Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

tuck planche
#1

Witam z góry dziękuje wszystkim forumowiczom za odpowiedz odnośnie mojego poprzedniego posta ,przejdę do sedna sprawy otóż ćwiczę kalistenikę 4 miesiąc podciąganie na drążku pompki przysiady ale mam ogromny problem z wykonaniem ewolucji tuck planche, nie potrafię nawet sekundy utrzymać tej pozycji nie wiem czy brakuje mi siły czy technika kuleje chciałem dodać że ćwiczenia staram się wykonywać z głową, na drążku opuścić barki napiąć mięsień najszerszy , ale od nie dawna przy pozycji tuck planche gdy próbuje bolą mnie barki i strzelają kciuki nie wiem czym może być to spowodowane chciałem napisać że niedawno byłem u lekarza sportowego kręgosłup i kolana mam w dobrym stanie, trenuje sporty walki bjj 2 lata ,bardzo tez chciałbym nauczyć się planche proszę o pomoc o porady będę bardzo wdzięczny dzięki z góry za odpowiedź Pozdrawiam ludzi z pasją pozdrawiam Michael Big Grin
#2

Michael wrzuć filmik jeśli masz możliwość wtedy będziemy mogli znacznie lepiej rozpatrzyć sytuację Smile
#3

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zPMA6APIeNA&feature=youtu.be
[/video]
Chłopaki pomoże ktoś?? Smile + chciałem dodać ze niedawno nauczyłem się l sit i może z niego próbować te tuck planche .
#4

Ok Michael wiem w czym jest problem Smile opiszę już jutro rano dokładnie wszystko.

Problem polega na braku rozciągnięciu przedramion co za tym idzie mniejszej mobilności nadgarstków, wzmocnieniu barków ponieważ na nich spoczywa największe obciążenie, wychylenia środka ciężkości w przód, jeśli będzie zbyt przesunięty do tyłu nie utrzymasz wagi.

Proponuje ci zacząć od wagi w oparciu na łokciach. Jakie ćwiczenia dodatkowe wdrożyć ? Wszystkiego rodzaju pompki jakie potrafisz wykonać, ugięcia ramion na poręczach różne rodzaje (najlepiej te w których będziesz wychylał środek ciężkości w przód), stanie na głowie, stanie na rękach, sylwetki w podporach (przodem,bokiem,tyłem), wznosy nóg na drążku (które dobrze angażują brzuch jak i barki), wznosy tułowia i nóg w leżeniu przodem i oczywiście jak najwięcej ćwiczyć samą wagę.

W ten sposób wzmocnisz ogólnie układ ruchu
#5

Dzięki wielkie Mrowek! teraz tylko ciezka praca i trening ,w takim razie 3maj się + Wesołych Świat dla Ciebie i innych forumowiczów Pozdrawiam Michael Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości