Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki odważnik wybrać??
#61

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z kettlami KETTLEBELL TOP TRAINING firmy Proud? Jak się mają do kettli z CKB? Zastanawiam się nad zestawem 16, 20, 24 i nie wiem którą firmę wybrać. Ewentualnie pod uwagę biorę jeszcze, oblane gumą kettle Energetic Body, choć wolałbym polski produkt CKB, lub Proud.
#62

Jak dla mnie to wybierz po prostu tańsze Wink
Zabawa z odważnikami polega właśnie na prostocie, ciężar ma być ciężki, a rączkę ma dać się trzymać i to wszystko Wink
#63

Niestety w praktyce takie podejście się nie sprawdza. Odległość rączki od kuli oraz ogólne proporcję odważniki wpływają na komfort użytkowania, a często bezpieczeństwa nie tylko swojego ale i najbliższego otoczenia. Ze swojej strony mogę polecić kettle od CKB ponieważ od kilku lat na nich trenuję, wyposażyłem w nie dwa kluby i sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Nie są idealne bo farba, którą są pomalowane po czasie użytkowania zaczyna odpryskiwać ale do tej pory wszystkie inne odważniki z jakimi się spotkałem okazywały się pod różnymi względami gorsze. Najczęściej rączka była za krótka przez co odważnik strasznie wrzynał się w przedramię co potrafi mocno zniechęcić do treningu a nawet doprowadzić do kontuzji. Najlepiej jest wcześniej, przed zakupem przetestować kettla, pomachać nim trochę, wrzucić w clean... choć wiem, że najczęściej nie ma takiej możliwości.

[Obrazek: logo.png]
#64

Polecam odwiedzic skupy zlomu, uzbroic sie w cierpliwosc - tam mozna znalezc te dawne prlowskie. Sa bardzo dobre.

kp
#65

No tak zapomniałem o tych starych... Fakt, również polecam. Jedyny minus trzeba na nie polować.

[Obrazek: logo.png]
#66

Dzięki, kettle CKB znam i mi leżą. Zam też Energetic Body ale tam w przeciwieństwie do CKB nie ma powtarzalności jeśli chodzi o uchwyt i ogólnie gorzej mi leżą. Proud niby najlepsza farba i wykonanie od ckb, ale nie wiem jak to się trzyma w ręku.
#67

Bardzo wygodne kettle ma też leon. Na nich są rozgrywane mistrzostwa kraju w girewoj sporcie, no i są polecane przez mistrzów świata w kettlach.

Wygodne są też kettle z decathlonu ze starej linii, nie tej co jest teraz w sprzedaży. Nie ma odprysków po 3 latach treningu. No i kupisz je najtaniej.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#68

Dzięki wszystkim, wziąłem jednak ckb. Wydaje mi się, że są projektowane pod sf/hs, a taka metoda ćwiczę. Poza tym zdarza mi się też ćwiczyć w klubie w którym są kettle ckb, wiec nie bede musiał się przestawiać. No i mam nadzieje, że za jakiś czas, jeżeli będę chciał kupić kettle do pary, to ckb będzie je jeszcze miało w ofercie.
#69

Ja kupiłem kettlebells w hop-sport.pl i też są dobre. Czytałem wcześniej gdzieś, że najważniejszy jest kształt tych czajniczków, ale o zgrozo nigdzie nie mogłem znaleźć zdjęcia. Tam liczy się długość rączki, kąt uchwytu itd. Ma może w końcu ktoś tutaj foto idealnych ketli? Tych starych, ruskich z PRL-u?
#70

U mnie w klubie są stare, z PRLu, ale polskie. Długość rączki jest okej, ale jest zagięta w kąty proste. Niby da się przeżyć, ale dla mnie niewygodne.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości