Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pompki muay thai
#1

mam pytanie: w jaki sposób można opanować tzw. pompki muay thai tzn. pompki z klaśnięciem za plecami. potrafię zrobić pompkę z dwoma klaśnięciami ale muay thai nie dam rady i boleśnie się o tym przekonałem upadając na twarz przy próbie jej zrobienia. może dacie jakieś sugestie albo cenne rady jak wy uczyliście się ją robić. z góry dzięki za pomoc.
#2

Przede wszystkim, jak każde ćwiczenie pliometryczne wykonuj je po solidnej rozgrzewce ale na świeżo. Jeżeli jesteś w stanie klasnąć dwa razy, to prawdopodobnie siłę masz wystarczającą a problem może leżeć w nie dostatecznym rozciągnięciu barków. Według mnie jednym z najlepszych ćwiczeń będzie tu zwis tyłem na kółkach lub drążku.
#3

Nie jestem specjalistą w takich pompkach Big Grin aczkolwiek potrafię je wykonać. Moja propozycja:
W leżeniu przodem ( na brzuchu ) sprawdź czy jesteś wstanie klasnąć za plecami
Z klęku podpartego wykonaj odbicie i klaśnięcie, utrudniaj ćwiczenie poprzez odsuwanie kolan do tyłu
Pompki plyo, z wskokiem np. na krzesło
Tutaj można wrzucić z klaśnięciem o uda a następnie docelowo za plecami Smile
#4

daj nogi na podwyższenie i zacznij robić siłę eksplozywną właśnie w postaci zwykłych pompek z wyskokiem. I stopniowo zwiększasz podwyższenie i dzięki temu uzyskasz większą moc i potem będzie łatwiej klasnąć za plecami, ponieważ wyżej się odbijesz i zdążysz klasnąć.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości