Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ZDJĘCIE i FILM] V-sit
#1

Witajcie. Dziś po treningu na szybko zrobiłem zdjęcie jak wykonuje V-sit, następnym razem nagram filmik, ale śpieszno mi było.

Zdjęcie daję do wglądu jak oceniacie technikę? Moim celem jest V-sit 90 degree z najmniejszym wychyleniem lędźwi.


Moja technika:

Na samym początku kiedy wszedłem w pozycję:
[Obrazek: vjkrKwN.jpg]


Po 2-3 sekundach nogi nieco się obniżyły:

[Obrazek: aUeIbTj.jpg]

Jak zniwelować to wychylenie, czy minimalne zawsze pozostanie?


A tutaj zdjęcie z października
[Obrazek: MIj4fn5.jpg]


Postaram się nagrać jakiś filmik jak to wygląda, bo zdaję sobie sprawę, że po zdjęciach ciężko ocenić technikę, bo nie jest ona jednakowa podczas ćwiczenia.
#2

Ten element polega na "wychyleniu lędźwi" Smile Błędem jest zbyt mocne odchylenie do tyłu na rękach.
Po zdjęciach wszystko wygląda dobrze, pytania teraz problem leży w sile czy gibkości.

Próbowałeś wykonywać wysoką poziomkę z nogami na ścianie ?

Teraz przejrzałem dokładniej zdjęcia myślę ,że problem leży w gibkości. Potrafisz wykonać skłon tułowia w przód w siadzie prostym bez użycia rąk tak aby położyć brzuch na udach ?
#3

(2014-12-28, 23:28)Mrowek napisał(a):  Ten element polega na "wychyleniu lędźwi" Smile Błędem jest zbyt mocne odchylenie do tyłu na rękach.
Po zdjęcia wszystko wygląda dobrze, pytania teraz problem leży w sile czy gibkości.

Próbowałeś wykonywać wysoką poziomkę z nogami na ścianie ?

[Obrazek: povolya_anna.jpg]
Trafiłem na gymnasticbodies na takie zdjęcie i tutaj nie ma mowy o wychyleniu w przód, ale fakt jest jeden, że mam 19 lat i od dziecka nie rozciągam się więc wątpliwe żeby taką ładną technikę zachować.

Jeśli chodzi o poziomkę z nogami na ścianie, to wykonuje takie ćwiczenie w planie rozciągającym:
  • Opieram dłonie na podłodze z palcami skierowanymi "do tyłu"
  • Opieram nogi wysoko na ścianie
  • Schodzę nogami niżej, aż dojdę do takiego momentu gdzie w miarę mogę mieć proste lędźwie i trzymam taką pozycję, palce obciągnięte.



Tak wiem, że problem polega na rozciągnięciu, nie potrafię położyć brzucha na udach, ale potrafię zrobić skłon bez rozgrzewki za dnia dotykając palcami podłogi co 3 miesiące temu nie było możliwe nawet po dobrej rozgrzewce.

Na razie trenuję 3 razy w tygodniu i zastanawiam się czy nie dodać jeszcze 3 treningów (lekkich) - sama statyka, a po tym rozciąganie, czy to nie byłoby zbyt wiele?

Bez użycie rąk potrafię zrobić skłon w siadzie prostym tak aby położyć dłonie w okolicy kostek, stóp, ale i tak brzuch nie leży na udach (brakuje chyba rozciągnięcia bioder??).
#4

Musisz wypchać biodra w przód, wysoka poziomka to odwrócony skłon w przód w siadzie prostym z rękami w tył.
Tutaj masz zawodniczkę, co ma spore znaczenie kobietą jest łatwiej uzyskać dużą gibkość.

Ustawienie ciała na 2 zdjęciu moim zdaniem jest idealne, brakuje tylko odpowiedniej gibkości i siły mięśni brzucha aby przytrzymać pozycję.
#5

Postaram się następnym razem nagrać filmik, aby mieć pewność. Dla mnie ta pozycja jest bardzo ważna - to moje marzenie, więc staram się robić to na 110%, stąd też rozciągam się prawie półtorej godziny.

To wychylenie na pierwszym zdjęciu pewnie powstało w wyniku tego, że gdy wchodzę w tą pozycję to staram się unieść nogi jak najwyżej potrafię.


Dziękuje za opinie.



[Obrazek: 33SICFX.jpg]

Czy tutaj jest poprawna technika V-sit, czy to już zupełnie co innego? Gdzieś, kiedyś przeczytałem żeby przy V-sit starać się utrzymywać proste plecy w odcinku lędźwiowym i tak mi zostało w pamięci.
#6

Nie mylisz się.

#7

Widziałem filmiki tego gościa. To właśnie między innymi on zmotywował mnie i zainspirował do V-ki, ale on jest bardzo dobrze rozciągnięty. Z tego co pisał to od zawsze był taką guma Big Grin


Dobra już wiem o co chodzi, unika się wychylenia rąk - to o czym pisałeś. Natomiast prostych lędźwi nie jest nikt w stanie zachować w takiej pozycji.
#8

Stopy powinny być skierowane w górę, z tolerancją 10 stopni.
Nie wiem jak sędziowie liczą gdy zrobisz w stronę manny jak na zdjęciu które zamieściłeś.

(2014-12-28, 23:57)Unbroken napisał(a):  Dobra już wiem o co chodzi, unika się wychylenia rąk - to o czym pisałeś. Natomiast prostych lędźwi nie jest nikt w stanie zachować w takiej pozycji.
Musisz się lekko zaokrąglić w lędźwiach wynika to z budowy anatomicznej, mamy narządy wew. kręgosłup itp. Smile
Faktem jest ,że musisz wypchać biodra do przodu w celu zachowania równowagi.
#9

Powróciłem z filmikami, robione dziś po treningu:


2 minuty później(tak dla pewności nagrałem dwa razy Tongue)



I tak wiem śmieszne robię miny przy ćwiczeniu, ale to nie konkurs piękności Big Grin


I jak technika? Nad czym pracować, co do poprawy, co jest okej?
#10

Zrobisz Vkę tylko skup się na rozciąganiu, a nie na samym próbowaniu, bo większość to rozciągnięcie. . Jeśli Kino robi, to ty też możesz(trochę niekonwencjonalne metody, ale bardzo dobrze uczą ruchu). Jeszcze jedno, zobacz jak robi poziomkę, z miednicą wychyloną bardzo, w tył i to uczy tego jak Vka powinna wyglądać, jak Mrówek napisał większość odchyla się zbyt mocno na rękach, choć to przez rozciągnięcie zbyt słabe głównie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości