Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Pistolety" a realny trening nóg
#61

No dobra ale to cały system treningowy, trudny i wymagający. A coś prostego dla takich leszczy jak ja?
#62

System systemem, ale wystarczy sobie powyciągać ćwiczenia z tego treningu i dopasować do własnych potrzeb i możliwości.
Nie trzeba robić od razu całego programu, każde z tych ćwiczeń łącznie czy osobno jest warte uwagi.
Nie ukrywam jednak, że najlepsze efekty można uzyskać właśnie poprzez rozpisany program. Nawet jeżeli dojdziesz do połowy i dalej nie dasz rady, to i tak poczujesz różnice.
#63

SpróbujęSmile
#64

Po obejrzeniu tego filmu zrozumiałem dlaczego pistolety są dobre dla początkujących. Z drugiej strony uświadomiłem sobie, że chyba będę początkującym wiecznie
#65

Nie rozumiem co to ma wspólnego? Eksplozywne skoki to jest trochę inna bajka, a tutaj taka sala i lata ćwiczeń pod okien profesjonalisty(jakbyś tak ćwiczył też byś się tego nauczył, proste), ładnie to wygląda, jednak widziałem ludzi skaczących wyżej i dalej, jednak technika doskonała.
#66

Zgadzam się z Robertem. w końcu w gimnastyce siła nóg jest postrzegana głównie przez eksplozywność i tak kierunkuje się treningi. Pistolety mają jedynie wzmocnić mięśnie do tego rodzaju ruchu.
#67

W Building.the.Gymnastic.Body po opanowaniu przysiadu na jednej nodze jest jeszcze siedem kolejnych stopni progresji - wszystkie to różnego rodzaju przysiady na jednej nodze połączone z wyskokiem. Wniosek nasuwa mi się taki, że kiedy opanuje się przysiad na jednej nodze w gimnastyce nie ma sensu rozwijać większej siły maksymalnej, pora zabrać się za siłę eksplozywną właśnie. Co do filmu zgadza się, że są osoby skaczące dalej lub wyżej, ale myślę, że niewiele osób jest w stanie wykonać taką sekwencję skoków.
#68

Nic tak nie wzmacnia mięśni do konkretnego ruchu jak wykonywanie tego ruchu.
Na jakie elementy w gimnastyce na poziomie amatorskim przekładają się pistolety? Kto mi wyjaśni jaki ma cel w robieniu pistoletów?

Ćwiczenia pokazane na powyższym filmie przekładają się na wiele elementów akrobatycznych, które nie zapominajmy są częścią gimnastyki (gimnastyka to nie tylko trening siłowy).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#69

Rafał, racja że nic tak nie wzmacnia mięśni do określonego ruchu, jak jego wykonywanie. Pistolety są tu treningiem uzupełniającym, podobnie jak pompki, podciągnięcia na drążku, nietoperze na drabinkach itp.
#70

Moim zdaniem pistolety są dobrym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie stabilizujące staw kolanowy co jest istotne przy zmniejszeniu ryzyka kontuzji podczas obciążenia kolana np przy zeskoku. Trzeba je tylko wykonywać prawidłowo technicznie bo inaczej efekt może być odwrotny od zamierzonego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości