Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

one arm handstand push up
#1

Widzę że ludzie coraz bliżej są one arm hspu.Wielu uważa że to nie możliwe ,a ja jednak myślę że możliwe do wykonania a tu znalazłem fajny filmik jak już połowę zakresu wyciska.Siła jest.

a tu negatywy
#2

Nie jestem haterem i na wstępie gratuluję mu tego że w ogóle podchodzi do tak kosmicznego ruchu. Nie mniej jednak od aktualnego poziomu do zrobienia tego bez pomocy ściany, w pełnym zakresie ruchu jeszcze dłuuuuuga droga.
#3

mam wrażenie, że na pierwszym filmiku on głównie podnosi głowę, skręca ciało, a sama ręka prostuje się o bardzo niewielki kąt
#4

Brachu pytanie czy możliwe jest to bez ściany bo mi wydaje się że nie.
Wino ogólnie to najlepsze jak dla mnie wiersja oahspu w interecie.
#5

O ile jestem fanem treningu unilateralnego, to w ogóle nie przekonuje mnie wykonywanie ćwiczeń w niepełnym zakresie ruchu i pozycji ciała izolującej dane grupy mięśniowe. Jeśli nie ma właściwej pozycji i jest tak powywijany, to jaki jest sens wykonywania tego ćwiczenia?
#6

nie od dziś wiadomo że to jedne z najtrudniejszych ćwiczeń,niepełny zakres wywodzi się z braku siły,nawet jak zrobi swoje pierwsze oahspu jak połamany to bedzie je szlifował z czasem się uda mu zrobić poprawnie.od czegoś trzeba zaczać a jak wiadomo praktycznie nikt nie wyciska na barki 100% swoeje masy ciała.
#7

Na barki pewnie i wyciska, ale na jeden bark - jednocześnie balansując to już raczej nie Smile
#8

(2013-09-20, 22:23)armpower napisał(a):  Brachu pytanie czy możliwe jest to bez ściany bo mi wydaje się że nie.
Jeszcze do niedawna miałbym podobne zdanie ale patrząc na to co robią goście w Rosji nie wiem czy jest coś co można nazwać "niemożliwe".
Kilka lat temu nikt ze środowiska street workoutu nie był w stanie wykonać "impossible dip" a jakieś pół roku temu widziałem filmik z 18 latkiem który zrobił 25 powtórzeń w jednej serii. Do tego front lever na jednej ręce na jednym palcu, podciąganie jednej ręce we front lever. Planche na jednej ręce. 40 sekund front lever. L-sit na jednej ręce. Pompki w straddle planche z klaśnięciem za plecami i dziesiątki innych ruchów które wydaja się niemożliwe.
Teraz może nikt nie jest w stanie tego zrobić ale za kilka lat może się okazać że to wcale nie jest takie trudne Smile
#9

Sztuka dla sztuki moim zdaniem
#10
Lightbulb 

(2013-09-20, 23:43)armpower napisał(a):  nie od dziś wiadomo że to jedne z najtrudniejszych ćwiczeń,niepełny zakres wywodzi się z braku siły,nawet jak zrobi swoje pierwsze oahspu jak połamany to bedzie je szlifował z czasem się uda mu zrobić poprawnie.od czegoś trzeba zaczać a jak wiadomo praktycznie nikt nie wyciska na barki 100% swoeje masy ciała.

Szlifowanie techniki powinno ZAWSZE odbywać się w prawidłowej postawie ciała, pełnym zakresie ruchu i przy zachowaniu istotnych szczegółów technicznych. W przeciwnym razie nabiera się błędnych nawyków, które potem ciężko wyeliminować. Podążanie za wszelką cenę do wykonania niezwykle trudnych tricków nie ma nic wspólnego z harmonijnym rozwojem a jest jedynie chęcią popisania się czymś, czego nikt wcześniej nie wykonał. Istnieje wiele możliwości rozwoju jeśli pompka w staniu na rękach staje się zbyt łatwa. Choćby pompka w wolnym staniu na kółkach. Nie widzę potrzeby kaleczenia ćwiczenia przez opieranie się o ścianę.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości