Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie kółka gimnastyczne kupić?
#51

"MTidea wprowadził na rynek w Polsce" ?

Nic nie wprowadził tylko poszedł w najtańszą opcję regulacji która jest najnormalniej niewygodna. Taką samą regulację mają np wszystkie plecaki więc każdy w domu moze sam sobie sprawdzic jaki to "rarytas" te klamerki :/

Ja osobiscie nie polecam. Ćwiczę intensywnie na tych drugich od dwóch lat i wszystko jest ok i nie widzę żeby coś się zniszczyło.
#52

Pokorny, nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem. Ćwiczę na tych kółkach a wcześniej miałem standardowe zapięcia. Uważam, że te są dużo szybsze i wygodniejsze. Są również prostsze, więc bardziej niezawodne. Oczywiście trzeba nauczyć się je obsługiwać. Gdybym nie dostał instruktażu szybkiego ustawiania ich, pewnie sam bym na to nie wpadł i dalej się męczył z przeciąganiem pasa po kolei przez każde oczko.
#53

Ja ćwicze na cam bucklach i nie zamienił bym na inne. Są intuicyjne i bardzo proste w obsłudze
#54

Witam,

Chciałbym zapytać o budowę kółka, z tego co się orientuję, to olimpijski rozmiar wynosi: 236 mm. - średnicy zewnętrznej, 180 mm. - średnicy wewnętrznej, średnica chwytu - 28 mm., materiał - drewno. Nie wiem natomiast, czy kółko może być wykonane z jednego kawałka drewna czy musi być ze sklejki, a jeśli tak to z ilu warstw? Jakie drewno jest najlepsze? Orientuje się ktoś w tych kwestiach?

Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji, więc pytam tutajSmile

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edek
#55

No raczej ze sklejki, jak zrobisz z czystego drewna, to się powygina, popęka itd.
#56

Faktycznie, pewnie się odkształci. Co do sklejki, to czy jest jakaś określona ilość warstw?
#57

Napisz do miedzynarodowego komitetu olimpijskiego to Ci odpowiedzą. Ogolnie to sprawa wyglada zawsze tak ze ten producent który przysłowiowo da wiecej "w łapę" tego sprzęt oglądamy w telewizji. A kazdy producent ma swoje "receptury" i swoje technologie i zazwyczaj są owiane lekką tajemnicą. Np:. Firma Adidas na kazde mistrzostwa robi inną piłkę, różne materiały, rózne parametry i w sumie to tylko zgadza sie wymiar bo z tego co wiem nawet waga jest troche inna.
#58

W sumie to dziwne, bo np. w podnoszeniu ciezarow waga sztangi i jej wymiary sa dokladnie opisane, wytrzymalosc takze. Myslalem, ze kolka takze posiadaja jakies normy.
#59

(2013-10-01, 12:40)Edi napisał(a):  Witam,

Chciałbym zapytać o budowę kółka, z tego co się orientuję, to olimpijski rozmiar wynosi: 236 mm. - średnicy zewnętrznej, 180 mm. - średnicy wewnętrznej, średnica chwytu - 28 mm., materiał - drewno. Nie wiem natomiast, czy kółko może być wykonane z jednego kawałka drewna czy musi być ze sklejki, a jeśli tak to z ilu warstw? Jakie drewno jest najlepsze? Orientuje się ktoś w tych kwestiach?

Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji, więc pytam tutajSmile

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edek

Kółka amatorskie różnią się od tych używanych na zawodach gimnastycznych. Przede wszystkim te profesjonalne muszą mieć stalowy rdzeń. Jest to niezbędne ze względu na duże przeciążenia jakie występują przy elementach dynamicznych. To podraża ich cenę i utrudnia ich wykonanie. Takie kółka kosztują ok. 1000zł.

Kółka amatorskie są wykonywane z drewna. By ładnie pracowało i nie wypaczało się, wykorzystuje się drewno klejone warstwowo. Nie ma tu chyba wymaganej ilości warstw. Co do rodzaju drewna, to stosuje się z drzew liściastych, gdyż to z iglastych jest za miękkie. Mt idea ma w ofercie kółka bukowe, co jest dobrym rozwiązaniem ze względu na twardość tego drewna.
#60

Zahir nie sposób nie zauwazyć Twojego kumplowania z kolesiem z Mtidea i rozumiem ze chcesz mu zrobić reklame ale nie wprowadzaj ludzi w błąd ślepo powtarzając za Mtidea ze drewno bukowe jest dobre. Nie jest dobre bo się paczy i pęka. Własnie dlatego nie kładzie sie podłogi bukowej w miejscach gdzie jest np ogrzewanie podłogowe i własnie dlatego pękaja na mrozie bukowe trzonki od siekier i młotków. Ogólnie drewno bukowe nie jest zbyt porządanym surowcem ze wzgledu na jego małą stabilność.
Skąd masz wiadomości o metalowych rdzeniach? Pierwszy raz o czyms takim słyszę.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości