Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ciśnienie w głowie przy Back Lever
#1

Cześć.
Mam taki problem, że jak próbuję zrobić back lever, to mam takie ciśnienie, że normalnie nie raz łzy mi wychodzą oczami i uczucie jakby kataru na parenaście sekund. Próbowałem robić back levera, że najpierw robiłem kulonego, a potem wyprostowałem dwie nogi i czuję, że mam siły utrzymać z minimum 3 sekundy pełnego back levera (oczywiscie nie idealnego technicznie), ale te ciśnienie mnie po prostu wykańcza i tracę napięcie zazwyczaj po 2 sekundach, bo nie mogę wytrzymać.
Też tak mieliście na początku ? Wydaje mi się, że każdy mógł to mieć, a później organizm się przyzwyczajał.
#2

Objawy które opisujesz są typowe dla niektórych początkujących przy staniu na rękach. Wtedy krew spływa do głowy i trzeba się do tego przyzwyczaić. skoro występuje to u ciebie w wadze tyłem, to prawdopodobnie nie jesteś w poziomie, tylko w pionie. Tak się zdarza, bo błędnik często szaleje w tej pozycji i wydaje nam się, że jest poprawnie a nie jest. Najlepiej nakręć film i wrzuć do "okiem trenera".
#3

Często z pionu się opuszczam więc, nie możliwe aby opuszczając się zostawać dalej ciało w pionie Smile
#4

W pionie może nie zostało, ale to nie znaczy że zeszło do poziomu tak jak Ci się wydaje Smile
#5

Nogi mogą schodzić ale głowa może być w pionie. Nakręć Wink
#6

Postaram się, tylko muszę kogoś wziąć aby mnie nagrał.
#7

Niestety takie są objawy zwiększonego ciśnienia przy pozycjach statycznych, szczególnie gdy są bardzo wymagające dla ćwiczącego dlatego nie warto się śpieszyć i zwiększać obciążenie treningowe stopniowo.
#8

Jednak wydawało mi się, że jestem prosto a tak na prawdę lekko pod skosem. Nie utrzymam niestety back levera. Powiedzcie mi jakie mięśnie głównie trzeba wzmocnić aby móc osiągnąć tego back levera ? Dobrze robię, że po prostu robię negatywy back levera z wyprostowaną sylwetką do pewnego momentu bardzo powoli czy może lepiej to etapami przechodzić ?
#9

by ogarnąć wagę tyłem trzeba robić ... wagę tyłem, tyle, że w prostszych progresjach. Przejrzyj wątek "ćwiczenia statyczne", Mrówek fajnie opisał tam całą progresję.
#10

Tydzień 1: Wskocz do wagi, przytrzymaj
Tydzień 2: Z zwisu przerzutnego opuść do wagi, utrzymaj
Tydzień 3: Z zwisu przewrotnego, wyjdź do wagi tyłem, utrzymaj
Tydzień 4: Z zwisu przerzutnego opuść do wagi, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego
Tydzień 5: Z zwisu przewrotnego, wyjdź do wagi tyłem, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego
Tydzień 6: Z zwisu tyłem podnieś do wagi, utrzymaj
Tydzień 7: Z zwisu tyłem podnieś do wagi, utrzymaj, podnieś do zwisu przerzutnego

Wszystko fajnie rozpisane, ale cholera mam problem z ogarnięciem jak powinien być wykonywany każdy tydzień. Tekst mi mało mówi, bo i tak pewnie bym go źle wykonywał.. Proponuję zrobić tutoriale do fl,bl itd. Nawet dzięki takim tutorialom szybko byście nabrali nowych userów, gdyż nie ma nic lepszego jak osoba, która się najlepiej na tym zna pokazuje wstęp do ćwiczeń. Co to za problem zrobić 7 części do back levera zrobić ? Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości