Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wejście do stania na rękach
#11

ja tu widzę brak tyłopochylenia miednicy (PPT) i przydałoby się trochę większe odwodzenie łopatek tak żeby klatkę piersiową bardziej wciągnąć. Kąt w barkach prawie dobrze, dałoby się tam jeszcze chyba coś bardziej otworzyć.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#12

(2014-11-04, 14:58)rafal napisał(a):  ja tu widzę brak tyłopochylenia miednicy (PPT) i przydałoby się trochę większe odwodzenie łopatek tak żeby klatkę piersiową bardziej wciągnąć. Kąt w barkach prawie dobrze, dałoby się tam jeszcze chyba coś bardziej otworzyć.

Masz chyba na myśli przodopochylenie miednicy (posterior pelvic tilt). Tyłopochylenie to ja mam od dziecka Smile i wiem, że musze z tym walczyć.
Dzięki za uwagi. Popracuję nad tym.
#13

(2014-11-04, 15:19)Krzysztof napisał(a):  Masz chyba na myśli przodopochylenie miednicy (posterior pelvic tilt). Tyłopochylenie to ja mam od dziecka Smile i wiem, że musze z tym walczyć.
Dzięki za uwagi. Popracuję nad tym.

posterior = tylny

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#14

(2014-11-04, 14:58)rafal napisał(a):  ja tu widzę brak tyłopochylenia miednicy (PPT) i przydałoby się trochę większe odwodzenie łopatek tak żeby klatkę piersiową bardziej wciągnąć. Kąt w barkach prawie dobrze, dałoby się tam jeszcze chyba coś bardziej otworzyć.

Właśnie z tym mam problem.. Nie umiem wypchnąć miednicy co powoduje że jakbym nie panował nad nogami.Nie wiem jak to poprawić? Więcej hollow body?
#15

"wypychamy" miednicę jak napniemy pośladki, generalnie najważniejsze w staniu na rękach to blokada barków i maksymalne napięcie czworobocznego pleców górnego aktonu ( wyciągnięcie ), wtedy kwestia stabilizacji bioder to najmniejszy problem by stać jak szpica, bo regulujemy to palcami dłoni, kiedy biodra są nad głową to już mamy prawidłowe stanie na rękach, głównie na to patrzą sędziowie czyli kąt barkowy, biodra nad głową i palce obciągnięte

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#16

(2014-11-04, 20:50)Newcio napisał(a):  "wypychamy" miednicę jak napniemy pośladki, generalnie najważniejsze w staniu na rękach to blokada barków i maksymalne napięcie czworobocznego pleców górnego aktonu ( wyciągnięcie ), wtedy kwestia stabilizacji bioder to najmniejszy problem by stać jak szpica, bo regulujemy to palcami dłoni, kiedy biodra są nad głową to już mamy prawidłowe stanie na rękach, głównie na to patrzą sędziowie czyli kąt barkowy, biodra nad głową i palce obciągnięte
Nie wiem czy dobrze wytłumaczę.. Jest takie ćwiczenie jak szrugsy w staniu..czy górna faza tego ćwiczenia to właśnie napinanie czworobocznego? Takie wyciągnięcie się w barkach?
#17

tak weź ramiona w górę i wyciągnij barki i opuść to jest ten ruch muszą być wyciągnięte barki przy uszach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#18

(2014-10-30, 14:19)Newcio napisał(a):  dużo daje stanie na rękach brzuchem do ściany i stanie na rękach plecami mając oparte biodro o ścianę, piersiowy odcinek pleców, głowa nie dotyka do ściany, stopy oderwane od ściany, im dalej od ściany tym lepiej bo brzuch mocniej pracuje. Ech będę musiał rozpisać ćwiczenia pod stanie na rękach
A zanim rozpiszesz... Które części ciała dotykają przy staniu przodem do ściany?
Przytrzymania po 30 sek?
#19

Sylwetka w staniu nawet niezła, ale chyba nikt z trenerów nie zauważył jednego kluczowego błędu, głowy.
Jeżeli stałbyś na poręczach i miałbyś zrobić obrót o 180*, to jak, skoro nie patrzysz na ręce? Hmmm....?
Cała lawina błędów bierze się właśnie z tego.
#20

(2014-10-29, 15:27)Newcio napisał(a):  patrzysz w ogóle na dłonie ? Wydaje mi się, że nie, czy masz palce szeroko ustawione ?

Wink

(2014-11-05, 00:25)toowee napisał(a):  
(2014-10-30, 14:19)Newcio napisał(a):  dużo daje stanie na rękach brzuchem do ściany i stanie na rękach plecami mając oparte biodro o ścianę, piersiowy odcinek pleców, głowa nie dotyka do ściany, stopy oderwane od ściany, im dalej od ściany tym lepiej bo brzuch mocniej pracuje. Ech będę musiał rozpisać ćwiczenia pod stanie na rękach
A zanim rozpiszesz... Które części ciała dotykają przy staniu przodem do ściany?
Przytrzymania po 30 sek?

w sensie brzuchem do ściany ? Jeśli plecami to generalnie są dwie fazy pierwsza opierasz się biodrem i czworobocznym, a druga przytrzymujesz biodra ale odpychasz plecy od ściany pchając maksymalnie barki w stronę dołu pachowego, aż poczujemy maksymalne napięcie w plecach i barkach. W staniu na rękach do 30 sekund czasem do minuty ale to wyższy poziom jeśli już mamy opanowaną sylwetkę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości