Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przepisy
#1

Gotowanie jest wielką sztuką, nawet jeśli posiadamy liste składników to nie zawsze wychodzi tak smaczne jak tego oczekujemy Wink. Przedstawie wam kilka przepisów które sam stosuje w moim żywieniu.

Kurczak w sosie pomidorowym:
Składniki:
-Kurczak około 500g
-Koncentrat,Pomidory z puszki krojone/całe
-Woreczek ryżu
-Mała cebula, 2-3 ząbki czosnku
-Przyprawy Bazylia,Sól,Pieprz,Majeranek,Oreganu według uznania.
-Oliwa z oliwek

Dzielimy piersi i wstawiamy do piekarnika na 10-15min temp 180c, wstawiamy garnek z wodą gdy zacznie się gotować wrzucamy ryż (najlepiej brązowy , ale on niestety gotuje się ponad 30min.) W tym samym czasie gdy kurczak kręci się w piekarniku, kroimy cebule i czosnek na małe kosteczki. Wlewamy oliwe i nagrzewamy patelnie, następnie wrzucamy cebule i smażymy na złoty kolor po czym dodajemy czosnku. Wyciągamy kurczaka i kroimy go na małe kawałeczki. Wrzucamy na patelnie z reszta składników dodajemy przyprawy , po czym wszystko zalewamy pomiodorami z puszki ,bądź dodajemy 2-3 łyżeczki koncetratu i mieszamy. Gotowe Wink, powodzenia !

Domowy koktajl
Będziemy potrzebowac blendera i naszych ulubionych składników:

-Bazą naszych koktajlów będą : mleko,jogurt owocowy/naturalny, maślanki naturalne/owocowe.
-Składniki zawierające węglowodany : miód,ryż brązowy,makaron pełnoziarnisty,płatki owsiane,rodzynki,banany,ananas,jagody i inne
-Składniki zawierające białko : jajka,twaróg

Proporcje należy dodawać według uznania, tutaj przykładowa kombinacja :
Wrzucamy 1 banana, 250ml mleka, 200g jogurtu, ryż brązowy (wcześniej ugotowanego) 50g, łyżeczke miodu, 2 łyżki płatków owsianych.
Mieszamy i otrzymujemy gotowy koktajl który świetnie nadaje jako posiłek po treningowy.
W przybliżeniu
Białko - 59 g
Węglowodany - 99 g
Tłuszcz - 8 g
Ilość dodanych składników,rodzaj i wszystkie inne dodatki powinny być dostosowane do was , czekam na wasze własne ciekawe pomysły. Smile

Kurczak z warzywami na parze
Przepis bardzo prosty, potrzebujemy jedynie parowozu (Smile) czyli dowolnego urządzenia które pozwoli nam gotować na parze.
-Kurczak 500g
-Makaron/ryż (pełnoziarnisty/brązowy) 100g
-Opakowanie Warzyw mrożonych
-Przyprawy

Kroimy kurczaczka na drobne kawałeczki , oczywiście wcześniej odkrajamy wszystkie chrzastki kości. Przyprawiamy go według uznania sól, pieprz, majeranek,oregano,bazylia poczym wrzucamy go do "parowozu". Kiedy nasz kurczaczek spokojnie się gotuje, zajmujemy się makaronem. Gdy kurczak będzie już ugotowany w środku dodajemy warzyw i gotujemy tak około 10min, do momentu aż warzywa nie bedą miekie. Gotowe szybki zdrowy posiłek w 25min.
#2

uprościłbym przepis na kurczaka w sosie pomidorowym pomijając pieczenie kurczaka. Dałbym od razu w kostkę i podsmażył razem z cebulką Smile
co do samego kurczaka w obu przepisach to nie wiem jak wy, ale ja jestem w stanie zjeść max 1 pierś w jednym posiłku czyli jakieś 250g a nie 500g (plus 100g ryżu i 150-200g warzyw)
#3

No Mrówek to gotuje jeszcze dla dziewczyny pewnie. Big Grin A spróbuję Waszych przepisów na czasie. Wink
#4

Mój ulubiony motyw na koktajl:

1-1,5 szklanki mleka sojowego/ryżowego
1 szklanka świeżo mielonych płatków owsianych
około. 50 gram pestek słonecznika
2 banany
garść natki pietruszki
łyżka świeżo mielonego siemienia lnianego
kakao

Czasem wymieniam siemię na mielony mak, słonecznik na pestki dyni, płatki owsiane na żytnie albo dodaje namoczonych wcześniej daktyli żeby dosłodzić. Czasem dodaje też jakiś dziwacznych rzeczy jak sproszkowana chlorella itd Smile
Ogólnie wychodzi około:
900 kalorii
34 g białka
130 g węglowodanów
35 tłuszcz

Poza tym na orzeźwienie dobry jest koktajl na bazie ananasa, bananów i wody. Ananas ma dobre właściwości przeciwzapalne, poza tym nie jest to specjalnie bogaty w składniki odżywcze miks, ale smaczny Smile
#5

Jako, że właśnie przeszedłem pierwsze starcie z wołowiną (nigdy samodzielnie nie przygotowywałem mięsa wołowego), to się pochwalę:

-warzywa na patelnie ok. 900g
-ryż biały ok. 220g,
-sos do potraw chińskich knorr,
-dwa steki Rastbef 200g.

Przepis prosty jak barszcz, nie ma tu żadnej filozofii, więc i nie będę dużo pisał, steki popieprzone i posolone smażone pod przykryciem po 5min z każdej strony i tyle. Smile
Oczywiście na w/w składnikach zrobiłem dwie porcję, jednej tak dużej mógłbym nie dać rady. Tongue

Foto:

[Obrazek: 9f34240b9073a86b.jpg]

mięsko w środku:
[Obrazek: 83cdfb2853a8fa55.jpg]

Trochę słabe foty, wybaczcie.
A to jest chyba najlepsze przygotowane przeze mnie mięso. Big Grin
#6

Seth, steki będą jeszcze lepsze, jeśli doprawisz je po usmażeniu. Mięso będzie wtedy bardziej kruche. Osobiście polecam mięso na steki z Biedronki. Mają tam pocięte na steki mięso leżakowane przez 21 dni. Wołowina polska ale fantastycznaSmile Koszt 1 steka to około 9-10zł. Niby dużo ale tyle kosztuje zwykły kebab. A tu jest kawał wartościowego posiłku.
#7

Ja uwielbiam wołowinę więc podzielę się przepisem na gulasz po węgiersku:

Składniki na 4 duże (sportowe) porcje:
1kg mięsa wołowego
3 duże cebule
3 ząbki czosnku
3 papryki
smalec
słoiczek przecieru pomidorowego
szklanka wytrawnego czerwonego wina
puszka pomidorów krojonych
kostka rosołowa
sól, pieprz, słodka papryka
liść laurowy
ziele angielskie
majeranek
sos Worcestershire

Sposób przygotowania:
Cebule obrać i pokroić w dużą kostkę. Czosnek obrać i pokroić drobno.
Mięso pokroić w kostkę i przysmażyć na rozgrzanym smalcu. Dodać cebule i czosnek. Chwilę podsmażyć.
Dodać przecier pomidorowy. Całość wymieszać i przełożyć do dużego garnka. Dodać pomidory z puszki (całą zawartość puszki, razem z sosem). Dodać wino. Doprawić solą, pieprzem, papryką, liściem laurowym, zielem angielskim, majerankiem. Dodać 1/2 litra wody. Zagotować. Dodać kostkę rosołową i łyżkę lub dwie sosu Worcestershire . Gulasz przykryć i gotować 2 godz. Paprykę oczyścić, umyć i pokroić w dużą kostkę. Dodać na 1 godz. przed końcem gotowania. Na końcu jeszcze raz doprawić do smaku. Podawać z chlebem, kaszą lub jeść prosto z garnka Big Grin
#8

(2013-08-01, 14:48)zahir napisał(a):  Seth, steki będą jeszcze lepsze, jeśli doprawisz je po usmażeniu. Mięso będzie wtedy bardziej kruche. Osobiście polecam mięso na steki z Biedronki. Mają tam pocięte na steki mięso leżakowane przez 21 dni. Wołowina polska ale fantastycznaSmile Koszt 1 steka to około 9-10zł. Niby dużo ale tyle kosztuje zwykły kebab. A tu jest kawał wartościowego posiłku.

Spróbuję następnym razem. Smile
A ile ważą steki z biedry?

Ja kupiłem dwa opakowania rostbefa od Beef Master i jeden stek 200g kosztuje jakieś 6zł, więc pomyślałem, że to nie jest wygórowana cena Smile

Zupełnie przypadkiem, bo zobaczyłem w sklepie i mi się od razu przypomniało, że Karmowski i Burneika je bardzo polecają, to wziąłem. Big Grin
No i się nie zawiodłem. Wink
#9

Z tego co pamiętam to jak przeliczałem za kilogram wołowiny wychodziła mi cena 35zł, więc jeden stek ma około 30 dkg. Producentem jest Sokołów.

Bar - Man rep za przepisSmile
#10

(2013-05-29, 10:36)Emil napisał(a):  Mój ulubiony motyw na koktajl:

1-1,5 szklanki mleka sojowego/ryżowego
1 szklanka świeżo mielonych płatków owsianych
około. 50 gram pestek słonecznika
2 banany
garść natki pietruszki
łyżka świeżo mielonego siemienia lnianego
kakao

Czasem wymieniam siemię na mielony mak, słonecznik na pestki dyni, płatki owsiane na żytnie albo dodaje namoczonych wcześniej daktyli żeby dosłodzić. Czasem dodaje też jakiś dziwacznych rzeczy jak sproszkowana chlorella itd Smile
Ogólnie wychodzi około:
900 kalorii
34 g białka
130 g węglowodanów
35 tłuszcz

Poza tym na orzeźwienie dobry jest koktajl na bazie ananasa, bananów i wody. Ananas ma dobre właściwości przeciwzapalne, poza tym nie jest to specjalnie bogaty w składniki odżywcze miks, ale smaczny Smile

Dodam swój przepis, bo widzę , że promujesz wege,Ja również

Granola domowej roboty-wiesz co środku,słodzisz tyle ile chcesz,zestawy dowolne:

Otręby,płatki,ziarna,orzechy-sklad dowolny,ilość 3 szklanki
Miód, syrop z agawy, cukier brązowy-dwie łyżki
Olej-jaki lubimy,który można poddać obróbce cieplnej
Wszysko mieszamy,prażymy około godziny,często mieszając
Podczas studzenia można dodać dowolne suszone owoce:
daktyle,żurawina,skórka pomarańczowa,kokos,morele,śliwki

po ostudzeniu przechowywać w zamkniętym opakowaniu,chronić przed wilgocią,

smacznego, natchnieniem była książka Scotta Jurka-ultramaratończyka,


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości