Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Human flag
#41

brakiem sylwetki a konkretnie proporcji siłowej plecy/ tors
#42

Jak uczymy się czegoś, np flagi to powinno się podchodzić do tego codziennie i jak najczęściej czy można się przetrenować i robić to np co drugi dzień?
#43

(2014-05-17, 21:54)StreetWorkout napisał(a):  Jak uczymy się czegoś, np flagi to powinno się podchodzić do tego codziennie i jak najczęściej czy można się przetrenować i robić to np co drugi dzień?

Szczerze to zależy od intensywności. Znana popularna metoda "smarowania gwintów", zakłada wręcz robienie serii danego ćwiczenia, które chcesz opanować kilka razy dziennie, w długich odstępach i z taką intensywnością, żeby się nie przetrenować - i to faktycznie wydaje się być najlepszym sposobem, na nauczenie układu nerwowego i przełamanie jakiejś "blokady" w ćwiczeniu, ale w zdecydowanej większości przypadków, będziesz sobie stawiał trochę odleglejsze cele treningowe, do których nie dojdziesz bez treningu o większej objętości, zawierającego ileś tam ćwiczeń uzupełniających - uczących poprawnych nawyków i wyrabiających potrzebną sprawność - wtedy siłą rzeczy musisz to robić mniej/więcej co 2 dni, bo codziennie nie się nie da.
Co więcej, jeśli masz regularne, intensywne treningi, na których gonisz więcej celów - to siłą rzeczy nie będziesz w stanie zbyt dobrze wykorzystać "smarowania gwintów", bo będzie ci kolidowało z czasem, który potrzebujesz na regenerację między treningami.
#44

Witam ponownie Smile
Przez ten ostatni czas sporo robię podciągnięć, pompek w staniu na rękach itp. Ogólnie flagi nie ćwiczę na prawą stronę (bolący prawy staw łokciowy jak już pisałem) choć już dość mniej boli. Od października zacząłem sobie robić flagę na lewą rękę + dobra rozgrzewka i mnie lewy łokieć nie boli. Ale zauważyłem, że gdy rozgrzewam prawy łokieć, to on tak dziwnie "chrupie" i nie wiem czy to coś poważnego. Byłem na prześwietleniu i nic nie widzieli, jedynie lekarz mówił że może być zerwany jakiś przyczep tricepsa. A i zauważyłem też, że stawy czasem mnie bolą nie tylko od flagi, ale też o intensywnych treningów, np sporo podciągnięc, pompek w staniu na rękach.
#45

Odradzam Ci trening tylko na jedną stronę. Zadbaj o dokładną diagnozę, wyłącz kontuzję i wróć do poprawnych treningów. Ewentualnie trenuj to na co pozwala kontuzja.
#46

Ja kiedyś strasznie dużo robiłem flage na prawą stronę, i miałem mieśnie pleców po prawej wyrobione, a po lewej prawie wcale. Teraz właśnie staram się to wyrównać ćwicząc na lewą.
#47

Staraj się to wyrównać robiąc na obieSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości