Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10 Największych mitów na temat gimnastyki sportowej dla dzieci !
#1

10 Największych mitów na temat gimnastyki sportowej dla dzieci !

1. Gimnastyka jest zbyt niebezpieczna !
Trenerzy i instruktorzy gimnastyki spędzają znacznie więcej czasu na treningach niż trenerzy innych dyscyplin czasami nawet powyżej 8h każdego dnia dlatego posiadają olbrzymie doświadczenie zakresu prowadzenia treningu z tego powodu jest on bezpieczny dla uczestników dodatkowo treningi zaczynamy od najmłodszych lat z tego powodu ćwiczenia są tak ułożone aby były bezpieczne i każdy był je wstanie wykonać.

2. Elementy gimnastyczne wyglądaj na kontuzjogenne!
Nawet jeśli wyglądają to takie nie są a jeśli już będą to gimnastycy są najbardziej sprawnymi ludźmi na świecie, większość czasu na treningach poświęcają do przygotowanie swojego ciała pod elementy i ich naukę zaczynając od prostych ruchów na ziemi (tzw. stacyjkach) po czym dopiero zaczynają elementy na przyrządach.

3. Moje dziecko ma problemy z kręgosłupem, stopami itd. (Wady postawy)
Czyli trafiliśmy w dziesiątkę ponieważ, gimnastyka to sport opierający się na ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała czyli najbezpieczniejszej formie ruchu i bazujący na ćwiczeniach kształtujących, korekcyjnych i zapobiegające kontuzjom. Czyli jest idealnym sposobem radzenia sobie z większością schorzeń wad postawy.

4. Moje dziecko nie jest odpowiedni sprawne aby zacząć trenować gimnastykę !
Nic bardziej mylnego, gimnastyka bazuje na podstawowych ruchach które zna i potrafi każde dziecko. Czyli ruchach pchania, ciągnięcia, czworakowania, skakania, biegania itd. dodatkowo podczas treningów gimnastycznych rozwijamy różne zdolności motoryczne między innymi koordynacje, gibkość i siłę.

5. Moje dziecko i tak nie będzie gimnastykiem więc po co marnować jego czas !
Gimnastyka to jedna z najpiękniejszych form aktywności fizycznej, a jeśli nie najpiękniejszych to na pewno najbardziej atrakcyjnych dla dziecka. Dodatkowo gimnastyka to świetna zabawa i baza wyjściowa pod dowolną dyscyplinę sportową, wiele szkół i klubów korzysta z takiej formy treningowej które nie koniecznie zajmują się gimnastyką sportową.

6. Moje dziecko jest "za stare" aby trenować gimnastykę !
Jak już wspominałem gimnastyka jest dla wszystkich nie zależnie od wieku, wzrostu czy wagi. W tak szerokiej gamie ćwiczenie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie ! Pamiętajcie nawet jeśli pociecha nie zostanie sportowcem na pewno pozna sporo nowych przyjaciół i będzie miała dużo frajdy z samego trenowania a czy o to nie chodzi ?

7. Moje dziecko jest zbyt wysokie na gimnastykę !
To prawda ,że większość czołowych gimnastyków i gimnastyczek jest bardzo niskich, oczywiście nie wszyscy. Wynika to z specjalizacji dyscypliny zwyczajnie niskiej osobie jest proście trenować gimnastykę, jednak wzrost nie przekreśla możliwości uczestniczenia w treningach i czerpania satysfakcji z nabytych umiejętności.

8. Moje dziecko nie ma czasu na gimnastykę ponieważ ma słabe wyniki w szkole !
Zostało naukowo udowodnione ,że różne formy ruchu pozytywnie wpływają na rozwój naszego mózgu a także na szybkość nauki innych umiejętności takich jak czytanie, pisania czy liczenie. Dodatkowo gimnastyka to atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego a także odskocznia od nauki która dodatkowo rozbudza kreatywność. Bo nie ma lepszej formy wyrażania siebie dla dziecka a niżeli ruch.

9. Gimnastyka to sport dla dziewczynek !
Nic bardziej mylnego, chłopcy też trenują gimnastykę i mają troszkę więcej roboty niż dziewczyny ponieważ ich dyscyplina składa się z 6 przyrządów i nie jest to wstążka czy piłka Wink.

10. Bo w gimnastyce maltretuje się dzieci tak jak w tymi filmie z "Chin" !
Stanowczo mówimy nie ! Takim metodom pracy z dziećmi, naszym nadrzędnym celem jest aby dziecko było szczęśliwe ,że może trenować gimnastykę i uczyć się poprzez zabawę a jego uśmiech jest najlepszą formą podziękowania za naszą pracę.

Na koniec krótki filmik z naszych wyjazdów do Zahutynia gdzie pokazujemy ,że gimnastyka łączy pokolenia i nie ważne czy jesteś sprawny, mały, stary czy gruby ważne ,że kochasz to co robisz.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości