Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Planche - opinia
#11

z nogami może być problem z powodu:

1. Brak rozciągnięcia dwugłowego lub/i trójgłowego łydki, co powoduje ściągnięcie mięśni i nie da rady maksymalnie wyprostować kolana.
2. Przykurczony mięsień piszczelowy przedni, co powoduje brak wyprostu w stawie skokowym
3. Zapraszam do zapoznania się z nomenklaturą, poszukaj odpowiedniego tematu w wyszukiwarce

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

(2014-12-15, 22:34)Newcio napisał(a):  
(2014-12-15, 22:15)Marcin88 napisał(a):  A czy tego "garba" uzyskuje się poprzez odwodzenie łopatek?

odwodzenie czyli wew. krawędź łopatki idzie do góry tworząc jakby dwa takie garby to masz na myśli ? Chodzi o większego garba tak jak w sylwetce gimnastycznej, dzięki temu maksymalizujemy pracę mięśni brzucha i większa powierzchnia ciała idzie w stronę przechylenia, więc łatwiej kontrolować poziom nóg

Musimy mocno odwodzić łopatki czyli maksymalnie je od siebie oddalać dlatego lepszego napięcia? Jeśli nie mamy "garbika" to dużą część obciążenia biorą na siebie lędźwie co chyba nie jest korzystne?
#13

jeśli nie mam garbu to wtedy obciążenie idzie na lędźwie zamiast trzymać nogi pośladami i z powodu wychylenia ciała, częsty błąd trzymania wagi w podporze jak schodzimy ze stania na rękach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#14


Trafiłem w balans i od razu lepiej , no jak dla mnie przynajmniej Big Grin Zostało jeszcze drugą stopę opiąć i okej prawie..
#15

filmuj bokiem, bo ciężko w ten sposób ocenić co jest źle, ale teraz był garb no i lepiej to wyglądało

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#16

Foteczka od boku tym razem, starałem sie maksymalnie skupic na nogach ale tym razem jak od razu widać nie jestem poziomo do podłogi..Cóż, przynajmniej garbik jest Big Grin

[Obrazek: 1832920.jpeg]
#17

niewiele brakuje, ale problem jest jeden nie napinasz pośladów, garb powinien być większy. Wszystko w tym elemencie chodzi o to by ODCIĄŻYĆ kręgosłup w odcinku lędźwiowym momencie kiedy będą pracować inne mięśnie razem czyli pośladkowym i większe połacie pleców + oczywiście brzuch

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#18

Faktycznie,nie napinam. Ciezko sie skupic na milionie rzeczy na raz Smile W nastepnym razem postaram się je spiąć, zapisze sobie rzeczy do pamiętania w planche bo inaczej zawsze czegoś brak Big Grin
#19

Z tego powodu warto rozpocząć naukę od najprostszych wariantów i skupiać się na poprawnym wykonaniu a wraz z wzrostem siły i techniki przejść wyżej Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości