Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Muscle ups ocena techniki
#1

Mam prośbę o ocenę techniki podczas wykonywania muscle ups.
Mój problem w tym ćwiczeniu to częste bóle na środku klatki piersiowej (około mostka), w lewym górnym rogu klatki piersiowej, bark oraz w zgieciu łokci. Zamieściłem zdjecie z tymi miejscami zaznaczonymi na niebiesko.
Jak patrze na film z moją technika to wydaję mi się, że mam niesymetrycznie ustawione barki w fazie po przejściu z podciągania.

Czy Waszym zdaniem problemy z bólem wynikają z złej techniki. Ból w zgięciach łokci zaczął się po rozpoczęciu ćwiczenia back lever?




Załączone pliki Obrazki
   
#2

Technika jest w porządku. Ból w mostku prawdopodobnie wynika z nie rozciągnięcia klatki piersiowej. Przed tym ćwiczeniem stań w futrynie, rozłóż ręce na boki i rozciągnij klatkę piersiową wykonując ruchy tułowia w przód i w tył. Możesz również wykonywać energiczne wymachy rękami na boki, aż poczujesz efekt rozciągania w klacie. Ból barku może być spowodowany rozluźnieniem w dolnej fazie ćwiczenia. Pamiętaj, by cały czas być napięty. Jeśli chodzi o łokcie, to przy wadze tyłem jest to normalne. To ćwiczenie ma za zadanie wzmocnić staw łokciowy do trudniejszych ćwiczeń, więc na początku możesz odczuwać ból zarówno w stawie, jak i przyczepach bicepsa. Oczywiście, by wyeliminować dolegliwości bólowe trzeba zadbać o solidną rozgrzewkę przed treningiem.
#3

po prostu robisz słabą rozgrzewkę ogólną, albo w ogóle jej nie robisz i dlatego jest ból z powodu przykurczu, lub nadal nie masz dostatecznej siły by wykonać element siłowo.
#4

Pierwsza sprawa duży rep za ładnie wykonane wspieranie ! Jedynie palce obciągnąć Smile

Bóle wynikają z przeciążenia, ponieważ twoje mięśnie pracują w pełnych zakresach. Zobacz ,że przy przejściu między podciągnięciem a wyprostem ramion twoje łokcie są ustawione idealnie równolegle do podłoża stąd ból w łokciach, barki i klatka to efekt wyprostu ramion z "pełnego zgięcia".

Bóle ustąpią ale staraj się na razie popracować nie tylko nad MU, przygotuj ciało do wysiłku Smile
#5

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Co do rozgrzewki to wydaję mi się, że wykonuje ją prawidłowo (rozgrzanie stawów, ekspander,clubbell, pozycje statyczne wykonuję przez 15-20 minut). Raczej będzie to przeciążenie.
Ten duży rep na pewno mnie zmotywuję do dalszej pracy:-).
Natomiast mam jeszcze pytanie dotyczące utrzymywania false grip. Staram się na pierwszym miejscu stawiać technikę, dlatego jestem w stanie wykonać nie dużą ilość tego ćwiczenia. Przy 2-3 powtórzeniu gdy mam pełen wyprost ramion w dolnej fazie wspierania zaczynam tracić false grip. Czy w tym przypadku pomoże talk czy trzeba wzmocnić nadgarstki poprzez podciągania z false grip.

pozdrawiam,
Kuba
#6

magnezja pomoże jeżeli dłonie wyślizgują ci się przez pot, ale jak to przez brak siły to podciąganie i zwisy z głębokim chwytem pomogą.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości