Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co zamiast cukru? Do końca wyeliminować?
#1

Witam!

Niedawno wujek zmierzył mi poziom cukru i mnie wyzwał, że mam taki mały poziom. Być może dlatego chodzę taki ospały i braku chęci. Cukier mam na poziomie 66 godzinę po posiłku... Zrezygnowałem z cukru, słodzenia herbaty, czy źle? Podpowiecie jak używać tego składnika?
Dodam, że jak zjadłem kawałek ciastka od razu poczułem się lepiej....
#2

Cukier, to sacharoza. jest to cukier złożony składający się z dwóch cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Jednak połączone w sacharozie nie są wcale łatwo przyswajalne. Z tego powodu proponuję całkowicie go wyeliminować i zastąpić łatwo przyswajalnymi cukrami prostymi. Fruktozę znajdziesz w słodkich owocach, takich jak: winogrona, gruszki, śliwki itp. Wspaniałym zamiennikiem cukru jest ksylitol uzyskiwany z soku z kory brzozy. Zbija cholesterol, świetnie wpływa na prace jelit, wzmacnia zęby. Bardzo zdrowy jest również miód naturalny. Ważne jednak, żeby był z pewnego źródła, bo często można kupić zafałszowany miód uzyskiwany z cukru. Nie wolno go poddawać obróbce termicznej, bo w temperaturze powyżej 50st.C traci swe lecznicze właściwości.
#3

Miód surowy
Miód manuka
Ksylitol
Stevia
Syrop klonowy
Cukier z palmy kokosowej
Yacon
Melasa
#4

Satetsu, o melasie czytałem, że jest dyskusyjna, bo to dalej cukier. Wprawdzie o dużo mniejszej zawartości cukru ale cukier.
#5

(2013-07-20, 09:31)zahir napisał(a):  Satetsu, o melasie czytałem, że jest dyskusyjna, bo to dalej cukier. Wprawdzie o dużo mniejszej zawartości cukru ale cukier.

No melasa to najgorsza rzecz z tej listy co podałem.
#6

Krzysiek - przez poziom cukru rozumiemy poziom glukozy w krwi, dobrym sposobem jego uzupełniania jest stosowanie produktów z dużą ilością węglowodanów. Dlatego po treningu dietetycy polecają spożywać produkty z wysokim IG w celu szybkiego uzupełnienia braków.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości