Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rady do handstand BL/FL
#1

Witam

Przesyłam dwa filmiki.

Przejścia między kuloną wagą przodem i tyłem - to już mi nie sprawia zbyt wielu problemów, co teraz ?


Próby stania na rękach. Tu jakieś porady czy tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ?

Z góry dzięki !!!
Pzdr
#2

Jeśli chodzi o wagi, kolejnym etapem będzie zatrzymywanie się w pozycji gdy między nogami a brzuchem tworzy się kąt 90 stopni.

W staniu na rękach zbyt szybko prostujesz nogi dlatego tracisz równowagę, ponieważ utrudniasz ćwiczenie w ten sposób. Musisz dłużej trzymać pozycję kuczną i dodatkowo "chować" barki w momencie podnoszenia nóg.
Jeśli byś mógł opisać cele wtedy będę mógł bardziej szczegółowo opisać zadania na najbliższe tygodnie Smile.
#3

Dzięki za szybką odpowiedź !!!
Między nogami a brzuchem? Czy rękami a brzuchem ?
Chować barki czyli ???
Pierwszorzędnym celem jest zrobić poprawnie BL. Myślę, że jak to będę umiał to FL przyjdzie łatwiej.
A w staniu na rękach celem są pompki bez asysty Wink
#4

Mrówek, a czy pozycja (waga tył, przód) nie powinna być przytrzymywana dłużej zanim przejdzie się do kolejnej progresji?
#5

"Próby stania na rękach" ? Mi to bardziej wygląda na próby półszpiczagi w pozycji kulonej Smile Rozumiem, że już umiesz stać na rękach skoro próbujesz tego elementu? Jak nie to najpierw naucz się stania na rękach z normalnego wejścia.
A jak umiesz, to najłatwiejsza wersja półszpiczagi jest w rozkroku i od tego bym zaczął. W tej wersji to tak jak już Mrówek mówił, za szybko prostujesz nogi - musisz dojść w pozycji kulonej do stania na rękach i dopiero prostować nogi w górę.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Jeśli chodzi o wage tyłem polecam przejrzeć http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne

W wadze "między nogami a brzuchem" czyli jak byś wykonywał leżenie tyłem i ugiął nogi do 90 stopni. Rękami staraj się naciskać na drążek tak jak byś chciał wcisnąć go do ziemi i jednocześnie się od niego odpychaj. Dość ciężki ruch do zrozumienia na początku ale wiem ,że dasz radę Wink.

Najlepiej zrozumiec chowanie barków poprzez : wykonaj siad klęczny , teraz wyciągnij ręce najdalej jak potrafisz do przodu nie odrywając pośladków od stóp, po czym naciśnij na ręce i barki. Staraj się ściągać łopatki twoje ręce powinny utworzyć prostą linię i to nam chodzi. Trudniejsza wersja jest w staniu na rękach, wejdź tyłem do stania gdzie między nogami a brzuchem stworzysz kąt 90 stopni i teraz ten sam ruch postaraj się nacisnąć na barki jak najmocniej możesz w stronę ściany, powinny się wyprostować a tułów i pkt. podparcia czyli dłonie powinny być w jednej linii.

Do całego treningu dodaj stanie na rękach przy ścianie z pozycji niskiej. Pamiętaj o sylwetce!
#7

Dzięki za rady !!! Gdy nie będę sobie radził z kolejnymi poziomami dam znać Wink

Mrówek to "wpychanie" drążka to ziemi działa zajeb***** ale tylko gdy łapię podchwytem - wtedy czuję, że jak "pcham" ten drążek to dużo łatwiej mi się utrzymać w bardziej zaawansowanej pozycji BL i tak jakby samo mnie do góry podnosiło. Nachwytem działa dobrze, ale przy FL Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości