Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Proszę o korektę i opinię.
#1

Witam,
Proszę w miarę możliwości ,o korektę mojego planu treningowego, oraz radę ,gdzie wcisnąć bardzo podstawowe pozycje gimnastyczne. Ćwiczę od ponad dwóch, testując najróżniejsze programy(Spartakus, weidery i cała reszta tego badziewia). Mam 18 lat zaczynałem od zupełnego zera, mając słabiutkie stawy dziecka epoki Internetu. Pompek robiłem ledwie 5 i nie byłem w stanie się podciągnąć. Obecnie podciągnę się w pozycji hollow 15-16 razy, pompek nie liczyłem. Mój rekord w l-sicie na ziemi wynosi 30 sekund. Piszę to by zarysować ogólną sytuację. Mam jednak bardzo słabe nogi i mój pół-pistolet (przy skrzyni do wysokości do kolan ) jest bardzo słabiutki. Bólów w stawach nie mam nie licząc dawno kontuzjowanych nadgarstków (Jak je wzmocnić ?).Posiadam kółka gimnastyczne, kettla 16, i takie śmieszne kółeczko z rączkami do ćwiczenia brzucha(Ale wbrew pozorom to bestia jest).Lekarz wyraził zgodę na ćwiczenia. Pochwalę się, a co kto zabroni- parę dni temu zrobiłem swojego pierwszego chybotliwego muscle-upa Smile
CELE :
Farmazony :
-To że siła to chyba oczywiste, nie ?
-Wzmocnić stawy,
-Być bardziej rozciągniętym,
Konkretne :
-Pistolet, pompka na jednej ręce i podciągnięcie na jednej ręce. Po jedno poprawnie technicznie powtórzenie). I tu pojawia się pytanie. Dojdę do tego tworząc i trzymając się jednego „ogólnego” programu czy powinienem poświęcić jakiś czas na program dojścia do pistoletu, potem analogicznie do pompki i podciągnięcia ?
-Wagi przodem i tyłem.
-Wzmocnienie nadgarstków,
-40 sekundowy mostek pełny-poprawny technicznie i bezbolesny dla nadgarstków,
MÓJ OBECNY PROGRAM :
Po każdym treningu robię mostek zapaśniczy 2x10 sec , l-sita na ziemi 3x15 sec i skręty. Nazywa się toto chyba trifecta (moje barki śpiewają z rozkoszy odkąd zacząłem to robić).

Poniedziałek
-Podciąganie ( one handed pull up ) 3 x5
-Krótkie rozciąganie

Wtorek
-Przysiady wąskie 5x5 +3 pseudo pistolety przy ścianie
-Pompki 5x5 (z jedną ręką na podwyższeniu)
Rozciągana środa !
-Ćwiczenia z książki Pavel Tsatsouline „Relax Into Stretch”.

Czwartek
-Przysiady 5x5 + 3x5 z kettlem przy piersiach.
-Krótkie rozciąganie.

Piątek
- Podciąganie ( one handed pull up ) 3 x5

Sobota
W sobotę jestem poza domem.
-Przysiady wąskie 5x5

Niedziela
W ten dzień chcę trochę pomachać Kettlem. Nie mam jednak koncepcji zupełnie, więc jak ktoś ma jakiś pomysł to byłbym zobowiązany.

Ogólnie to jest tak- ćwiczenia są dla mnie przyjemnością i nałogiem.Jestem jednak w klasie maturalnej, i staram się nie przekraczać 60-70 minut. Pomiędzy seriami odpoczywam około 3 minut (Skrócić ?).Staram się nie przeginać – zauważyłem u siebie wbrew powszechnej opinii że jakiś mega wycisk nie daje u mnie większych rezultatów. O niebo lepsze wyniki osiągam przy treningach twardych, trudnych i wymagających skupienia, ale takich po jakich mogę krótko odpocząwszy wrócić do funkcjonowania, zamiast paść martwy na łóżko. Nie mówię tu oczywiście o zakwasach, choć i tych staram się unikać.
Bardzo proszę o korektę planu, wszelkie sugestie i konstruktywna krytyka będą również mile widziane.
Pozdrawiam,

EDIT: Poprawione,przepraszam za błędy.
#2

Polecam zastosować piramidy 1-2-3-2-1 albo do ostatniego poprawnego powtórzenia w ten sposób możesz bardzo łatwo manipulować ilością powtórzeń na treningu. Rób wszystko na jednym treningu, tylko podziel sobie dni na pistolet, pompkę i podciąganie ( w takie dni będziesz intensywniej podchodził do danego ćwiczenia, a w pozostałe robił lekki trening).

Jeśli chodzi o stawy polecam dużo treningu na kółkach i wrzucić wszystkie wagi do trening. Smile
#3

(2013-12-23, 01:25)fenrir napisał(a):  -Podciąganie ( one handed push up ) 3 x5

A nie pull up? Poza tym jako cel podałeś choć 1 podciągniecie na jednej ręce, a w planie podajesz 3x5 Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#4

(2014-01-07, 14:10)Michał napisał(a):  
(2013-12-23, 01:25)fenrir napisał(a):  -Podciąganie ( one handed push up ) 3 x5

A nie pull up? Poza tym jako cel podałeś choć 1 podciągniecie na jednej ręce, a w planie podajesz 3x5 Smile

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Smile Mój cel to podciągnięcie na jednej ręce(one arm pull up), do czego dążę podciągając się na jednej dłoni(one hand pull up) ala Rocky.
Pozdrawiam,
#5

(2014-01-07, 23:40)fenrir napisał(a):  Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Smile Mój cel to podciągnięcie na jednej ręce(one arm pull up), do czego dążę podciągając się na jednej dłoni(one hand pull up) ala Rocky.
Pozdrawiam,

pomyliłeś się i napisałeś push up zamiast pull up i tyle. Myślę, że każdy zrozumiał o co ci chodzi więc nie ma sensu drążyć.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

(2014-01-07, 23:44)rafal napisał(a):  
(2014-01-07, 23:40)fenrir napisał(a):  Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Smile Mój cel to podciągnięcie na jednej ręce(one arm pull up), do czego dążę podciągając się na jednej dłoni(one hand pull up) ala Rocky.
Pozdrawiam,

pomyliłeś się i napisałeś push up zamiast pull up i tyle. Myślę, że każdy zrozumiał o co ci chodzi więc nie ma sensu drążyć.

Tylko zwróciłem uwagę przy okazji ale druga sprawa to to, że napisał, że dąży do podciągania się na jednej ręce, a w planie treningowym jest napisane, że pn robi one arm pull up. To robi czy nie robi? Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości