Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Al Kavadlo - Podnoszenie poprzeczki
#21

Właśnie jestem świeżo po przeczytaniu nowej książki Al Kavadlo - "Podnoszenie poprzeczki". Myślałem że nie zaskoczy mnie już wiele ale myliłem się ;-p książka jest napisana bardzo przystępnie dzięki dużym zdjęciom obrazującym krótkie acz treściwe wyjaśnienia technik kalistenicznych wykonywanych na drążku. Dla mnie i mam nadzieje dla Was będzie ona wielką inspiracją w Street Workoucie . Śmiało mozna powiedzieć że dopiero ta pozycja zasługuje na miano "biblii" street workoutu ponieważ pokazuje co da się wycisnąć z ćwiczeń na drążku jak i świetnie motywuje do działania . Są przypisy Paula Wade jak i odniesienia do "smarowania gwintów " Pavla Tsatsoulina . Zdjęcia okraszone również znanymi ekipami cwiczącymi w NYC . Serdecznie zachęcam do zakupu gdyż naprawdę dla początkujących jak i zaawansowanych to dobre fundamenty jak i inspiracja do ćwiczeń na drążku . Skopiowałem z wpisu mojego facebooka. Dodam iż to nie jest pozycja typowo gimnastyczna ale jak ktoś chce zacząć poznawać różne rodzaje ćwiczeń na drążku np "podciągnięcia łucznika" , "slow muscle up" progresja do wagi przodem to nie zawiedzie się bo jest to opisane prostym i przystepnym językiem. To może być taki "fundament" pod ulepszanie już gimnastyczne lub po prostu pójście w freestyle i dowolność ćwiczeń.
#22

Ja z kolei mam odmienne zdanie na temat tej pozycji. Dla mnie Kavadlo nie pokazał nic ciekawego. Ta książka jest bardziej albumem ze zdjęciami opisującymi najczęstsze ćwiczenia street workout. Brakło mi tam metodyki, opisanych progresji, szczegółów technicznych itp. Pomijam że wymyk jest tam nazwany "przewrotką" bo to świadczy tylko o kiepskim tłumaczeniu. Ale warto by poświęcić parę słów temu po co go wykonywać i jak do niego dojść. Byłem przekonany, że znajdzie się tez sensowny opis grup mięśniowych biorących udział w danym ćwiczeniu ale też się zawiodłem.
#23

myślę, że z tego filmu można się dowiedzieć wszystkiego co potrzeba w treningu siłowym, zwłaszcza pod kółka

#24

Od 3:07 HS na kółkach to chcę opanować ale własńie chcę mieć wiedzę co się dzieje z nadgarstkami/dłońmi/rękami po opadnięciu w przód . Niby tu pokazane ale ekran się zamazał i nie widać było . 14:40 "poduchy" i negatywy planche - super!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości