Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ring pikes
#1

Stosujecie to cwiczenie? Uwazacie, ze warto?
Moim zdaniem jedno z fajniejszych cwiczen na popularna ostatnio sekce zwana "core" Big Grin Zaczalem przed wakacjami, martwy ciag poszybowal mocno w gore.

#2

znam lepsze, tzw. nietoperz, zwis przerzutni na drabinkach i wznos oraz opust nóg, kombinować można przy tym ćwiczeniu w różnoraki sposób i na pewno lepiej niż to "durne" ćwiczenie, gdzie korzysta się z zamachu nóg. A w zwisie idzie czysta siła.
#3

(2013-10-07, 19:44)Newcio napisał(a):  znam lepsze, tzw. nietoperz, zwis przerzutni na drabinkach i wznos oraz opust nóg, kombinować można przy tym ćwiczeniu w różnoraki sposób i na pewno lepiej niż to "durne" ćwiczenie, gdzie korzysta się z zamachu nóg. A w zwisie idzie czysta siła.
Pokaz ten zwis przerzutni na obrazku, bo google wywala mnostwo obrazkow a kazdy inny.


Wiesz, nie mam drabinek ani czasu na sale. Wiec kazdy orze jak moze. Ja robie to tak, ze wychodze mocno do przodu i zaczynam z pozycji "lecacy superman", tak jak sie robi to na kolku ab wheel. A po dojscu i zlozeniu sie w scyzoryk w pionie robie pompke i cos tam z tego cwiczenia mozna wycisnac dla siebie
#4

[Obrazek: DSCN0750%20%5B800x600%5D.jpg]

taki tyle, że na drabinkach, głowa do dołu

Pytanie wpierw do czego Ci to ćwiczenie ma być potrzebne, co chcesz osiągnąć wtedy Ci powiem co będzie dobre.

Co do nietoperza, to rany jest kilka konkretnych ćwiczeń z tym związane, są mistrzowskie. Sam je stosuje, gruba podstawa do spiczagi.
#5

Aha, czaje. Stojac na glowie w podporze ktos tu wklejal cos podobnego.

Do czego potrzebne? Cwicze bo lubie, cwiczenie jak cwiczenie, chce wzmocnic mocno sekcje zwana ostatnio popularnie core i sprawdzic jak to sie przelozy ostatecznie na wyniki w martwym ciagu. Tak z ciekawosci po prostu, w ramach doswiadczen.
#6

Jugger, nietoperz wyrabia przede wszystkim lędźwie a to bardzo ważna grupa mięśniowa. Jeśli będziesz chciał zrobić np. wagę tyłem, czy planche, to ta partia mięśni będzie nieodzowna. A nawet jeśli nie, to w trosce o harmonijny rozwój trzeba ją trenować bo to antagonista brzucha.
#7

(2013-10-07, 21:25)Jugger napisał(a):  Aha, czaje. Stojac na glowie w podporze ktos tu wklejal cos podobnego.

Do czego potrzebne? Cwicze bo lubie, cwiczenie jak cwiczenie, chce wzmocnic mocno sekcje zwana ostatnio popularnie core i sprawdzic jak to sie przelozy ostatecznie na wyniki w martwym ciagu. Tak z ciekawosci po prostu, w ramach doswiadczen.

no a głowie robienie tego typu ćwiczeń odradzam, wciska strasznie kręgosłup w odcinku szyjnym. Jeśli chodzi o martwy ciąg to tylko poprzez synchronizację włókien mięśniowych metodą ciężkoatletyczną. Mięśnie jeśli dobrze jest poprowadzony trening z reguły rosną do pewnego momentu a potem nic nie rusza jeśli chodzi o masę, tylko rośnie siła absolutna. Tak naprawdę nie sprawdzisz tego, każdy inny bodziec nie związany do tej pory z podnoszeniem ciężarów, będzie wpływał pozytywnie na rozwój mięśnia, ale nie daje takiego kopa co ciężary. Więc albo ciężary albo bodźcowanie.
#8

Newcio, no mozliwe, ale po prostu lubie to cwiczenie Big Grin Nie mam sali, cwicze glownie w domu, mam bardzo malo czasu. Nie mam tez jakichs okreslonych precyzyjnie celow typu "do czego ci to". Po prostu sie ruszam i cwicze, za stary jestem na zawody i wyscigi. Ruszac sie trza zeby po prostu nie zdziadziec przed telewizorem z pilotem i browarem w garsci Wink

W zimie zrobie sobie 5 tygodni ze sztangami i ciekawi mnie przelozenie takich cwiczen na osiagi z zelazem, ot cala historia. Ludzie robia mnostwo dziwnych cwiczen, bez zadnego konkretnego motywu.

@zahir, owszem, ale nie mam drabinek Sad Za rok sobie postawie cos jak ty masz ale na razie jest jak jest i trzeba sobie radzic w kazdych warunkach, nie?
#9

Jugger, można ćwiczyć lędźwie bez drabinek. Jedno z najlepszych ćwiczeń, yo unoszenie nóg w leżeniu przodem na skrzyni. W domu może być na stoleWink
#10

Stol mam, ale samo unoszenie nog? Z obciaznikami pewnie by trzeba pokombinowac....wole kolka Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości