Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: [ZDJĘCIE i FILM] V-sit
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie. Dziś po treningu na szybko zrobiłem zdjęcie jak wykonuje V-sit, następnym razem nagram filmik, ale śpieszno mi było.

Zdjęcie daję do wglądu jak oceniacie technikę? Moim celem jest V-sit 90 degree z najmniejszym wychyleniem lędźwi.


Moja technika:

Na samym początku kiedy wszedłem w pozycję:
[Obrazek: vjkrKwN.jpg]


Po 2-3 sekundach nogi nieco się obniżyły:

[Obrazek: aUeIbTj.jpg]

Jak zniwelować to wychylenie, czy minimalne zawsze pozostanie?


A tutaj zdjęcie z października
[Obrazek: MIj4fn5.jpg]


Postaram się nagrać jakiś filmik jak to wygląda, bo zdaję sobie sprawę, że po zdjęciach ciężko ocenić technikę, bo nie jest ona jednakowa podczas ćwiczenia.
Ten element polega na "wychyleniu lędźwi" Smile Błędem jest zbyt mocne odchylenie do tyłu na rękach.
Po zdjęciach wszystko wygląda dobrze, pytania teraz problem leży w sile czy gibkości.

Próbowałeś wykonywać wysoką poziomkę z nogami na ścianie ?

Teraz przejrzałem dokładniej zdjęcia myślę ,że problem leży w gibkości. Potrafisz wykonać skłon tułowia w przód w siadzie prostym bez użycia rąk tak aby położyć brzuch na udach ?
(2014-12-28, 23:28)Mrowek napisał(a): [ -> ]Ten element polega na "wychyleniu lędźwi" Smile Błędem jest zbyt mocne odchylenie do tyłu na rękach.
Po zdjęcia wszystko wygląda dobrze, pytania teraz problem leży w sile czy gibkości.

Próbowałeś wykonywać wysoką poziomkę z nogami na ścianie ?

[Obrazek: povolya_anna.jpg]
Trafiłem na gymnasticbodies na takie zdjęcie i tutaj nie ma mowy o wychyleniu w przód, ale fakt jest jeden, że mam 19 lat i od dziecka nie rozciągam się więc wątpliwe żeby taką ładną technikę zachować.

Jeśli chodzi o poziomkę z nogami na ścianie, to wykonuje takie ćwiczenie w planie rozciągającym:
  • Opieram dłonie na podłodze z palcami skierowanymi "do tyłu"
  • Opieram nogi wysoko na ścianie
  • Schodzę nogami niżej, aż dojdę do takiego momentu gdzie w miarę mogę mieć proste lędźwie i trzymam taką pozycję, palce obciągnięte.



Tak wiem, że problem polega na rozciągnięciu, nie potrafię położyć brzucha na udach, ale potrafię zrobić skłon bez rozgrzewki za dnia dotykając palcami podłogi co 3 miesiące temu nie było możliwe nawet po dobrej rozgrzewce.

Na razie trenuję 3 razy w tygodniu i zastanawiam się czy nie dodać jeszcze 3 treningów (lekkich) - sama statyka, a po tym rozciąganie, czy to nie byłoby zbyt wiele?

Bez użycie rąk potrafię zrobić skłon w siadzie prostym tak aby położyć dłonie w okolicy kostek, stóp, ale i tak brzuch nie leży na udach (brakuje chyba rozciągnięcia bioder??).
Musisz wypchać biodra w przód, wysoka poziomka to odwrócony skłon w przód w siadzie prostym z rękami w tył.
Tutaj masz zawodniczkę, co ma spore znaczenie kobietą jest łatwiej uzyskać dużą gibkość.

Ustawienie ciała na 2 zdjęciu moim zdaniem jest idealne, brakuje tylko odpowiedniej gibkości i siły mięśni brzucha aby przytrzymać pozycję.
Postaram się następnym razem nagrać filmik, aby mieć pewność. Dla mnie ta pozycja jest bardzo ważna - to moje marzenie, więc staram się robić to na 110%, stąd też rozciągam się prawie półtorej godziny.

To wychylenie na pierwszym zdjęciu pewnie powstało w wyniku tego, że gdy wchodzę w tą pozycję to staram się unieść nogi jak najwyżej potrafię.


Dziękuje za opinie.



[Obrazek: 33SICFX.jpg]

Czy tutaj jest poprawna technika V-sit, czy to już zupełnie co innego? Gdzieś, kiedyś przeczytałem żeby przy V-sit starać się utrzymywać proste plecy w odcinku lędźwiowym i tak mi zostało w pamięci.
Nie mylisz się.

Widziałem filmiki tego gościa. To właśnie między innymi on zmotywował mnie i zainspirował do V-ki, ale on jest bardzo dobrze rozciągnięty. Z tego co pisał to od zawsze był taką guma Big Grin


Dobra już wiem o co chodzi, unika się wychylenia rąk - to o czym pisałeś. Natomiast prostych lędźwi nie jest nikt w stanie zachować w takiej pozycji.
Stopy powinny być skierowane w górę, z tolerancją 10 stopni.
Nie wiem jak sędziowie liczą gdy zrobisz w stronę manny jak na zdjęciu które zamieściłeś.

(2014-12-28, 23:57)Unbroken napisał(a): [ -> ]Dobra już wiem o co chodzi, unika się wychylenia rąk - to o czym pisałeś. Natomiast prostych lędźwi nie jest nikt w stanie zachować w takiej pozycji.
Musisz się lekko zaokrąglić w lędźwiach wynika to z budowy anatomicznej, mamy narządy wew. kręgosłup itp. Smile
Faktem jest ,że musisz wypchać biodra do przodu w celu zachowania równowagi.
Powróciłem z filmikami, robione dziś po treningu:



2 minuty później(tak dla pewności nagrałem dwa razy Tongue)




I tak wiem śmieszne robię miny przy ćwiczeniu, ale to nie konkurs piękności Big Grin


I jak technika? Nad czym pracować, co do poprawy, co jest okej?
Zrobisz Vkę tylko skup się na rozciąganiu, a nie na samym próbowaniu, bo większość to rozciągnięcie. . Jeśli Kino robi, to ty też możesz(trochę niekonwencjonalne metody, ale bardzo dobrze uczą ruchu). Jeszcze jedno, zobacz jak robi poziomkę, z miednicą wychyloną bardzo, w tył i to uczy tego jak Vka powinna wyglądać, jak Mrówek napisał większość odchyla się zbyt mocno na rękach, choć to przez rozciągnięcie zbyt słabe głównie
Stron: 1 2