Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation 1
#41

Nie wiem co moze byc przyczyna
Jedyna rzecz która mi przychodzi to ze sa słabe barki
Moze je wzmocnij sylwetkami z hs
Albo lepiej sie rozgrzej ćwiczeniami kierunkowymi
Ja wlasnie zamykam 11 tydzien i pocę sie przy tym jak szczur
Największe wyzwanie to abh pod koniec musze ciagle poprawiać sylwetkę bo nogi i ręce same spadają powoli Smile

Zapomiałem dodać
Nagraj filmik i daj do oceny naszym instruktorom
Napewno otrzymasz jakaś radę
Do dzieła Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#42

Przenoszenie kija za plecy jest super, z tym nie mam problemow. Dorzuce cwiczenia na barki hantlami, niewielki ciezar ale tak do 15 powt, 3-5 serii i oczywiscie rozciaganie na barki. zobaczymy czy to pomoze.
#43

Możesz spróbować Xiaopeng (czy jakoś tak). Znajdziesz je w F1, przy pompkach w IM. Bardzo fajne ćwiczonka, powinny Ci pomóc nie tylko zwiększyć zakres ruchu, ale też trochę wzmocnić barki.

A skoro już jesteśmy przy sylwetce w leżeniu przodem - jakieś pomysły na złączenie nóg? Tzn. dotykam stopami, ale mam wrażenie, że między udami, czy kolanami mam "szparę", której, z tego co wiem, być tam nie powinno. Dodam, że ogólnie bardzo niewygodne dla mnie jest siedzenie np. na krześle ze złączonymi nogami (przez złączone rozumiem <- dotykają się kostki, łydki, kolana i wew. części ud) Smile
#44

dobrze że jest niewygodne bo faceci tak nie siedza:p
#45

Poproście kogoś o zrobienie wam fotek czy filmików wtedy będziecie wiedzieć czy to wrażenie czy fakt
Tak bedzie najłatwiej to wszystko ocenić
Teraz tylko dywagujemy ale nie wiemy jak to wszystko wyglada - moze dobrze jest

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#46

Mam plan, na nagranie trochę większej ilości rzeczy do oceny, ale to najwcześniej 18.03. Smile

@Góral - ale w sylwetce powinny być ściśnięte... (popatrz na gimnastyków kręcących olbrzymy na drążkach)
#47

Mastery, których nie mogłem zrobić lub nie chcę przeginać na początku. Wiem, że podstawy są ważne! Od tego zaczynam trening, 5 -ty tydzień ponieważ wcześniejsze tygodnie trochę słabe a czytałem, że 5 tydzień jest dość rozsądny aby zacząć (nie za dużo, nie za mało powtórzeń). Robię F1 3x i H1 2x w tygodniu. Jak kupię kółka gimnastyczne (MT idea) Wink to wplotę zwisy, wsparcia itp. Teraz kilka razy w miesiącu robię to na sali.

H1:
WP/SE4 - 4x2r
WR/SE4 - 4x2r
FTP/SE4 - 4x2r
HS/PE2 - 4x24s

F1:
FL/PE4 - 4x24s
sPL/PE5 - 3x6r
RC/PE4 - 4x6r

MN/PE2 - 4x6r
SL/PE2 - 4x24s
SLS/SE1 - 4x6r

Ps. Przerwy 45-90sek, HBP/PE3 będę robił sobie gdzieś dodatkowo ponieważ resztę HBP robię spokojnie. Sprawdźcie czy dobrze to rozpisałem, jestem otwarty na różnego rodzaju sugestie. A jeszcze pytanie! Kiedy przechodzić na następne mastery... po 12 tygodniach? W razie czego jeszcze się odezwę. Pozdrawiam Was!!!
#48

Najpierw powińienes zaliczać kolejne mastery tak jak rozpisali
Niektóre ćwiczenia sa dziwnie rozpisane np. HBP/PE3 sa wcześniej niż dipy
Dlatego zawsze lepiej klepnąć mastery niższego
No i mas racje ja tez jadę od 5 tygodnia

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#49

(2015-03-15, 20:16)jarekółka napisał(a):  Kiedy przechodzić na następne mastery... po 12 tygodniach?

Ogólnie Sommer rozplanował to tak, że robisz 12 tygodni jedno ćwiczenie (w tym osiągasz Mastery w 11tyg i robisz deload w 12), a następnie przechodzisz do kolejnego ćwiczenia/Mastery.

Ciekawy pomysł z 5 tygodniem. Ja co prawda planowałem pójść w trochę inną stronę, ponieważ często mi brakuje wytrzymałości, a nie siły, to w ostatnim treningu w 12 tyg. planowałem robić "test" ile jestem w stanie wycisnąć z następnego ćwiczenia i na podstawie tego decydować od którego ćwiczenia zaczynać Smile

I mam prośbę - piszcie nazwami ćwiczeń, bo nie pamiętam co to jest HBP/PE3, czy inne takie, a po nazwie idzie się domyślić Smile
#50

Wylfryd planuj ten 12 tydzień jako przerw - ciało też musi odpocząć
większość ćwiczeń możesz śmiało przewidzieć gdzie jesteś
ja w 12 tygodniu odpoczywam i robię próby poprawności wykonania kolejnych ćwiczeń ( jedno dwa powtórzenia)

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości