Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Artykuł który utwierdził mnie w przekonaniu, że nie oglądanie TV to życiowy sukces
#11

Jugger cóż za źródło wiedzy o pani BraunekBig Grin
Oczywiście macie rację,można jeść byle co mając różne przekonania np. wegetarianizm,ale można też i myślę , że w wielu przypadkach ludzie nie jedzący mięsa mają trochę większe pojęcie o żywieniu podejmując decyzję o takim a nie innym sposobie żywienia od przeciętnego człowieka.
Nie twierdzę,że każdy wgetarianin jest guru na temat zdrowego żywienia,ale wychodzić z założenia ,że jedna wegetarianka chora na raka to świetne wytłumaczenie jedzenia nie wege to duży skrót,kompleksy albo..... nie chcę nikogo obrażać głupota.
Raczydło jest okrutną chorobą,której można się spodziewać naprawdę z różnych przyczyn-warunki pracy,rozwój cywilizacyjny,geny,dieta.....itp i daleka jestem od wyciągania takich wniosków,poza tym nie Ja jedna môwię o wege dobrze,na tym forum jest również kilka osób ,które też są wege i nie myślę,żeby rezygnowały z takiego żywienia dlatego,że jeden wegetarianin ma raka.
Kończąc post chciałam dodać ,że dieta dash i wegańska .oczywiście w konsultacji z fachowcami jest uznana jako jedna ze zdrowych sposobów żywienia przez WHOBig Grin
#12

Ja bym tak WHO nie ufał Wink
Na BBC Knowledge oglądałem ostatnio serial dokumentalny, w którym wspomniano że WHO nie opublikowało jakiegoś miażdżącego raportu dotyczącego szkodliwości cukrów bo rządzący w USA naciskani przez lobby producentów zagrozili WHO wycofaniem wsparcia finansowego rzędu chyba 400mln dolarów. Rządzi ten co ma kasę...
Zdaje się że serial ma tytuł "Kto nas tuczy".
Inny serial "Kto nas odchudza" zdradza sekrety intratnego biznesu odchudzania. Żadna dieta cud nie działa - mimo znacznych spadków wagi na początku stosowania diety, po 2 latach zwykle ludzie wracają do swojej poprzedniej wagi.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

to jak z żarówkami Big Grin, zaprogramować dietę, która po 2 latach odbije się jojo Big Grin
#14

Oj,nie wiedziałam,że jesteście fanami teorii spiskowychBig Grin,oczywiście-nie ma panaceum na dietę,wszystko trzeba poukładać w głowie,obserwować swój organizm,nie korzystać z trendówBig Grin,tylko zmienić sposôb myślenia o jedzeniu i nie jeść dla lekarzy tylko dla siebie....
#15

Fanami teorii spiskowych? Cala historia to jeden wielki spisek. "W polityce nie zdarzaja sie przypadki, a jesli sie zdarzaja, to zostaly swietnie wyrezyserowane" (Richelieu).
Troche o spisku - dwa lata temu WHO naginalo pojecie epidemii, żeby przymusic cale spolecznestwa do szczepien na grype (jak wiemy zakupiono miliony szczepionek). Jak sadze, to nie byl spisek, tylko pomylka z ktorej o dziwo skorzystal przemysl farmaceutyczny.
Pamiec ludzka jest jednak krotka.

kp
#16

(2014-04-08, 22:12)rafal napisał(a):  Ja bym tak WHO nie ufał Wink
Oczywiscie Smile Dzisiaj sa na postronku wielu lobby i nie sa zbyt obiektywni, ja uwazam, ze sa wrecz szkodliwi i w ogole nie pownno sie na nich zwracac uwagi.

(2014-04-08, 21:57)ghost napisał(a):  Jugger cóż za źródło wiedzy o pani BraunekBig Grin
(..)
Kończąc post chciałam dodać ,że dieta dash i wegańska .oczywiście w konsultacji z fachowcami jest uznana jako jedna ze zdrowych sposobów żywienia przez WHOBig Grin
Ghost, uzylem pierwszego lepszego info z googla o Braunek w kontekscie tego co napisalas, ze "Kwasniewski kiepsko skonczyl". A przeciez nie skonczyl. Swego czasu zasinteresowalem sie co sie dzieje z Kwasniewskim i dotarlem tak blisko jak sie da. Zyje, cieszy sie znakomitym zdrowiem, wycofal sie z zycia publicznego, bo "na sile nie warto nikogo uszczesliwiac".

Co do tego co jest uznane przez WHO...napisalem w poscie wyzej Big Grin
#17

Oj tam, oj tam , ale dalej twierdzę , że nie dieta wegetariańska jest przyczyną raka, sprawa jest bardziej złożona,
co do WHO jak każda organizacja ma swoje mocne i słabe strony tak jak piszecie , gdzie w grę wchodi polityka, są lobbyści i mam tego świadomość,świetnie poruszona kwestia również przemysłu farmaceutycznego byław książce Wierny Ogrodnik ( był też film) jeżeli ktośczytał lub oglądał
Jak zwykle trzeba mieć trochę swojego rozsądku i duuużo czytać i przesiewać te informacje a co do dra Kwaśniewskiego to dalej nie jestem fanem jego teorii żywieniowej ( a jak piszesz , że nie ma co na siłę kogoś uszczęśliwiać, to jednoznacznie przypominaja mi się pseudo eksperci p. Macierewicza)Big Grin
#18

(2014-04-09, 10:39)ghost napisał(a):  Oj tam, oj tam , ale dalej twierdzę , że nie dieta wegetariańska jest przyczyną raka, sprawa jest bardziej złożona,
Oczywiscie, dieta to nie wszystko. Big Grin Dieta jest dla ciala, a mamy jeszcze umysl Smile

(2014-04-09, 10:39)ghost napisał(a):  Jak zwykle trzeba mieć trochę swojego rozsądku i duuużo czytać i przesiewać te informacje a co do dra Kwaśniewskiego to dalej nie jestem fanem jego teorii żywieniowej
Tu sie zgadzam, trzeba duzo czytac, filtrowac, sprawdzac i obserwowac. Wszystkie teorie sa do zweryfikowania. A wnioski kazdy wyciaga indywidualnie Big Grin
#19

Tyle, ze na niektore samoobserwacje trzeba czekac kilkadziesiat lat. Jest kilka teorii co do powstawania nowotworow, byli naukowcy, ktorzy prognozwali ich pojawienie sie u kogos z wielka dokladnoscia. Wiekszosc z tych lekarzy byla. w sposob nieslychanie brutalny, a takowana zwlaszcza przez lobby framaceutyczne.
Ole Nydhal (to slawny czlowiek), niedawno na raka umierala jego zona. Spytal o sposob leczenia wybitnego onkologa, co by ten zrobil, gdyby chorowal ktos z jego bliskich - ten odpowiedzial, ze zadnej radioterapii i chemioterapii, tylko spokoj dla chorego. To tyle na temat spiskow.
co do smolenska pewnie macierewicz nie ma racji, ale na pewno nie ma tez jej strona rzadowa.
Co do odzywiania? Pomyslec czy sie bardzo roznimy (biologicznie) od czlowieka sprzed 10 tys. lat?
kp
#20

Przede wszystkim żyjemy dużo dłużej,dlatego min nasze komórki mają czas na mutacje i choroby cywilizacyjne albo autoimmunologiczne typu zaburzenia cukrzycowe,tarczyca,stwardnienie rozsiane,łuszczyce,czy rzs.Dopadają nas też z powodów cywilizacyjnych-siedzący tryb życia,dieta,brak ruchu schorzenia alergiczne czy skórne.
Niestety,mimo ,że niby lepiej a gorzejSad


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości