Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#11

metoda kompleksowa - czyli robienie jednocześnie metodą analityczna i syntetyczną. Analityczna to podział ćwiczenia na poszczególne elementy i powtarzaniu ich ( różne ćwiczenia ułatwiające wagę lub imitujące ruch z mniejszym obciążeniem ) i syntetyczna, czyli całościowo lecimy np. waga od dołu lub od góry
#12

No, no. O to mi chodziło właśnie tak robię. Tylko, że bez przerwy. front, back, front, back, itp. do 5x
#13

Nie będę zakładał nowego tematu bo nie ma co kręcić i na dodatek mam drążek w futrynie wiec nie będzie mnie widać całego tylko same nogi albo sama głowa. Wystarczy mi to co napisał Newcio, zmienię podejście i zobaczę jak to będzie. Dzięki bardzo. Zdziwiło mnie tylko, że ktoś taki jak Sommer poleca metodę, która jest syzyfową pracą.
#14

(2013-12-20, 13:05)Satetsu napisał(a):  Zdziwiło mnie tylko, że ktoś taki jak Sommer poleca metodę, która jest syzyfową pracą.

Być może ta metoda sprawdza się dobrze w przypadku gimnastyków. Od czasu wydania BTGB chyba 5 lat minęło i Sommer zupełnie zmienił podejście do treningu "niegimnastyków" wracając do podstaw (patrz seria Foundation). Zapewne jakbyś miał takie podstawy jak ci gimnastycy to każda metoda byłaby skuteczna, a tak to trzeba się męczyć Smile

Ze zwisu wejście wagą do zwisu przerzutnego i opuszczanie spowrotem wagą do zwisu - to ćwiczenie wymiata Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

no tak, im większa baza ruchowa tym łatwiej się ruchu nauczyć, bo mięśnie mają już wypracowane i zapamiętane różne bodźce i ścieżki neurowo-ruchowe co powoduje łatwiejszą współpracę mięśni. Dla jednego to ćwiczenie działa idealnie, dla innego to za mało trzeba szukać innych bodźców. Już rozmawialiśmy na ten temat apropo ćwiczenia na brzuch i wniosek jest taki, że trzeba próbować różnych ćwiczeń, bo nie wiadomo które najlepiej będzie na nas działało.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości