Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ćwiczenia dla początkującego
#1

otóż nie wiem czy robię dobrze:
trenuje street workout co 2 dni a tam 1 godzinę czyli 4-5 serii podciąganie, nogi do poręczy przy zwisie i disy
po każdym ćwiczeniu tak 20 sekund przerwy

jestem początkujący na forum i ćwiczę krótki czas ( ok. 3-4 miechy)
wiem że to mało ćwiczeń, pompki robie rzadko i mało do zmęczenia ale mięśnie do ich robienia mam dobrze wykształcone
podobna historia jest z pompkami przy staniu na rękach tyle że mam je słabe

jakie ćwiczenia mam dodać aby robić taki nawet niezbyt skąplikowany trick jak muscle-up i czy mogę robić ćwiczenia codziennie ale ćwiczyć inne partie (słyszałem że mięśnie regenerują się co 2 dni) ?
#2

Jedną rzecz mogę Ci poradzić - ćwicz ze słownikiem i książkami, to będzie pierwszy krok, bo wtedy będziesz mógł nam jasno i zrozumiale opisać o co Ci chodzi. Big Grin

A poza tym czytaj artykuły na forum, jest tu sporo wiedzy, której ilość stale rośnie, te materiały dadzą Ci teorię potrzebną do efektywnego treningu i osiągania celów. Wink
#3

Witaj, z tą regeneracją mięśni nie do końca jest tak, jak piszesz. Owszem, przy treningu siłowym, faktycznie potrzebują one dłuższej regeneracji. Przy gimnastycznym nie ma przeszkód byś trenował codziennie. Tak ćwiczy np. nasz mistrz Konfrontacji Tomo Bird, czy Mrówek - Istruktor gimnastyki. Przy treningu codziennym, warto jednak wprowadzić system dzielony i danymi partiami ciała zajmować się co dwa dni. Jeśli chodzi o pompki, to robiąc ugięcia ramion na poręczach(dipy), to nie musisz koniecznie ich dodawać, choć co jakiś czas warto by to zrobić, choćby w celu zmiany bodźca treningowego. Warto byś pomyślał o pompkach w staniu na rękach. Barki to bardzo ważna grupa mięśniowa, niezbędna do prawidłowego wykonania bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Polecam ci również od razu naukę pozycji statycznych: poziomka, waga przodem i tyłem, planche. Wszystkie one mają swoje progresje, tak by mogła zacząć je ćwiczyć osoba nie zaawansowana. Możesz pomyśleć o zaopatrzeniu się w kółka gimnastyczne, które wesprą Twój rozwój i dadzą mnóstwo możliwości treningowych.
#4

Polecam przeczytać wątek:
Rozpiska dla początkującego
Jeśli chodzi o wspieranie (MU) sprawa ma się trochę inaczej ponieważ jest to ćwiczenie w dużej mierze koordynacyjne a nie siłowe. Polecam podciąganie w pełnym zwisie (jeśli drążek jest zbyt nisko unosimy lekko nogi przed sobą), taka pozycja nauczy cię poprawnego ruchu który wykorzystujemy do nauki wspierania, przy okazji wzmocni twój brzuch (skórę i paznokcie Big Grin). Dodatkowo polecam wszelkiego rodzaju wznosy nóg z zwisie, brzuch jest bardzo ważny w nauce wielu elementów gimnastycznych. Nie zapominajmy też o lędźwiach które trzeba rozwijać równomiernie do mięśni brzucha, tutaj polecam wznosy nóg w leżeniu przodem na skrzyni albo wznosy i opusty nóg w staniu na głowie.
Pamiętaj o rozgrzewce !
Prosty trening
Warto również zabrać się za pozycje statyczne :
Które wybrać
Jak ćwiczyć


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości