Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation 1
#31

Dokładnie jak młody napisał. Ćwiczenia są ułożone od prostych do trudniejszych. Jeśli robisz master 5 a nie zrobisz master 4 to czegoś brakuje. Podczas każdego kroku możesz ćwiczyć dane partie mięśniowe ale pod różnymi kątami i najwidocznej te z poziomu niżej są słabsze, dlatego wróć to poziomu w którym nie możesz jeszcze zrobić mastera. Ja zrobię ugięcia na poręczach ale zaczynam od pe1 bo dużo mi też dają ćwiczenia pomocnicze i nie chcę ich pomijać.
Jak na razie najwięcej trudności mi sprawia SL/PE1 ale nie dlatego że plecy nie wytrzymują tylko barki;P Po prostu ręce mi się trzęsą jak dłużej trzymam i najwięcej czuję barki jak mam trzymać ręce wyciągnięte przed siebie, ale to wynika ze zbyt małego rozciągnięcia i ruchomości w stawach barkowych i zdaję sobie z tego sprawę.
Na dzień dzisiejszy nie robię przerw między ćwiczeniami a ćwiczeniami pomocniczymi, zacznę je robić jak będę czuł ,że będę tego potrzebował.
#32

Młody rozumiem, że F1 z rozgrzewką w 1h zawiera wszystkie 7 ćwiczeń?

Ogólnie to pytam, bo nie chciałbym się "cofnąć" w tym co już wypracowałem, a poza tym 18m-cy na jedną książkę... :/ Wiem, że teoretycznie nigdzie mi się nie spieszy, ale 18m-cy... Ten plan wydaje się trochę powolny Smile

Niemniej - dzięki za pomoc
#33

Na 7 w ciagu jednego treningu to jakieś 1,5h
Sommer wydał kilka książek i te plany można łączyć
Niektóre mastery zajmą ci np 5 tyg a inne 1 tydzień Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#34

(2015-02-21, 08:35)mlody1410 napisał(a):  Na 7 w ciagu jednego treningu to jakieś 1,5h
Sommer wydał kilka książek i te plany można łączyć
Niektóre mastery zajmą ci np 5 tyg a inne 1 tydzień Smile

Wiem. Zamierzałem łączyć F1 z HS1 i dlatego pytałem o czas, bo mogę na trening przeznaczyć ok.2h, ale tylko trzy razy w tygodniu, więc odpada np. opcja Pon/Śr/Pt - F1, Wt/Czw - H1. Chciałem robić na raz Big Grin
Z tego co zobaczyłem to najciężej będzie na początku, bo mało izometrii dotąd robiłem (w zasadzie zacząłem robić jakąkolwiek dopiero z 2 miesiące temu). Później najwyżej będę zaliczał mastery co tydzień Big Grin
Dobra, dam Sommerowi szansę Smile

Dzięki za pomoc
#35

rób plan trzy dniowy dla F1 i połącz z 3 dniowym HS1
przed krótka rozgrzewka i po rozciąganie czas wypełniony Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#36

(2015-02-21, 10:45)mlody1410 napisał(a):  rób plan trzy dniowy dla F1 i połącz z 3 dniowym HS1
przed krótka rozgrzewka i po rozciąganie czas wypełniony Smile

I tak chyba zrobię Smile

PS. Dodatkowe rozciąganie? To z IM nie wystarczy?
#37

Panowie mam problem z ćwiczeniem SL/PE1. Mianowicie nie mogę utrzymać rąk przed sobą ponieważ barki nie wytrzymują i mam je za mało rozciągnięte. Barki powinny być obok uszu jednak nie jestem w stanie tego zrobić aby były obok uszu. Jakieś wskazówki jak wzmocnić i rozciągnąć barki aby utrzymać wyprostowane ręce przed sobą z barkami na wysokości uszu?
#38

Rozciąganie: http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczen...-ramiennym

Ew. prostsze ćiwczenia: https://www.youtube.com/watch?v=LJt0Ke4C1l4

Albo po prostu zacznij od pierwszego tygodnia. W pierwszym tygodniu nie ma za dużo trzymania Smile
#39

Właśnie zaczynałem od pierwszego i dotąd nie było problemu, ale jestem juz przy 6 tygodniu gdzie trzymanie trwa 4x36s i zaczynaja sie schody. Plecy spokojnie wytrzymuja ale barki nie.
#40

Może spróbuj wzomcnić barki dodatkowymi ćwiczeniami ściśle pod ten fragment ciała? Przy 36s to już raczej wytrzymałość, więc może spróbuj robić np. 3x12 pompek w pozycji łamanej? Albo poprzerzucaj trochę żelastwa, bo ten trening jest bardziej punktowy. Oczywiście nie zapominaj o rozciąganiu/zwiększaniu zakresu ruchu. Moim ulubieńcem jest tu przenoszenie kija nad barkami, choć sam używam taśmy Smile

PS. Albo spróbuj sylwetek - sylwetki dobre na wszystko Big Grin (wiem, że SL/PE1 to też sylwetka)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości