Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

podciągniecie sie na krazkach z dojsciem do klatki piersiowej
#1

Odbylem wczoraj pierwszy trening na krążkach i natrafilem na zagwozdke. Wykonujac chin up nie bylem w stanie ditknac krazkami klatki.

Jest to zwiazane zz brakuem sily, gdy podskoczylem do docelowej pozycji miesnie nie utrzymaly mnie tam nawet chwili.

Jak powinna wygladac progresja aby moc wyykonac to cwiczenie, gdy nawet ruch negatywny nie jest mozliwy?

Moze na poczatek z nogami na ziemi, wytrzymac i powoli odpuscic.? Zwiekszac trudnosc opuszczajac krazki w dol... Czy cos innego?
#2

Kółkach *

Na początek polecam użycie drążka, z faktu stabilności będziemy można wykonać ćwiczenie i w miarę rozwoju siły przejść docelowo na kółka gimnastyczne Smile

Jeśli masz możliwość nakręć filmik poglądowy wtedy będzie nam łatwiej pomóc.
#3

Moje rady poza treningiem na drążku:
- równolegle z treningiem na drążku rozpocznij ćwiczenie głębokiego uchwytu (false grip). Sam miałem z nim problem mimo, że na drążku nie było źle.
- te progresje o których piszesz z oparciem stóp o podłoże - tzw. wiosłowanie są jak najbardziej pomoce.
- dodatkowe ćwiczenia pomagające wzmocnić głęboki uchwyt to zwisy: najłatwiejsza wersja to jedną ręką chwytasz kółko w głębokim uchwycie, drugą taśmę i górną część drugiego kółka w podciągnięciu wytrzymujesz założony przez siebie czas, po zakończeniu oczywiście następuje zmiana rąk.
Następne progresje to zwisy w głębokim uchwycie oburącz. Pierwszy z przyciągniętymi rękoma do klatki piersiowej, drugi z ramionami wyprostowanymi w stawach łokciowych, ręce zrotowane na zewnątrz.
Pomocne jest też przygotowanie kółek za pomocą coca-coli i talku - jest o tym na forum post Adama.
#4

krążki Big Grin
#5

(2014-03-28, 00:45)Newcio napisał(a):  krążki Big Grin

No tak nie najlepsze określenie, ale kółka też do d..., tyle że zwyczajowe. Najbliższe poprawności byłoby obręcze lub okręgi.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#6

Kilka treningów później mam już pełniejszy obraz nędzy i rozpaczy.
Brak mi podstawowej siły i muscle-up jest na razie bardzo, bardzo poza moim zasięgiem.

Przykładowe ćwiczenie na kółkach:
1. bujnąć się na prostych rękach do przodu
2. kopnąć nogami w górę, ciągnąc biodra do krążków
3. wytrzymać w tej pozycji gdy nogi opadają - to początek muscle-up

Chodzi o ruch pokazany na poniższym video, od 1:10
(Jak z tego zrobić muscle-up pokazano w 3:10)

No więc moje mieśnie nie wytrzymują tego przeciążenia.
Czyli nie utrzymam krążków przy ciele, gdy nogi opadają.
Bieda, co? Sad

(Nie żebym narzekał, po prostu warto wiedzieć gdzie się jest, żeby robić postępy).
#7

Na start polecam obejrzeć filmik Mrówka na temat muscle-upa na kółkach zamiast intrukcji Cross-Fitowych.
#8

Crossfit wypacza technikę, bo wszystko polega tam na kopaniu. Polecam uczyć się od razu prawidłowo, więc również odsyłam do MrówkaSmile
#9

(2014-04-02, 10:48)zahir napisał(a):  Crossfit wypacza technikę, bo wszystko polega tam na kopaniu. Polecam uczyć się od razu prawidłowo, więc również odsyłam do MrówkaSmile

Można prosić linka do tutoriala o muscle-up na kółkach od Mrówka?
Rozumiem że nie chodzi o ten film?

Bo na nim widać wyraźnie, że kopnięcie/bujnięcie/kip jest niezbędne. Mrówek tu podkreśla, że muscle-up jest ćwiczeniem koordynacyjnym, w którym ważny jest timing. I w którym używa się rozpędu.

Pierwszy raz spotkałbym się z próbą nauki muscle-up bez użycia siły rozpędu. A od dwóch lat oglądam filmy instruktażowe dotyczące muscle-up.
#10

ja uczę bez zamachu siłowego muscle up'a, ale Mrówek ma zrobić w którejś części jak zrobić siłowo o prostych nogach


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości