Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spalanie tłuszczu.
#1

Witam
Zastanawiam się jak z tym spalaniem tłuszczu.
Są różne szkoły(oczywiście pomijam najważniejszą rzecz dieta bo to jest oczywiste)
dla niektórych wysiłek powinien trwać długo np jak aeroby inni stawiają na bardzo intensywny ale krótki wysiłek np na tabat.
Ale mnie obchodzi jak to łączyć z treningiem, lepiej robić trening spalania tłuszczu jako rozgrzewka i dojść do treningu siłowego czy może odwrotnie albo po prostu w inne dni?
#2

Podobno najlepszy jest intensywny, optymalnie na czczo. Można przed śniadaniem (jak ktoś je) wyjść na 15 min i pobiegać dość intensywnym tempem albo umiarkowane interwały zrobić. Mogłaby to być nawet rozgrzewka przed treningiem jeżeli masz czas trenować rano.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Kwestię diety też pominę skoro wiesz co i jak. Już od jakiegoś czasu jest dość wiadome że jeśli chcesz spalić tłuszcz w jakimś sensownym czasie to zdecydowanie lepszy jest krótszy wysiłek ale bardzo intensywny. Ładuj sprinty albo interwały, o maratonach zapomnij. Z doświadczenia wiem że tabata działa świetnie jeśli robisz na przykład burpees (po polsku mówi się krokodylki chyba ale i tak praktycznie wszyscy używają burpees) - wpisz w youtube to na bank znajdziesz film z tym (pamiętaj żeby robić też pompkę bo sporo ludzi robi powtórzenia bez pompek). Jeśli chodzi o kolejność to nie chcę podpowiedzieć źle więc lepiej niech się wypowiedzą gimnastyczni fachowcy Smile
#4

Armpower nigdy nie można trenować wszystkiego na raz więc jeśli chcesz redukować tkankę tłuszczową polecam obwody jest to bardzo szybki sposób na redukcje. Ponieważ zwiększony wysiłek powoduje przyśpieszenie przemiany materii co daje nam większy pobór kalorii a co za tym idzie nasz organizm zaczyna korzystać z tłuszczy które zgromadził na tą właśnie "czarną godzinę". Dodatkowo jest jeszcze plan kulturystyczny nastawiony na "definicję mięśniową" który postaram się niedługo opisać Smile.

Obecnie polecam ci obwody, dodatkowo wzrośnie twoja wydolność a mięśnie zostaną "zaatakowane" nowym bodźcem.
#5

Ogólnie to obwody robiłem bardzo długo, rutyny z madbarz, ale teraz nastawiony jestem na typowo siłowy trening, mam cel i muszę go wykonać.Ćwiczę 6 razy w tygodniu więc najlepiej gdyby ktoś mi doradził kiedy robić tabata przed czy po lepiej.
Brachu ogólnie to znam nazwę burpees niż krokodylki i nawet często to robiłem.
#6

Widze że kolega po fachu bo swojego czasu też leciałem rutynami z madbarz Smile Jak dla mnie miałoby sens rano przed śniadaniem iść na jakieś sprinty albo zrobić na przykład tabatę - krótko ale bardzo intensywnie a po południu albo wieczorem zrobić właściwy trening siłowy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości