Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Human flag
#11

Jakie kółka? Chodzi o konia z łękami?
#12

Mam pytanie czy jak po fladze bardziej mnie bolą stawy, to powinienem sobie odpuścić na jakiś czas czy może nie odpuszczać ?
Jeszcze jedno, zazwyczaj robiłem flage tylko na jedną stronę (prawa ręka na dole) i czuje troche dysproporcje mięśni lędzwiowych, barków, kręgosłup mam przez to troche krzywy. Czy powinienem przestać robić flagę na prawą ręke i zacząć na lewą? czy może teraz zacząć na obie strony robić i mi się to poprawi ? Jestem w młodym wieku więc mam jeszcze troche czasu na poprawienie kręgosłupa.
#13

ja bym odpuścił aż przestanie boleć i wtedy cofnął się o 1-2 progresje do takiej, w której nie będzie bolało i skupił się na wydłużaniu czasu trzymania. Po osiągnięciu odpowiednich czasów (zależnie od progresji) przechodziłbym do trudniejszych.

Nie jestem specjalistą od rehabilitacji kręgosłupa ale ćwiczenia zawsze trzeba wykonywać po równo na każdą stronę. Na twoim miejscu zaczynałbym trening zawsze od słabszej strony i wykonywał taką samą ilość nawet jakbym czuł, że na silniejszą stronę mogę więcej.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#14

A łokieć podczas flagi powinien być usztywniony czy lekko ugięty ?
#15

(2014-05-05, 14:54)StreetWorkout napisał(a):  A łokieć podczas flagi powinien być usztywniony czy lekko ugięty ?

oba łokcie zablokowane

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#16

Wszystkie pozycje statyczne są na prostych rękach, tu nie ma ustępstw. Nie idzie się na łatwiznę. To nie SW.
#17

Od usztywnionych nie pogorszy mi się ten staw? takie dziwne uczucie troche.
#18

Jeżeli odpuścisz i zajmiesz się progresją na którą jesteś gotowy to nie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#19

Jak odpowiednio zaczniesz to nie ma szans. Mi przy najmniejszych obciążeniach bolą przyczepy. Strasznie to uciążliwe jest... Na podstawy się przerzuciłem ale teraz to za późno...
Dlatego:
1. Porządna rozgrzewka.
2. Podstawy podstaw. Żmudna i mozolna robota wzmacnianie. Aczkolwiek opłaca się w 100%.
#20

(2014-05-05, 13:50)Seth napisał(a):  Jakie kółka? Chodzi o konia z łękami?

Chodzi o ćwiczenie na kółkach gimnastycznych. Wieszasz je nisko i schodzisz do podporu jak do pompki (stopy na ziemi). Odkręcasz kółeczka (nadgarstki na zewnątrz) i na prostych ramionach każdą ręką kręcisz kółka. Z czasem starasz się poszerzać zakres ruchu i robić coraz większe koła. Bardzo ważne, by ręce cały czas były w pełni wyprostowane i zablokowane w łokciach.

(2014-05-05, 13:54)StreetWorkout napisał(a):  Mam pytanie czy jak po fladze bardziej mnie bolą stawy, to powinienem sobie odpuścić na jakiś czas czy może nie odpuszczać ?

Bolą stawy, bo są najsłabszym ogniwem. Jak często wzmacniałeś mięsień na całej długości (izometryka) i przyczepy mięśniowe trenując na prostych rękach?! Bolą bo się wzmacniają. Nie spotkałem nikogo, kogo przy rozpoczynaniu tej zabawy nie bolały. Ja sam byłem przerażony, bo czułem ból na długo po treningu. Na szczęście Adam i Mrówek uspokoili mnie, nie przerwałem treningów i jest w porządku, choć wciąż jeszcze czuję stawy ale już nie tak mocno jak na początku. Zacznij od najprostszej progresji flagi ale od początku rób ją na prostych rękach. a jak łokcie będą boleć, to ... zaciśnij zęby Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości