Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie kółka gimnastyczne kupić?
#61

Pokorny, jedyne posty jakie piszesz na tym forum dotyczą krytyki firmy MT Idea, co pozwala mi domniemywać, że to Twoja konkurencja. Różnica między wami polega na tym, że Ty hejtujesz obrzucając błotem konkurencję a On z nami współpracuje i ciągle rozwija ofertęSmile

Co do drewna: Każde drewno się wypacza jeżeli nie jest odpowiednio wysuszone. Poza tym, po to właśnie używa się drewna klejonego wielowarstwowo, by wyeliminować ten problem.

Przy ogrzewaniu podłogowym w ogóle nie poleca się ŻADNEGO parkietu! Z tej prostej przyczyny, że drewno jest doskonałym izolatorem a nie przewodnikiem!

Co do stalowego rdzenia w kółkach gimnastycznych, to Twoje pytanie rzuciło mnie na kolana. Polecam zgłębić tematSmile
#62

Zahir tu nie chodzi o żadne hejtowanie!

Chodzi o to ze Ty jako moderator powinieneś byc rzetelny i bezstronny a nie uprawiac "lokowanie produktu" Mtidea w co drugim poście . Ludzie zaglądają tu zeby uzyskac fachową obiektywną poradę a ty powtarzasz tylko ślepo głupoty mtidea i wciskasz ich produkty. Zachwalasz drewno bukowe a to jest akurat jednym z najgorszych surowców (jest mega paczliwe i do tego mało sprężyste). Jeżeli chodzi o jego rzekomo super twardość to zerknij w skalę Brinella. Jest średnio twardy.

Zachwalasz drogie taśmy z podziałką a wiesz doskonale ze wystarczy zsunąć kółka do siebie by zobaczyć czy wiszą na jednej wysokości. Nie chce wdawać sie w głupie dyskusje ale ogólnie uwazam ze zachowujesz sie mało profesjonalnie. Rozumiem że masz jakies profity od Mtidea za reklamowanie ich produktów ale forum to nie miejsce by tak moderować.

Chyba ze jest to "forum sponsorowane".


Poniżej zestawienie paramtrów - sam wyciagnij wnioski na temat drewna bukowego

[Obrazek: dpnm.png]


[Obrazek: eky.bmp]

Co do metalowego rdzenia to z tego co ja wiem to od dawna stosuje się wymogiem federacji mocowania z amortyzatorem a nie metalowe rdzenie w obręczach i dlatego zadałem ci pytanie. Jak masz gdzieś dane które potwierdzaja ze FIG wymaga metalowych rdzeni w obręczach to chciałbym to zobaczyć bo jest to dla mnie ciekawostka. A ty odpowiadasz mi złośliwie "że powaliłem Cię na kolana" :/

Mocowanie z amortyzatorem (certyfikat FIG)
[Obrazek: u4k9.jpg]

A co do desek na podłogę z ogrzewanie podłogowym to niestety ale na kolana powaliłeś mnie ty jeżeli o tym nie wiesz ( z tego co pamiętam to sam masz dom z bali więc powinienes chyba miec temat drewna bardziej zgłębiony Smile
Drewniane podłogi na ogrzewaniu podłogowym to jedno z najbardziej ekskluzywnych rozwiazań.

Ponizej zwrot wyników z google na ten temat:

https://www.google.pl/search?client=oper...el=suggest
#63

Napisałeś na tym forum 6 postów z czego wszystkie były poświęcone krytyce firmy Mt Idea. ŻADEN nie wniósł nic pozytywnego!

Firma Mt Idea współpracuje z naszym forum. Przygotowała specjalną ofertę dla naszych forumowiczów, będzie robić prezentacje produktów na seminarium, ufundowała nagrody w Konfrontacjach. Nikt z nas nie ukrywa tego faktu. A ja nie widzę w tym niczego złego, tym bardziej, że znam ten sprzęt, sam na nim trenuje i cieszę się, że ktoś chce rozwijać ofertę dla takich ludzi jak my.

Co do podłogi drewnianej przy ogrzewaniu podłogowym, to sam napisałeś, że jest to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie. Wynika to właśnie z tego, że trzeba zastosować specjalne rozwiązania techniczne gdyż naturalnie drewno jest izolatorem a nie przewodnikiem ciepła.

Wiem jak wyskalować kółka bez taśmy z podziałką i już o tym pisałem na tym forum. Nie zmienia to faktu, że taśmy z podziałką metryczną są bardzo wygodne i osobiście bardzo je sobie chwalę.

Jeszcze raz zadaję Ci pytanie po co to hejtowanie?! Nie wnosisz żadnej pozytywnej treści oprócz atakowania jednego producenta który jak się domyślam jest Twoim konkurentem. Nie jesteś w stanie przekonać nas do swoich produktów i czegoś nam zaproponować. W związku z tym starasz się zniszczyć konkurencję w najgorszy z możliwych sposobów.

P.S. Jeszcze jedno: amortyzatory służą do ochrony przed kontuzją przy elementach dynamicznych. Stalowe rdzenie mają zabezpieczyć przed upadkiem w przypadku uszkodzenia kółek. A te elementy z czasem się niszczą, zwłaszcza gdy kółka uderzają jedno o drugie. Elementy w gimnastyce wyczynowej wykonuje się na wysokości i bardzo dynamicznie, więc dlatego rdzeń ma chronić zawodnika i jego zadanie jest zupełnie inne, niż amortyzatora.
#64

Powiem krótko i na temat ! Kółka gimnastyczne firmy Mtidea - mam od listopada 2012r. Uprawiam Street Workout więc z racji tego ćwiczę na zewnątrz praktycznie w każdych warunkach. Czemu zachwalam te kółka? Temu bo :

- od prawie roku nie ma żadnych ubytków na drewnie
- zero wyszczerbień
- upadały mi na beton , ziemię - żadnych pęknięć
-wieszały się na nich dzieciaki w butach
-lądowały w piachu , błocie , były mokre z deszczu oraz śniegu
-wytrzymały temperatury poniżej zera (zima)
-taśmy nie raz były mokre,zabrudzone,zabłocone - nie zmieniły swojej struktury materiałowej (nie rozwarstwiły sie,poszarpały itp)
-klamry sprężynowe nie raz w nich był piach i snieg i są sprawne , nie poluzowane dalej pewnie i bezpiecznie ściskają taśme wprowadzoną w zacisk.
To tyle więc jak miałbym komukolwiek polecić coś sprawdzonego to uwierzcie mi na własnym przykładzie wolę z czystym sumieniem to zrobić !

Często na "fejsie" ludzie pytają mnie o kółka , podsyłają linki do tańszych nawet tych elite games - zawsze zaczynam odpowiedź od kółek Mtiidea . Co dany klient zrobi to już jego sprawa ale jak potem będą pretensje że kółka się rozwaliły to na peno nie do mnie.

Poza tym najważniejsze , wszystkie kółka na allegro polecane są do ćwiczeń w warunkach domowych,sal gimnastycznych tylko Mtidea pokazuje na swoim przykładzie że mozna na zewnątrz! Czemu ? Bo są cholernie wytrzymałe!
Dziękuję za uwagę.
#65

(2013-10-10, 11:05)pokorny napisał(a):  Ludzie zaglądają tu zeby uzyskac fachową obiektywną poradę a ty powtarzasz tylko ślepo głupoty mtidea i wciskasz ich produkty...

Rozumiem że masz jakies profity od Mtidea za reklamowanie ich produktów ale forum to nie miejsce by tak moderować.

Chyba ze jest to "forum sponsorowane".

Co wnosi Twój post?
W sporcie realia są trochę inne. Chcesz mieć kołka na wieczność? Zrób sobie stalowe albo żeliwne, wytrzymają. Taśmy złe, to złe, tamto złe...

Nie ma problemu, pokaż swoje umiejętności na produktach, które Ty uważasz za dobre, jak nas powalą na kolana to zweryfikujemy może swój pogląd na materiał i wykonanie.

Co do forum sponsorowanego... Forum należy do gimnastycy.pl i prowadzimy je wg naszego uznania. Jeżeli nie podoba Ci się forma i treść, nie masz obowiązku przebywania tutaj. Jezeli chcesz przebywać i czerpać jakąś wiedzę i wypowiadać się na znane Ci tematy, proszę bardzo, ale żeby krytykować czy wygłaszać swoje poglądy podważając nasze doświadczenie mamy taką zasadę, że wcześniej trzeba coś pokazać, się gdzieś pokazać, wziąć udział w konfrontacjach np. Wtedy Twoje zdanie będzie brane pod uwagę przez osoby tutaj obecne. W innym przypadku daruj sobie.
#66

(2013-10-10, 13:52)Tomo Bird napisał(a):  Powiem krótko i na temat ! Kółka gimnastyczne firmy Mtidea - mam od listopada 2012r. Uprawiam Street Workout więc z racji tego ćwiczę na zewnątrz praktycznie w każdych warunkach. Czemu zachwalam te kółka? Temu bo :

- od prawie roku nie ma żadnych ubytków na drewnie
- zero wyszczerbień
- upadały mi na beton , ziemię - żadnych pęknięć
-wieszały się na nich dzieciaki w butach
-lądowały w piachu , błocie , były mokre z deszczu oraz śniegu
-wytrzymały temperatury poniżej zera (zima)
-taśmy nie raz były mokre,zabrudzone,zabłocone - nie zmieniły swojej struktury materiałowej (nie rozwarstwiły sie,poszarpały itp)
-klamry sprężynowe nie raz w nich był piach i snieg i są sprawne , nie poluzowane dalej pewnie i bezpiecznie ściskają taśme wprowadzoną w zacisk.
Moge sie podpisac pod tym w zasadzie.

No, tylko z drobna roznica, ze ja mam od stycznia 2013 Wink
#67

nie wiem po co się rozwodzić nad tymi cyferkami, nikt w basenie nie ćwiczy na kółkach Smile i zapewne każde wytrzymają wiele lat, szczególnie na tym poziomie zaawansowania jaki większość z nas ma.
Czy mają rdzeń czy nie też nie wpływa na to jak się na nich trenuje.
Więc zamiast zajmować się bezsensowną teorią, każdy bierze teraz kółeczka jakie ma i idzie na nich trenować Smile
A jak nie ma to niech kupi albo zrobi. jakie? okrągłe Tongue

a na wyższych poziomach może zdarzyć się coś takiego (foto z PP w Bydgoszczy):
[Obrazek: 580514_340704566035869_945304498_n.jpg]

zapewne te kółka były mocno wyeksploatowane i podlegały trochę większym obciążeniom.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#68
Photo 

Kolego pokorny jakbyś miał trochę cywilnej odwagi to byś się zalogował pod nazwą swojej firmy i wdał się w merytoryczną dyskusje.
Dobrze wiem jaką firmę, reprezentujesz i jakie są twoje sposoby działania tzn. hejtowanie wszystkiego co zrobi firma MTidea.

Jak tylko pojawiło się w opisie, że nasz obręcze są wykonane z drewna bukowego u kolegi są z innego oczywiście lepszego [sekwoja kalifornijska Wink ], a drewno bukowe to nadaje się tylko na opał i odparza dłonie itd. Mógłbym wymieniać. Ciężko mi się wdawać z tobą w dyskusje, gdyż uważam je za całkowicie bezcelowe i jest to marnowanie czasu.

Współpracuje z forum gimnastycy.pl, gdyż uważam że jest to świetne miejsce na wymianę poglądów i doświadczeń. Jest tu dużo osób, które trenują gimnastykę od wielu lat i razem z nimi chciałbym rozwijać produkty mojej firmy. Nie ma w tym nic złego. Chętnie zasponsoruje, któryś z moich produktów dla zwycięzców konfrontacji i tak się dzieje. Sam trenuje gimnastyke i wspinaczkę sportową i chce innym także to ułatwić. A taka nagroda na pewno ucieszy niejedną osobę.

Kto widzi coś w tym złego ? Chyba tylko kolega pokorny.

Nie każdego stać na nowy sprzęt , a tutaj na forum każdy ma równe szanse żeby wygrać fajne nagrody.

A teraz już odniosę się do konkretnych uwag w moją stronę. Miałem nie wdawać się w takie przepychanki, no ale muszę bronić swoich produktów. Szczególnie jak pokorny, piszę na forum takie bzdury i kłamstwa !!!
Moim zdaniem to najgorszy z możliwych ataków w moją stronę, gdyż kolega pokorny zarzuca mi, że moje produkty są niebezpieczne i ich użytkowanie zagraża życiu i zdrowiu. Bo czym innym może być porównanie naszych klamer zaciskowych do plastikowych troków w plecaku turystycznym. Stosujemy klamry które są używane w uprzężach wspinaczkowych, gdzie ich wytrzymałość i pewność użytkowania decyduje o życiu. Wiem o czym mówię bo wspinam się od 12 lat.

[Obrazek: lhotse%201%20.jpg]


Cytuje:
"
Nic nie wprowadził tylko poszedł w najtańszą opcję regulacji która jest najnormalniej niewygodna. Taką samą regulację mają np wszystkie plecaki więc każdy w domu moze sam sobie sprawdzic jaki to "rarytas" te klamerki :/

Ja osobiscie nie polecam. Ćwiczę intensywnie na tych drugich od dwóch lat i wszystko jest ok i nie widzę żeby coś się zniszczyło.
"

Pokorny te klamry kosztują 4 razy więcej niż klamry sprężynowe, które można zakupić np. na
http://michalgil.pl/index.php?p127,zamek...tasmy-25mm

cena jak widać 4 zł. i żadnego atestu do takich klamer nikt nikomu nie da


Nasze klamry reguluje się bardzo szybko i płynnie jeżeli wykonywane jest to zgodnie z instrukcją :

[Obrazek: instrukcjaklamry.jpg]


Ja też nie mam pytań do pokornego skoro nie wie jaką budowę mają profesjonalne kółka gimnastyczne.
Pokazywanie wykresów narysowanych w paincie też jest śmieszne i nie ma tutaj co komentować.


Trzeba było zalogować się na tym forum pod nazwą firmy wtedy osiągnąłbyś dobry efekt marketingowy. Wszyscy wiedzieliby że to właśnie twój sprzęt jest najlepszy na świecie.
#69

[X]Ponownie przeczyściłem. Wydzieliłem posty do osobnego wątku, w dziale technicznym. I proszę skończyć z OT.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#70

To za pewne odpowiedni temat w którym podziele się swoim doświadczeniem z zakupem NOWYCH kołek gimnastycznych. Kółka poszły do zwrotu ze względu na spore ubytki których nikt nie raczył nawet zaszpachlowawać. Czy zamawiając nowe kółka trzeba się spodziewać takich ubytków ? czy tez to sklejka podrzędnej jakości? bo w/g sprzedającego to kółka firmowe i są warte 100funtow w co za bardzo nie chce mi się wierzyć.
Może ktoś zapoda fot MTidea? - Dlaczego pytam bo to sporo kasy do zainwestowania a jak coś kupować to sprawdzonego i na lata.

[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]
[Obrazek: 1]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości