Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy sissy squats stwarza problemy dla kolan ?
#21

[MOD]Wydzieliłem temat o białku: http://gimnastycy.pl/forum/watek-bialko[/MOD]

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#22

(2014-05-11, 09:03)KrzysiekIno napisał(a):  Mnie uczyli, że sissy to jest ciota albo pi... w laczkach. Big Grin

Bo sissy w delikatnym tlumaczeniu to "pizdus".

(2014-05-12, 00:26)Newcio napisał(a):  
(2014-05-11, 20:42)armpower napisał(a):  A co do diety to nie mam pojęcia po co 2g na kg masy ciała i czemu unikać tłuszczów przecież to dodatkowa energia.
Nadmiar białka(zwłaszcza zwierzęcego prowadzi do nowotworów), obciąża nerki i zakwasza organizm , wystarczy w zupełności 1g/kg nawet do rozbudowy masy mięśniowej, zresztą co jak co ale węglowodany i tłuszcze wpływają na naszą potencje i libido.

No a ja z kolei wiem, że białko roślinne właśnie odkłada się w jelitach, powodując zakwaszanie organizmu, ponieważ to w roślinach jest więcej zbędnego białka niż w mięsie, i to właśnie organizm chętniej sięga po białka z mięsa niż z roślin, bo w roślinach nie ma odpowiednich aminokwasów na odpowiednim poziomie. Ale co za dużo to nie zdrowo i nie ważne czy mięso czy rośliny. 2 g białka w gimnastyce wynikają tylko i wyłącznie z charakteru pracy, gdzie dochodzi do wysokich obciążeń aparatu ruchowego w bardzo krótkim czasie co doprowadza do zrywowych sił i szarpania mięśni przez co szybko ulegają zniszczeniu dlatego 2 g białka. Tam gdzie jest przewaga pracy siłowej tam dochodzi do dużych strat w strukturze mięśni. A żeby zjeść odpowiednią ilość trzeba policzyć bilans azotowy BV. Jeśli ktoś się tym interesuje zapraszam do poczytania o bilansie azotowym BV i współczynnikach wartości białka, które spożywamy i nie zawsze zjedzenie 50 g białka jaja kurzego da nam 50 g białka w organizmie, o tym właśnie mówi współczynnik wartości białka ile z tych 50 g będzie użyteczne dla organizmu.

Tłuszcz żółty jest zbędny, ponieważ organizm go nie potrzebuje do wypracowania energii, ponieważ głównie korzysta z rezerw tłuszczu brunatnego i obecnego w krwiobiegu, dlatego warto odrobinę dodać tłuszczu do posiłku 10-15% całej puli kalorycznej np. jeśli ja mam 3500 kcal na dzień, to tłuszcze powinny być dostarczone w postaci ok 350- 500 kcal. Z racji tego, że 1 g tłuszczu to 9 kcal to potrzebujemy zjeść w ciągu dnia ok 40 - 56 g tłuszczu.

Np. kiełbaski Sokołowa z szynki 93% mięsa akurat leżą przed monitorem opakowanie, bo sobie zjadałem je dzisiaj na obiad. W 100 g mają 22 g tłuszczu, a to równa się 2 kiełbaski. Wystarczy zjeść 3 kiełbaski by wystarczyło nam na dzienne przetrwanie i zapotrzebowanie w tłuszcz. Mało kto z nas ma poniżej 10% tłuszczu, a i tak 1kg tłuszczu czyli w moim przypadku, żeby mieć wymarzone 6% otłuszczenia to muszę zrzucić 4 % tłuszczu z 85 kg = ok 4 kg tłuszczu zbędnego = 36000 kcal, gdzie 1 godzina biegania to ok 600 kcal, dzięki tej rezerwie mógłbym spokojnie przebiec 60 km.

Tłuszcz nie zużyty w trakcie produkcji energii pakowany jest w magazyn, czyli leży sobie tam do momentu, aż praca nie wyniesie więcej niż dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Newcio, dzieki za wyjasnienia.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości