Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Świeży powiew energii" - moja wersja mobilności
#11

Ja nie szukam na siłę nowych rozwiązań, podałem Ci linka do systemu z którego korzystam i kto jest jego twórcą - nota bane instruktorzy StrongFirst, także wszystko zostaje w jednym miejscu. Ja po prostu uwielbiam eksperymentować i się bawić.
Pavel w jednym ze swoich postów napisał wyraźnie że zachowania pełnej mobilności wystarczy jedno ćwiczenie - periochka. Zgadzam się z nim, ja do tego dodałem resety z "Original strength' i mam swoją rutynkę. Ale to nie jest tak że tylko to wykonuje, czasami lubię się pobawić 30 min gdy mam czas, a czasem po prostu sieknę parę ruchów i wolę iść zrobić pistolety bo to jest dla mnie ważniejsze. W "Bez zakłóceń" Pavel o tym pisał Smile
Raz miałem klientkę która trenowała bardzo długo jogę, sposób w jaki się poruszała był po prostu kwintesencją piękna. A joga jest systemem który jest z nami od początków istnienia niemalże.
Ja ludzi nie przekonuje do żadnego systemu jeśli chodzi o mobilność, uważam że każdy powinien odkryć swój sposób poruszania się samemu, niech każdy czuje swój "Flow". Scott Sonnon ma na przykład swój Tacfit i Intuflow który stosowałem bardzo długo, blisko rok czasu, i daje nieziemskie efekty, ale potrzebowałem czegoś znacznie innego.
Ciekawa dyskusja, takie lubię ;]
Czytałeś "Flow"?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/66626/przeplyw
Na nasze to "Przepływ". Książka węgierskiego psychologa. To od niego Peter zaczerpnął inspirację Smile
#12

Muszę przyznać, że nie miałem okazji bliżej poznać Original Strength, natomiast o Tacfit i Intuflow nigdy wcześniej nie słyszałem. Teraz nadrabiam zaległości. Smile

(2013-07-31, 07:56)Luko napisał(a):  Ciekawa dyskusja, takie lubię ;]
Bardzo owocna, wielu ciekawych rzeczy się od Ciebie dowiedziałem.

(2013-07-31, 07:56)Luko napisał(a):  Czytałeś "Flow"?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/66626/przeplyw
Na nasze to "Przepływ". Książka węgierskiego psychologa. To od niego Peter zaczerpnął inspirację Smile
Nie ale na pewno przeczytam. Ty już czytałeś??

[Obrazek: logo.png]
#13

(2013-07-30, 16:19)Luko napisał(a):  Oczywiście rozreklamuje troszkę Original Strength bo także dostałem pozwolenie na tłumaczenie ich artykułów oraz na przetłumacznie ich książki:
http://www.amazon.com/Original-Strength-...l+strength
Wyjdzie ta ksiazka w PL?
#14

Jak ją przetłumaczę, to wyjdzie Smile
#15

To bardzo dobrze Big Grin

Co do samej wczesniejszej dyskusji rozpoczetej przez BeFa to troche wyglada na taka negacje ze wzgledu "na autorytety z reklam". On jest za FMS i Lakatosem, wiec to twoje juz nie bardzo, a przeciez oprocz wspomnianego Tacfita Scota Sonnona jest jeszcze np MovNat francuza Erwana Le Corre czy nawet "prastary" system Contrology Josepha Pilatesa (nazwany pozniej od jego nazwiska Pilatesem). Bef robic chce akurat FMS wiec wyglada na to, ze neguje badz traktuje nieco lekcewazaco inne systemy a przeciez wystarczy wejsc do dzialow z filmami tego typu na ruskich torrentach zeby wylapac jeszcze wiecej.

Ja przypomne tylko maksyme autorstwa J.W. Goethego - "autorytety powoduja, ze ludzkosc stoi w miejscu".
#16

Jest masa systemów które działają:
-FMS
-Primal Move
-MovNat
-Super stawy
-Rozciąganie odprężone
-Intuflow, Flowfit, Tacfit
-Yoga, i tutaj odmian tuzin!
-Original Strength
-Z-health
-Faldenkris
-kalistenika Amosova
-tai-chi, wu-shu, chi kung i masa innych wschodnich wewnętrznych sztuk walki
-oraz (werbelek) - SPACERY

To tyle co mi z pamięci przychodzi do głowy, każdy z tych systemów jest świetny i każdy pomaga. A ja uwielbiam je mieszać ze sobą i tworzyć coś zupełnie innego. Kombinacje niektórych ćwiczeń to wszystko składa się na FLOW. Co jest podstawą takich systemów jak Primal Move oraz Intuflow. Zarówno Sonnon jak i Lakatos opierali się na książce tego węgierskiego psychologa. Moje ruchy także opierają się na nim. To nie szkodzi że nie są wykonywane perfekcyjnie, nic nie jest nigdy perfekcyjne. Ideą mojego filmiku było pokazanie, że nie wiele potrzeba aby człowiek mógł zaznać swojego FLOWU i wystarczy do tego na prawdę garstka ruchów Smile

Nie odczułem postu Szymka jako atak, dla mnie to zawsze ciekawa dyskusja, dopóki nie ma siłowego przekonywania do swoich racji wszystko jest w porządku.

Każdy ma swój wybór i musi znaleźć swój specyficzny flow. Dla jednego będzie to Primal Move, dla drugiego będzie to wymach odważnikiem, dla trzeciej osoby będą to długie wieczorne spacery, dla czwartej będzie to poranna sesja jogi, dla piątek wieczorne tai-chi. To jest kwestia indywidualna, wszystkie systemy to tylko narzędzia Smile
-
#17

(2013-08-06, 15:23)Luko napisał(a):  Nie odczułem postu Szymka jako atak, dla mnie to zawsze ciekawa dyskusja, dopóki nie ma siłowego przekonywania do swoich racji wszystko jest w porządku.

Każdy ma swój wybór i musi znaleźć swój specyficzny flow. Dla jednego będzie to Primal Move, dla drugiego będzie to wymach odważnikiem, dla trzeciej osoby będą to długie wieczorne spacery, dla czwartej będzie to poranna sesja jogi, dla piątek wieczorne tai-chi. To jest kwestia indywidualna, wszystkie systemy to tylko narzędzia Smile
Bardzo dobry post Luko. Cieszę się, że pozytywnie odebrałeś moje wpisy, bo oczywiście nie chodziło mi o to aby Cię obrażać lub atakować. Wyraziłem tylko swoją opinie, dość krytyczną co prawda ale szczerą.

(2013-08-06, 14:36)Jugger napisał(a):  Co do samej wczesniejszej dyskusji rozpoczetej przez BeFa to troche wyglada na taka negacje ze wzgledu "na autorytety z reklam". On jest za FMS i Lakatosem, wiec to twoje juz nie bardzo, a przeciez oprocz wspomnianego Tacfita Scota Sonnona jest jeszcze np MovNat francuza Erwana Le Corre czy nawet "prastary" system Contrology Josepha Pilatesa (nazwany pozniej od jego nazwiska Pilatesem). Bef robic chce akurat FMS wiec wyglada na to, ze neguje badz traktuje nieco lekcewazaco inne systemy a przeciez wystarczy wejsc do dzialow z filmami tego typu na ruskich torrentach zeby wylapac jeszcze wiecej.
Stoję po stronie FMS oraz Primal Move bo miałem przyjemność poznać i zaznajomić się z tymi "systemami". Uważam, że są bardzo dobre i kompletne... Nie wypowiadam się na temat innych ponieważ ich nie znam. Daleki jestem również od krytykowania MovNat, czy Original Strength - widziałem kilka filmów oraz trochę poczytałem na ich temat i jedyne co mogę powiedzieć na tej podstawie to, że wyglądają bardzo sensownie i zachęcająco. Zresztą Erwana Le Corre współpracuje z Gray'em Cook'iem - robią razem kasę na Exploring Functional Movement.

W tym roku planuje zostać instruktorem Primal Move - ciężko nie reklamować i nie opowiadać się po stronie sytemu, którego będę w przyszłości nauczał. Smile

(2013-07-30, 17:33)Luko napisał(a):  Także lubię te systemy, ale tak jak wyżej wspomniałem nikt nie ma monopolu na ruch.
I tą wypowiedzią Łukasza uważam, że można zakończyć temat. Smile

[Obrazek: logo.png]
#18

(2013-07-31, 07:56)Luko napisał(a):  Czytałeś "Flow"?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/66626/przeplyw
Na nasze to "Przepływ". Książka węgierskiego psychologa. To od niego Peter zaczerpnął inspirację Smile
Zaciekawiles mnie ta ksiazka, widze, ze w jezyku eng mozna bez problemu wyrwac w pdf. W polskim trudniej, bo na chomiku sa tylko 4 pierwsze rozdzialy. W kazdym razie masz repa, dobrych ksiazek nigdy za wiele Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości