tak że im niżej tym mięśnie mniej widoczne hah. Ma to wyglądać tak że lezysz na pleckach i nogi skierowane do sufitu czyli ciało przujmuje postać litery L. Ruch ma polegać na tym że po prostu unosząc miednice starać się "dotknąć palcami sufity"? Starac się zachować proste nogi i wykonywać ruch tylko i wyłącznie do góry anie nigdzie na bok itp??
dokładnie tak to ma wyglądać.
Dzięki Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9