Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomoc w ułożeniu treningu.
#21

Ale ciekawe jest że jak mój martwy ciąg poszedł w górę, to wraz z nim moje podciągnięcia ;] Trzeba umiejętnie ćwiczyć. Nie ma żadnej różnicy w tak zwanych "pompach". Są ludzie którzy pompują się na drążkach i są ludzie którzy pompują się na siłowni.
#22

User, chodziło mi tu bardziej o ćwiczenia typu - wszelkiego rodzaju wyciskania np. na klatkę.
I na przyszłość, nie porównuj do siebie tego samego ćwiczenia, bo teraz wymieniłeś typowe ćwiczenie z wykorzystaniem masy ciała, a to jest zbędne.

Wiem, że chciałeś mi dopiec Smile

@Zahir, na razie mój trening będzie się opierał na podstawowych ćwiczeniach. Jestem jeszcze za słaby na różne akrobacje Smile
Jedynie muscle upy idą do przodu Wink
#23

Ludzie na siłowni też podciągają się, to nie ma tak, że każdy wybiera jedynie maszyny.
#24

(2013-08-14, 21:40)User napisał(a):  Czyli podciagając się w domu budowa moich pleców będzie się różniła niż jakbym się podciągał na siłowni?

Nie będzie, jeśli w rozbudowie pleców będziesz korzystał tylko z tego ćwiczenia. Przecież nie chodzi o to, gdzie ćwiczysz, tylko jakimi metodami. Poza tym pisałem, że można zdobyć suchą masę sztangą. Jest to często stosowane np. przez ciężarowców, których obowiązują limity wagowe.

Panowie ciśniemy off top a Frantic chce rady na temat planu.

(2013-08-14, 21:44)Luko napisał(a):  Ale ciekawe jest że jak mój martwy ciąg poszedł w górę, to wraz z nim moje podciągnięcia ;] Trzeba umiejętnie ćwiczyć. Nie ma żadnej różnicy w tak zwanych "pompach". Są ludzie którzy pompują się na drążkach i są ludzie którzy pompują się na siłowni.

Zgadzam się. w końcu człowiek silny lepiej wykona każde ćwiczenie, niezależnie od tego, jak zdobył tą siłę. Jednak jak pisałem w treningu doskonalimy umiejętności jakie ćwiczymy a Frantic nie marzy o tym, by robić martwy ciąg z dużym obciążeniem, tylko pozycje gimnastyczne stosowane w street worout.

(2013-08-14, 21:44)frantic napisał(a):  @Zahir, na razie mój trening będzie się opierał na podstawowych ćwiczeniach. Jestem jeszcze za słaby na różne akrobacje Smile
Jedynie muscle upy idą do przodu Wink

Nie jesteś za słaby. Wagi (front lever i back lever) mają swoje proste odmiany (kulone). Jest to świetny sposób, na to by się ich nauczyć i co najważniejsze uczy poprawnej techniki. Jest do tego cała progresja. Proponuję Ci przeczytać post Mrówka "Ćwiczenia statyczne". Mamy na ten temat również nakręcony tutorial, który czeka na montaż. Mam nadzieje, że niedługo go wypuścimySmile
#25

(2013-08-14, 21:14)frantic napisał(a):  Opiszę parę słów o sobie, żebyście co nieco wiedzieli.
Ćwiczę od kwietnia tamtego roku, czyli 16 miesięcy (8 miesięcy siłownia i 8 miesięcy street workout).
Nie jestem żadnym sezonowcem widząc po stażu. Ważyłem 77 kg, jak zacząłem ćwiczyć - teraz 85 kg przy wzroście 193 cm
Chcę wyglądać jak typowy gimnastyk, bo jak na razie jest dla mnie za mało, jak zobaczycie niżej na zdjęciu.
Interesuje mnie jeszcze ze 5-7 kg masy mięśniowej Smile

nie ma czegoś takiego jak typowy gimnastyk Smile
najlepiej "zbudowani" są specjaliści od kółek więc radzę się tym zainteresować najbardziej.
poza tym nie znam gimnastyka o wzroście 193 i wadze 85-92kg Wink
jeżeli poza masą myślisz o pozycjach gimnastycznych/sw to przy tych parametrach będzie ci naprawdę ciężko...

no i po co ci więcej masy, wyglądasz świetnie.
#26

Rafał, już mi jest ciężko ze względu na wzrost Smile
Dla mnie i tak jest za mało masy. Myślę, że zbuduję jeszcze 5 kg suchej masy i starczy. Planuję gdzieś do listopada ćwiczyć z własną masą ciała, a później już zakupię kamizelke z regulacją obciążenia do 20 kg i wtedy będę mógł robić typowo siłowy trening Smile
#27

(2013-08-14, 21:40)frantic napisał(a):  Dobra, nie chce mi się już robić offtopu z tego tematu. Ja tu po prostu proszę o pomoc.
Napiszę po prostu tyle, że chcę nabrać tej suchej masy ćwiczeniami z własną masą ciała - zero ciężarów !

Determinacja to dobra sprawa. OK, upraszczając oto Twoja odpowiedź.

Tak jak rafał wspomniał powyżej, zainteresuj się kółkami, ale nie na zasadzie wykonywania 5 podciągnięć, 2 BL czy 5 wzniosów nóg. Dobierz takie ćwiczenia, które potrafisz wykonać, a żeby czas przebywania na kółkach wynosił ok 30-40 sek na początek. Czyli, przeprowadzasz układ, w którym ćwiczenia nie powtarzają się za często, najlepiej w ogóle, ale jak już, to w większych odstępach czasu.
Proponuje również przebywać na rękach na podłożu w podobny sposób, czyli 30-40 sek na stanie, pompki w staniu, odbicia do stania itd...
To są ćwiczenia na górę i środek.

Na nogi można zrobić wbiegi pod stromą górkę, albo wskoki na przeszkodę na wysokość 40 cm w czasie trwania ok 40-60 sek.
Nie obejdzie się bez dobrego odżywiania i właściwego odpoczynku. Taki trening możesz robić 2-3 x w tyg. Proponuje też nie izolować konkretnych partii mięśniowych, tylko na treningu poruszyć najwięcej możliwych. Pomoże też niskłuszczowa a wysokobiałkowa dieta stosowana przez kulturystów zwłaszcza ta przed zawodami. Znajdziesz takich przepisów mnóstwo w internecie dlatego nie będę ich tu opisywał. No i konsekwencja, wszystko jest możliwe, ale trzeba być trochę upartym i sporo wygód poświęcić, żeby osiągnąć to o czym piszesz, ale oczywiście, wszystko się da Smile
#28

(2013-08-15, 00:24)frantic napisał(a):  Rafał, już mi jest ciężko ze względu na wzrost Smile
Dla mnie i tak jest za mało masy. Myślę, że zbuduję jeszcze 5 kg suchej masy i starczy. Planuję gdzieś do listopada ćwiczyć z własną masą ciała, a później już zakupię kamizelke z regulacją obciążenia do 20 kg i wtedy będę mógł robić typowo siłowy trening Smile

A to bez kamizelki nie można robić treningu siłowego?
Ja Ci powtórzę jeszcze raz, nie czytaj bzdur w internecie, bo internet szkodzi umysłowi - zdecydowanie.

Zgadzam się z Adamem!

Sprinty załatwią Ci wszystko co potrzebujesz w dolnej partii ciała: kostki, stopy, łydki, dwugłowe, czworogłowe, pośladki. Sprinty pod górę to jeszcze większy masakrator! Więc jeśli wcześniej nie biegałeś sprintów, to polecam zacząć spokojnie od paru serii i nie musisz biegać dystansu 100m. 40-50m w zupełności wystarczy. Bieganie "setek" bez odpowiedniego przygotowania, zrewidowania techniki może sprawić że nabawisz się jedynie urazów. Nie przesadzaj z intensywnością i pamiętaj o dobrym obuwiu.

Izolacja to najgorsze co istnieje. Nie jesteśmy zlepkiem mięśni. Patrz w kategoriach kluczowych ludzkich ruchów. Dlatego jeśli na nogi będziesz robił sprinty które notabene są jednym z naszych podstawowych ruchów, to warto abyś dodał do planu przysiady, chociażby Amosova lub zwykłe jako rozgrzewkę na przykład.

To o czym Adam napisał, to tak zwany: Time Under Tension, czyli Czas pod napięciem. Sommer pisał w swojej książce że gimnastycy zawdzięczają swoje sylwetki ćwiczeniom które powodują że są w ciągłym napięciu, a nie poprzez odwalanie i odhaczanie jakichś tam magicznych cyferek. Im więcej czasu spędzasz w napięciu tym mięsień dostaje większy bodziec do rozrostu. To dlatego między innymi faza negatywna jest dobrym narzędziem do budowania mięśni.
Pavel też raz pisał że jedno idealne powtórzenie Tureckiego wstawania to czas około 30 sekund, i jest równoznaczne z 8 powtórzeniami wyciskania na ławce. Wnioski sobie sam wyciągnij, o ile zrozumiałeś o co mi chodzi.

Pamiętaj także iż trening to tylko jedna strona monety. Drugą jest regeneracja i to odpowiednie regenerowanie organizmu, to także umiejętność której warto się nauczyć. 5-7kg tkanki mięśniowej. Będziesz musiał stanowczo zwiększyć dawkę mięsa na talerzu! Dieta wysokobiałkowa jeśli chodzi o budowanie mięśni nie zawodzi, nigdy Smile
#29

Ja pozwiększeniu ilosci białka miałem jasną kupę, a nie lepszy wzrost mięśni ;]
#30

User, oszczędź nam proszę!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości