Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Sylwetki gimnastyczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Marzy mi się rozwinięcie tego wątku. Na forum jeśli mówimy o sylwetce gimnastycznej, najczęściej mamy na myśli hollow body. Tymczasem sylwetek gimnastycznych jest dużo, dużo więcej, a ćwiczeń służących ich utrwaleniu jeszcze więcej. Ich trening, to podstawa gimnastyki. Wyczynowcy potrafią poświęcać na to co najmniej godzinę dziennie. Mrówek twierdzi, że treningiem sylwetek można zrobić praktycznie całą gimnastykę i nie ma tu chyba przesady. Dobrze utrwalona pozycja pomaga w wykonaniu figur gimnastycznych a jej trening stymuluje mocno praktycznie wszystkie mięśnie. Dlatego Pilates tak dużo miejsca poświęca ich utrwaleniu. Jest jeszcze jeden aspekt treningu sylwetki. Jeżeli z racji trybu życia dużo wyjeżdżasz i jesteś skazany na częste pobyty w hotelach, to mając do dyspozycji kawałek podłogi jesteś w stanie przeprowadzić pełnowartościowy trening gimnastyczny. Mam nadzieje, że Mrówek, Newcio, Adam pomogą w rozwinięciu tego postu, wrzucając mnóstwo filmików z sylwetkami i ćwiczeniami służącymi ich utrwaleniu. Liczę również na aktywny udział użytkowników Smile

ZOBACZ RÓWNIEŻ WĄTEK Sylwetki Gimnastyczne Charakterystyka od Newcia
Przychylam się do Twojego postu Zahir Smile Sylwetka to podstawa i warto przede wszystkim w tym dążyć do perfekcji Smile
Także jestem ZA, bo nie mam pojęcia jak trening sylwetek wygląda.Więc czekam na rozwinięcie tego tematu i gdy będę miał wątpliwości zapewne zapytam Smile
Ja też niecierpliwie czekam na rozwinięcie tematu.
W każdym wątku jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć ;D







Wspaniały temat bardzo ciekawy, sam często o tym myślę i jak tu się rozwijać, sylwetka to podstawa, ale czy ja robię dobrze? Jak to udoskonalić. Jakie są lepsze ćwiczenia. Czekam na wypowiedź instruktorów, którzy pełniej się wypowiedzą niż zahir.
Mrówek obiecał coś nakręcić i wrzucić na szybko Smile
szczerze to ja korzystam z tych sylwetek co są na tych filmikach i dodatkowo z ćwiczeń z Jogi, no i oczywiści sylwetka na podłożu to jedno, a w pozycjach statycznych to drugie. Tak naprawdę wszystko zamyka się w obrębie:

pozycja: wyprostowana, łamana, kuczna, pozycja czwarta
leżenie: przodem, tyłem, bokiem
Podpór: tyłem, przodem, bokiem
kąty w stawach: prosty, 180 stopni, pełne ugięcie w stawie


i robimy kombinacje i np. taka Manna = podpór w leżeniu przerzutnym
patrząc wyżej to składa się z pozycji łamanej, z podporu przodem, leżeniu tyłem, kąt w stawie biodrowym pełne ugięcie

Taką encyklopedią pozycji gimnastycznych jest Gimnastyka podstawowa Mazurka, obowiązkowa lektura na AWFie
(2014-01-18, 01:41)Newcio napisał(a): [ -> ]Tak naprawdę wszystko zamyka się w obrębie:

pozycja: wyprostowana, łamana, kuczna, pozycja czwarta


co to jest pozycja czwarta ?
proste plecy, nogi ugięte, kąt 90 stopni między udami, a podudziem ramiona ok 45 stopni tak, że dłonie trzymają za kolana. To taka pozycja co pozwala zrobić dwa salta z dwoma obrotami
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12