Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sylwetki gimnastyczne
#61

(2014-08-16, 11:02)Kubus Puchatek napisał(a):  czy sie myle, ale gdzies tu U nas czytalem, ze miedzy gimnastyka i plywaniem nie ma zadnych punktow wspolnych? Cool
a artykul (-y ciekawe i pisane logicznym, przystepnym jezykiem).

pozdrawiam
kp

Ja pisałem i to jest prawda, gimnastyka i pływanie to dwa bieguny aktywności fizycznej, pływacy mają problemy z gimnastyką i na odwrót odwieczny problem na AWFie ludzi z tychże dyscyplin

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#62

Więc tym ciekawszy jest fakt, że nawet w dwóch tak odległych dyscyplinach punktem wspólnym są sylwetki gimnastyczne. Dla mnie to tylko świadczy o ich potędze. Niestety dla wielu ludzi uprawiających sport amatorsko sylwetki nadal są "pedalskimi" ćwiczeniami Sad
#63

i bardzo dobrze niech tak dalej myślą, my będziemy 2 kroki przed nimi, zanim się skapną, że ich rozwój się zatrzymał a inni według gimnastycznych metod się rozwijają to już będzie dla nich za późno

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#64

Kto nie uzupełnia treningu sylwetkami popełnia duży błąd, wiem z własnego doświadczenia

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#65

przyznam, ze dlugie lata nie wiedzialem nic o sylwetkach gimnastycznych, ale... robilem sporo asan z jogi podobnych do nich. traktowalem je jednak tylko jako dodatek do sztangi. cos jako test na wytrzymalosc psycho-fizyczna.

pozdrawiam
kp
#66

A jakie wrażenia masz teraz po zapoznaniu się z nimi?
#67

sa podobne do asan Smile hahahaha
z poczatku traktowalem je jako dodatek, zwlaszcza na podlodze.
ale... pozniej (ostatnie kilka miesiecy) borykalem sie z kontuzja lokcia (odnowila sie stara na linie) i wtedy moglem robic w zasadzie tylko sylwetki. i... widze, ze drzemie w nich wielka potencja i wbrew pozorom - ich poprawne wykonywanie nie jest takie latwe. to jednak dlugi proces. i na pewno bede na stale w moim zestawie i bede je propagowal nawet wsrod ludzi nie zwiazanych z gimnastyka.

a teraz sie naprawde zastanawiam, czy moja sila na macie (kiedys walczylem bardzo silowo) nie brala sie takze i z tych asan-sylwetkowych, a nie tylko "sztangi" Huh

kp
#68

W sylwetkach stosuje się różne rodzaje pracy mięśniowej w tym izometryczną i izotoniczną które na pewno przekładały się na walkę na macie. Sztangą raczej ćwiczyłeś koncentrycznie, chyba, że robiłeś spacer farmera i tym podobne zabawy. Sylwetki gimnastyczne to jednak nie tylko trening mięśni. To cudowne narzędzie do nauki odpowiednich nawyków. To w dużej mierze dzięki nim wyczynowi gimnastycy robią tak wymyślne techniki. Trener Bogus pokazywał nam na kursie instruktorskim jak skomplikowane układy na drążku ćwiczy ze swoimi zawodnikami na ziemi robiąc sylwetki Smile
#69

porób przysiady lub martwy ciąg i miej zakwasy na brzuchu. i to często się zdarza. sylwetki gimnastyczne są dobre, ale trening mięśni brzucha w kulturystyce też może być ciężki bo można takie wznosy robić z obciążeniem lub inne ćwiczenia, których jest dużo. Tak jak wspomniałeś, sylwetki są do różnych technik w GIMNASTYCE. W takim razie sylwetki to nie jest lekarstwo na wszystko, tylko specjalnie dla gimnastyki. To czy pływak wybierze sylwetki, czy wielostawowe ćwiczenia ze sztangą włączające core jak na przykład ćwiczenia wykonywane jednorącz nie ma dużego znaczenia. W sylwetkach głównie pracuje brzuch izometrycznie? Skoro tak to brzuch izometrycznie pracuje w wielu wielostawach ze sztangą.
#70

Znowu pomyliłeś fora.

Wielostawowe ćwiczenia ze sztangą dają INNE efekty niż sylwetki, są stosowane ku INNYM celom.
A swoją drogą sylwetki może nie są lekarstwem na wszystko, ale na pewno są znakomitym dodatkiem do treningu w każdym sporcie, już nawet kulturyści zauważyli, że dzięki plankom są w stanie przerzucać większe ciężary.

I co z tego, że brzuch pracuje w ćwiczeniach ze sztangą? W podciąganiu też pracuje - zawsze po treningu z podciąganiem na drugi dzień mam zakwasy w brzuchu, a przy pompkach na przykład bolą mnie mięśnie czworogłowe ud przez silne napięcie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości