Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Front Lever
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sw12345

Witam od pewnego czasu gdy zacząłem próbować Tucked Front lever boli mnie lewy bark .Nigdy wcześniej nie miałem takiego bólu a utrzymywałem się na tym po 15s. .I boli tylko przy Tucker Lever ,a przy Full Back Lever wszystko jest ok na Bl dokładnym w nachwycie czyli (w wadze podchwycie )
max 20s. Zrobiłem krótką przerw 4 dni ale wciąż boli i tylko przy TL a dokładnie się rozgrzewam i rozciągam .Moje pytanie brzmi powinienem zrobić dłuższą przerwy czy to ból przejściowy? ?

A i jeszcze najmocniej boli przy wyprostowanych rękach a ugiętych to o wiele lżej .
Jeśli boli, to zrób przerwę. Jeżeli nie przejdzie skontaktuj się z lekarzem sportowym. Zadbaj też o pełną mobilność barków. Polecam zwis tyłem.

Marcin88

Zdecydowanie przerwa jesli bol nie ustaje, może coś naderwałeś? Ja też miałem problem z lewym barkiem odkąd zacząłem progresje wagi przodem..po dobrym rozgrzaniu i paru seriach kulonej wagi znów odczuwałem ból ale do tego stopnia że musiałem kończyć trening! Wydaje mi się że mięśnie przystosowywały się do takich obciążeń i tyle.Po paru tygodniach przeszło.Smarowałem po treningu maścią Traumon plus duużo rozciągania przed i zwłaszcza po treningu Smile To moje zdanie ale niech wypowiedzą się inni.W tej chwili nie boli nic i moge ćwiczyć bez bólu.Pozdrawiam

Dodam że też robiłem i robie na prostych rękach! Tak jak należy Tongue

sw12345

Warto się nauczyć podciągać na jednym ręku będzie wtedy łatwiej obiema rękoma robić wagi itp ?
(2014-06-11, 22:35)sw12345 napisał(a): [ -> ]Warto się nauczyć podciągać na jednym ręku będzie wtedy łatwiej obiema rękoma robić wagi itp ?

Nie ważne czy robisz podciąganie na 1 ręce, czy ze 100kg dwoma, to nie pomoże zbytnio. Wagę da radę opanować duuuużo szybciej niż podciąganie na jednej ręce, a więc to jest bez sensu chyba stosować to jako pomocnicze, które zajmie dużo więcej czasu. Prosty powód, przy wadze przodem ręce masz wyprostowane(a przynajmniej powinny być), a więc to co innego niż podciąganie, na pewno pomogą ćwiczenia zwiększające siłę na prostych rękach "straight arm strength".

Jak ja to widzę:
-w wadze przodem musisz mieć ręce wyprostowane, a więc rękoma nie trzymasz wagi
-musisz mieć silny tzw. core, kompleks biodrowo-miedniczno-lędźwiowy
-Nauczyć się pozycji łopatek, masz utrzymywać wagę przodem plecami, a nie rękoma czy brzuchem w większości
-miednica wypchnięta do przodu (PPT-Posterior Pelvic Tilt)
-Po czwarte najważniejsze: Sam pracuję nad tym, więc traktuj z pewnym dystansem co piszę, choć jak będziesz dobrze ćwiczył zrozumiesz o co mi chodzi, aby ciągnąć plecami.
Chudini odpisał Ci genialnie. Dodam tylko, że dla mnie kluczowe w gimnastyce jest zrozumienie rodzaju pracy mięśniowej (koncentryczny, izometryczny, aukstoniczny itp.) Wagi to praca izometryczna, podciąganie koncentryczna, czyli dwa różne światy.
szczerze to mogę się pochwalić ja robię wagę przodem od dawien dawna, tylko o plecach okrągłych, a weź zrób na ściągniętych łopatkach masakra, przy mojej dźwigni 186 cm i 85 kg
sw12345 czy łatwiej będzie ? Pewnie tak, czy zrobisz to w krótszym czasie niż stosując ćwiczenia specjalistyczne pod ten element? Sam znasz odpowiedź Wink