Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#1

Witam
Mam mały problem z pozycjami statycznymi chodzi dokładnie o fl.
Mam problem przejść z tuck do adv tuck.Przez 4tygodnie ćwiczyłem 3-6razy w tygodniu tuck fl , robiłem 4-5serii po 10-15s jedna.Filmiku nie mam jak narazie nagrać więc odpuszczam.Jakieś rady?
#2

Skoro nie jesteś w stanie utrzymać jednocześnie obu nóg w pozycji 'advanced', to może zostaw jedną w pozycji tuck, a drugą w advanced. Jeśli będziesz w stanie utrzymać taką pozycję, to zmieniaj co seria nogę i po jakimś czasie pewnie pełny 'advance tuck' powinien Ci się udać Smile
#3

spróbuje tego, największy problem mam plecy w 100% wyprostować zawsze się trochę zaokrąglą.
#4

Postaraj się utrzymać napięcie mięśni brzucha i lędźwi. Dobrym ćwiczeniem jest "przyklejanie" pleców w leżeniu tyłem z nogami zgiętymi w stawach kolanowych na podłodze. (Pozycja wyjściowa do brzuszków)

Jeśli chodzi o samo przejście powoli staraj się przechodzić nogami do pozycji docelowej Smile
#5

jest kilkanaście ćwiczeń jeśli chodzi o synchronizacje napięcia mięśni lędźwi i brzucha, choćby moje ulubione:

- chwyt za drabinki w leżeniu tyłem głową skierowaną do drabinek i w oparciu o czworoboczny pleców wyrzut tułowia wraz z prostymi nogami do leżenia przerzutniego ( świeca ) i powolne opuszczanie prostego tułowia i nóg tak by nie dotknąć podłoża.

- w zwisie przerzutnim na drabinkach ( popularny nietoperz ) powolne opuszczanie tułowia wraz z prostymi nogami do poziomu - dobre do wagi tyłem

- w leżeniu na skrzyni wszerz nogi zapieramy od drabinki i możemy dorzucić obciążenie i utrzymać poziom tak by biodra opierały się o skrzynie a tułów "wisiał" w poziomie

i masa ćwiczeń na podłożu te powyższe mocno angażują tułów, więc radzę nie przesadzać
#6

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Trenowałem Front Lever metodą Sommera, a więc 4 razy w tygodniu (pon, wt, czw, pt) 4 serie po 50% maksymalnego wytrzymania czyli w moim przypadku 4 x 15s Tuck Front Lever, przerwa 60s. Robiłem pozycje statyczne na początku treningu (front lever + planche). Tak jak radził pan Sommer po 8 tygodniach sprawdziłem maksa i wyszło 48s Tuck Front Lever czyli spokojnie mogę przejść do następnej wariacji. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie zrobić nawet 20 x 5s Adv Tuck Front Lever z poprawną formą, ale z koleji w Tucku czuję się bardzo komfotowo. Znam te wszystkie detale techniczne typu ściąganie barków, "rozrywanie" drążka na boki, brak głębokiego chwytu, obciąganie palców itd. Zauważyłem, że najsensowniejszym wyjściem jest trzymanie 4 x 15s Flat Tuck Front Lever i znowu 8 tygodni zabawy. Piszę ten post ponieważ chciałbym usłyszeć waszą opinie jak powinienem dalej to ugryźć, czy warto rzeczywiście konsekwentnie jechać Sommerem czy może spróbować czegoś innego? Dodam na koniec, że innych ćwiczeń typowych pod Front Levera nie wykonuję, ale oczywiście wzmacniam brzuch, lędźwia, podciągam się itd.
#7

więcej bodźców potrzebujesz, atakuj wagę przodem z innych pozycji ( nogi w rozkroku z góry, nogi ugięte z dołu, waga przodem ktoś przytrzymuje prawidłową pozycję ), robienie tylko jedną pozycja wagi przodem to syzyfowa praca
#8

Satetsu załóż nowy temat, wrzuć filmik i pomożemy z miejsca Smile
#9

No właśnie, ja co robiłem wagi to kuczna przodem do tyłu i tylko waga kuczna przodem. Na prawdę to się na nic zda, takie powtarzanie w kółko?
#10

Krzysiek najlepiej jest trenowanie każdego elementu osobno łączenie ich w całość jest najlepszy wtedy gdy wykonujesz je poprawnie technicznie i w pełnej formie. Ponieważ znacznie lepszym ćwiczeniem będzie przechodzenie z zwisu przodem do zwisy tyłem w seriach Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości