Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Planche - opinia
#1

Oto moja krótka kompilacja tych " lepsiejszych " planche.


Byłbym wdzięczny za opinię,krytykę i może jakieś tipy Smile
#2

brak wyprostowanych nóg, napiętych pośladków, palce obciągniętych, mały masz "garb", więc dostajesz po lędźwiach, nakryj się "plecami" bardziej "na szyję", dzięki temu będzie wysunięty w przód bardziej środek ciężkości i łatwiej będzie Ci kontrolować nogi. Wychylenie masz ok, pozycje również, potrafisz z góry wejść i od dołu, nie mniej jednak wymaga to jeszcze pracy, bo to takie niewypracowane

http://gimnastycy.pl/forum/watek-waga-w-...w+podporze

tutaj masz dodatkowe ćwiczenia, które mogą Ci pomóc osiągnąć cel

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

A czy tego "garba" uzyskuje się poprzez odwodzenie łopatek?
#4

Bardzo fajnie przytrzymane, trochę jeszcze brakuje kontroli nad dolną partią ciała ale myślę ,że szybko nadrobisz te braki. Popracuj nad wytycznymi od Newcia i czekamy na kolejny film Smile

Polecam ci również przejrzeć wątek odnośnie treningu statycznego:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne
#5

No widzę olbrzymi potencjał Smile
#6

(2014-12-15, 22:15)Marcin88 napisał(a):  A czy tego "garba" uzyskuje się poprzez odwodzenie łopatek?

odwodzenie czyli wew. krawędź łopatki idzie do góry tworząc jakby dwa takie garby to masz na myśli ? Chodzi o większego garba tak jak w sylwetce gimnastycznej, dzięki temu maksymalizujemy pracę mięśni brzucha i większa powierzchnia ciała idzie w stronę przechylenia, więc łatwiej kontrolować poziom nóg

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Znam te myki techniczne od długiego czasu tylko gorzej z zastosowaniem w praktyce, wiedzę teoretyczną mam myślę..
Jak robię to czuję że mam nogi max prosto,palce opięte + garbik a potem jak patrzę to nic z tego nie ma, dziwne. Wychodzi na to że nie czuje dolnej części ciała podczas samego planche Sad
Co do wytycznych od Newcia to nie znam polskich nazw "specjalistycznych" i trzeba by mi pokazać bo ja znam tylko tuck/adv. tucl/1leg/straddle/full z progresji do planche :p
A tak poza tematem to będę w Katowicach od 27 do 4 i widziałem Mrówek że ćwiczysz na AWF Katowice z Michałem, chętnie bym się poznał i posluchal jakichs tipow w realu wraz z pokazaniem itd. zawsze lepiej tak niż na forum,na sucho i może by mi jakoś lepiej wyszło i bym wiedzial na czym się konkretnie skupić :p

//


Na tym klipie widać jak gubię kontrolę nad dołem zaraz po oderwaniu nóg od ziemii..
#8

Jasne zapraszam Smile
#9

Kolega ze Street Workout Gdynia czy w Gdyni przejazdem tylko? Bo widzę w 0:15 miejscówkę na bulwarze gdzie zwykle SW Gdynia trenuje.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

Przejazdem, wpadam tam na warsztaty oraz zawody, mam 30km ode mnie. Zależy też które SW Gdynia bo te za przewodnictwem Gizma i Drwala to nie dzięki Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości