Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podstawy siły
#1

Jak już pisałem w "przedstaw się" interesuje mnie mieszanka kalisteniki w stylu Wade'a z gimanstyką (w stylu Sommera?) A więc póki co leczę lordozę z dobrym skutkiem (postaram się napisać art ze zdjęciami jak skończe) ale myślami jestem przy konkretnym treningu więc myślałem żeby:

Osiągnąć 6 Wade'a (plus wiosłowanie) na jakimś przyzwoitym poziomie dodając trening pozycji statycznych, podoba mi schemat (Sommera?):

2 Pozycje statyczne 60 sek
i
Push (Pushups / Hs Pushups / Dips)
Pull (Rows / Pullups)
Legs/Bridge (Squats / Bridges)
Abs (Leg Raises)
Od 1 do 5 serii 1 do 5 powtórzeń
5-6 x w tygodniu

Teraz niewiem czy stosować zamiennie jednego dnia np. Rows drugiego Pullups, Rows, Pullups itd. czy skupić się na np. samym Rows a po paru tygodniach przerzucić się na Pullups?

Co o tym myślicie?

Ps. Pisałem do wydawnictwa Aha, pan z wydawnictwa napisał mi że na książke Sommera nie ma szans ale wspomniałem mu o Overcoming Gravity Low'a podziękował za przypomnienie i napisał że chętnie z Low'em porozmawia, piszcie do nich, jak więcej osób się zbierze to może wydadzą, chyba że macie inne pomysły.
#2

Szczerze mówiąc system Wade'a jest słaby i polecałbym Ci albo w całości oprzeć się na Sommerze lub zrobić swoją mieszankę gimnastyczną z ćwiczeniami wszechstronniejszymi niż wielka 6
#3

Nawet chciałbym sie oprzeć na Sommerze ale np. podstawowym problemem jest to że nie mam opcji na wywijasy na drążku bo innego wyjścia narazie nie widzę jak mieć go tam gdzie mam czyli troszkę pod sufitem, więc z tego co widzę wiele ćwiczeń mi odpada.

System Wade'a też mi sie nie podoba, wolałbym ćwiczyć w stylu takim jak napisałem (to chyba plan ala Sommer?) ale same dojście do:

- Pompek na jednej ręce, Pompek na rękach, Pistoletów, Wiosłowań na jednej ręce, Podciągnięć na jednej ręce, Mostów zwodzonych, statycznych pozycji gimnastycznych

było by fajne Big Grin Oczywiście nie mam zamiaru robić np. zwykłych pompek których mogę zrobić dużo więcej niż 5 tylko zacząć od pompek na jednej ręce w podparciu o jakiś mebel itd.

Może z czasem coś wykombinuje i zmienie zdanie.

A sam plan jak ??
#4

Sommer nie każe na starcie robić nie wiadomo jakich akrobacji. On tak jak Wade pokazuje drogę od totalnych podstaw. Tylko, że lepiej. Smile
#5

a jakie wywijasy na drążku robi się u Sommera? Big Grin

co do planu to wywal pompki (ugięcia i HSPU wystarczą), wtedy będzie po równo pull i push. Nie przesadzaj z tą ilością treningów w tygodniu (moim zdaniem 5-6x ten sam trening to przesada). Wystarczą 3-4 treningi w tygodniu, musisz mieć czas na regenerację.
Jakie 2 pozycje statyczne będziesz robił w tym planie?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Wywijasy no w zasadzie chodziło mi o multi plane pulling, pozatym chyba wszystko był bym w stanie wykonać mając do dyspozycji poręcze (takie były by dobre ? http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-sta...ompek.html)

Jakie pozycje ? No niewiem właśnie w innym planie (killroy 70) widziałem że gośc robi 4. Jak byście doradzili odnośnie tych pozycji?

No dobra 4 x tygodniu by mogło być Tongue
#7

Te poręcze są słabe. W CA mieliśmy takie i jak ja robiłem na nich dipy, czy wznosy nóg, to potrafiły się chwiać, ktoś zawsze musiał mi je przytrzymywać. Smile
#8

Są jeszcze takie http://allegro.pl/magnus-stacjonar-porec...91467.html
ale dużej różnicy niema, jak by dali na dole profil stabilizacyjny to by sie nie bujało.
#9

Zdecydowałem że miesiąc luty przeznacze na dalsze poprawianie postury w związku z tym plan oparty na ćwiczeniach siłowych nie wchodzi tu w grę, powoli do przodu, ale myśle że ćwiczenia statyczne 60 sekund dziennie każde jak najbardziej by tu pasowały, od jakich byście polecili zacząć i ile ich robić? Myślałem o handstand, l-sit i niewiem co jeszcze.
#10

I jeszcze jakąś wagę Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości