Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka + kettle
#11

(2013-09-01, 06:50)User napisał(a):  Dobre dla początkujących. Bardzo szybko staje się zbyt proste. Ja wolę unoszenie nóg w leżeniu przodem na podwyższeniu, bezpieczniej jest dodać obciążenie.

Jeśli t ćwiczenie jest dla Ciebie proste, to prawdopodobnie jest wykonywane źle technicznie. Wymaga dużej siły i dużego rozciągnięcia. Zwłaszcza, jeśli jest w nim zachowana prawidłowa sylwetka.
#12

Dodatkowo ćwiczy szyję.
#13

Mi np. często biodra uciekają za linię głowy, co skutkuje naturalną przeciwwagą, która to sama wrzuca nogi (z duża prędkością) do pionu (albo i dalej). Ale gdy staram się trzymać biodra m/w nad głową, to zupełnie co innego Smile

Fajną alternatywą jest ćwiczenia na drabinkach, w którym pozycja jest podobna jak przy staniu na głowie, tylko głowa nie dotyka ziemi, całe plecy przylegają do drabinek, a ręce w linii z tułowiem trzymają się szczebelków. W zasadzie pozycja bardzo podobna jak przy "pół-szpicadze" ... ćwiczenie to uniemożliwia uciekanie bioder, przez co jest dużo trudniejsze Wink
#14

Kingsvid, pięknie to ująłeśSmile
#15

(2013-09-01, 12:18)zahir napisał(a):  
(2013-09-01, 06:50)User napisał(a):  Dobre dla początkujących. Bardzo szybko staje się zbyt proste. Ja wolę unoszenie nóg w leżeniu przodem na podwyższeniu, bezpieczniej jest dodać obciążenie.

Jeśli t ćwiczenie jest dla Ciebie proste, to prawdopodobnie jest wykonywane źle technicznie. Wymaga dużej siły i dużego rozciągnięcia. Zwłaszcza, jeśli jest w nim zachowana prawidłowa sylwetka.

Nie chcę na Ciebie naskakiwać, ale nie znasz mojego zaawansowania więc takie komentarze możesz zostawić dla siebie.
#16

Z mojej strony tez nie był to atak personalny. Stwierdzam tylko fakt, że jest to trudne ćwiczenie i nie dla początkujących. Jeśli idzie łatwo to PRAWDOPODOBNIE jest robione źle. Być może się mylę, bo faktycznie nie znam Twojego poziomu. Natomiast wiem, że daje ono w kość nawet naprawdę silnym zawodnikom.
#17

Dzięki za pomysł na dobre ćwiczenie, na pewno przetestuję Smile
#18

Jeżeli ktoś nie ma drabinki to może robić to na kółkach jak kark nie wytrzymuje.
#19

ciekawa alternatywa, chociaż na kółkach będzie można 'oszukać' używając większej liczby mięśni (niż prostownik, którego w głównej mierze chcemy użyć), lub to samo co w staniu na głowie - uciec biodrami w tył co zdecydowanie ułatwi wykonywane ćwiczenie... ćwiczenie z drabinką naprawdę ładnie izoluje pracę do używania samych lędźwi i dopiero wtedy widać jak bardzo jest się słabym w tych partiach ^^
#20

Panowie mnie nie chodziło o weryfikacje umiejętności, jedynie zaproponowanie ćwiczenia na dolny odcinek grzbietuSmile wiec nie ma się o co szarpaćSmile.
Według BtGB Sommera ćwiczenie podane przez Usera jest na poziomie 2,5 a to które ja podałem 3,5 natomiast zaproponowane przez kingsvida poziom 4.Wszystkie trzy odnoszą się do treningu z dodatkowym obciążeniem.

Moge podać na własnym przykładzie że ćwiczenie z leżenia przodem na podwyższeniu + obciążenie wykonywałem w 3 seriach po 15 ruchów, natomiast nogi do pionu w staniu na głowie juz bez obciążenia 3 serie po 5 ruchów.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości