Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój pilates
#11

Co do pompek, to jestem pod wrażeniem że w ogóle robisz. U kobiet to rzadkość. Spróbuj jednak w sylwetce gimnastycznej a zobaczysz działanie na mięśnie brzucha. Pamiętaj, że ważne jest tu nie tylko wypchnięcie barków, co tworzy charakterystyczny garb i aktywizuje górny przyczep mięśni prostych brzucha ale również odpowiednio niskie ułożenie miednicy (w Twoich pompkach była za wysoko co nie tylko ułatwia ruch ale również powoduje, że brzuch się nie spina). Jeśli chcesz rozciągnąć staw skokowy polecam wersję z podporem na części grzbietowej stopySmile
#12

Właśnie skończyłam F1 na dziś i zabieram się za mostki i pompki Smile))

Wysłane z mojego LG-E430 przy użyciu Tapatalka
#13

Daj znać jak Ci poszłoSmile
#14

Właśnie trudno powiedzieć, bo nie mam jak się dziś nagrać. (Często wykorzystuję kamerę do treningu, to lepsze niż lustro). Zrobiłam pięć mostków, próbując w górnej pozycji wyprostować i ręce, i nogi. Czy ma jakieś znaczenie odległość stóp od dłoni w mostku? Bo im dalej, tym łatwiej. Potem 5 serii po 3 pompki. Bardzo pracuje brzuch! Super! Teraz rozumiem, jak w ogóle można zrobić planche ; )

W F1 jestem na etapie pierwszego tygodnia drugiego miesiąca, czyli podstawy. Tam jest takie ćwiczenie na straddle planche - scapular shrug. To jest ćwiczenie na ten "garb"?

Btw bardzo fajny ten tutorial Mrówka o pompkach gimnastycznych.
#15

Typowo gimnastyczny mostek z prostymi nogami, jest wykonywany, gdy nogi są trochę dalej, ponieważ są wyprostowane, warto robić również z nogami troszkę bliżej, sporo zgięte będą i próbować prostować się powoli do góry, co jest ważne przy mostku, a nawet najważniejsze bym powiedział, jeśli się ma siłę już, aby go wykonać, rozciągnięcie barków i górnej części pleców, u mnie tego brakuje i dlatego słabo to wygląda.
Mała wizualizacja jaką różnicę robi rozciągnięcie barków:
[Obrazek: 10471882_782896205075234_1122138399_n.jpg]
#16

Chudini wstawił zdjęcia, więc łatwiej wytłumaczyć o co chodzi. Prawidłowy gimnastyczny mostek robi się ZAWSZE na prostych nogach i z charakterystycznym wygięciem kręgosłupa w odcinku piersiowym. to jest najważniejsze. czym bliżej dostawisz stopy do dłoni, tym trudniej i zależy to od Twojego rozciągnięcia.
#17

(2014-06-22, 22:49)Chudini napisał(a):  Typowo gimnastyczny mostek z prostymi nogami, jest wykonywany, gdy nogi są trochę dalej, ponieważ są wyprostowane, warto robić również z nogami troszkę bliżej, sporo zgięte będą i próbować prostować się powoli do góry, co jest ważne przy mostku, a nawet najważniejsze bym powiedział, jeśli się ma siłę już, aby go wykonać, rozciągnięcie barków i górnej części pleców, u mnie tego brakuje i dlatego słabo to wygląda.

Niesamowite. Myślałam, że jestem rozciągnięta, ale do takiego mostka sporo mi brakuje! Dzięki za foty.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości