Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progresja wagi tyłem
#11

Można powiedzieć że to normalne, Twoje łokcie się wzmacniają, coś w nim po prostu naciska na nerw i przez to drętwieje.
#12

Czyli to kwestia adaptacji?
#13

Nie zakładam nowego tematu bo post dotyczy dalej mojej progresji wagi tyłem, proszę o ocenę, od czasu wrzucenia pierwszego filmu, miałem kilka przerw z powodu drętwiejącej prawej ręki(chyba była to kwestia adaptacji łokci, bo teraz już jest wszystko ok), potem dopadło mnie choróbsko i miałem przerwę prawie dwa tygodnie. Po zrobieniu progresji 10x6s wagi o prostych plecach wycudowałem coś takiego:


Plecy powinny być bardziej zaokrąglone w odcinku lędźwiowym(dupa wyżej, brzuch niżej)?
#14

Teraz tak, trening izometryczny różni się od treningu dynamicznego, dlatego postaraj się dojść w poszczególnych progresjach do trzymań 4x15s. Wzory masz w wątku odnośnie treningu statycznego w ten sposób możesz zrobić sobie krzywdę ponieważ stawy nie adaptują się tak szybko jak mięśnie pamiętaj. Z tego powodu lepiej powoli i w kontrolowany sposób dochodzić do trudniejszych elementów.
Tułów powinien być w jednej linii razem z nogami docelowo.
#15

Prawa ręka drętwiała dopiero po trzecim treningu wagi kucznej w ostatnich seriach, czyli sam początek progresji, wcześniej nie robiłem ćwiczeń na prostych łokciach i śmiem twierdzić, że to była kwestia adaptacji na nowy bodziec. Wtedy zrobiłem sobie przerwę od trudnych ćwiczeń i robiłem sobie lekkie warianty w FBW, podstawowe sylwetki, które nie obciążały łokci. Po zrobieniu 4x15s przechodzę do trudniejszego wariantu czy już po zrobieniu 1x15s tak jak jest to napisane w poradniku? Dzięki za odpowiedź.
#16

Już po 1x15s aczkolwiek czasami warto dopracować technikę i przejść później, niema złotego środku.
#17

Jestem w stanie wykonać 4x15s wagę o plecach prostych w wariancie z tygodnia siódmego z poradnika "Ćwiczenia statyczne", ale do wagi w rozkroku jeszcze trochę mi brakuje i tutaj nasuwa się kolejne pytanie, jak dalej robić wariant wagi tyłem, aby dojść do wagi w rozkroku? Starać się robić wagę w rozkroku z ugiętymi nogami w kolanach(takie pół wagi w rozkroku)? Czy dalej robić jeszcze wagę o plecach prostych w wariancie 4x15s?
#18

Kiedy skończysz wszystkie tygodnie w danej wariacji, odpocznij 2-3 dni. Następnie wykonaj porządną rozgrzewkę i postaraj się przytrzymać następną progresję i wróć do 1 tygodnia.

Jeśli masz problem z jakaś progresją - wrzuć filmik a na pewno pomożemy.
Jeśli masz problem z wagą w rozkroku zrób przed ostatnią progresję w pół wadze o nogach zgiętych tyle ,że w rozkroku powinno pomóc a najlepiej poproś kolegę żeby pomógł z wagą w rozkroku.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości