Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomysł na temat
#1

Witam ,interesuje mnie wasze zdanie odnośnie nowych artykułów, chcę bardziej dostosować moje tematy pod wasze zainteresowania. Dlatego czekam na wasze pomysły a ja w miarę wiedzy i umiejętności postaram się je zrealizować.
Pozdrawiam Smile
#2

Osobiście, chętnie zapoznałbym się z metodyką podstawowych elementów na drążku - chodzi mi głównie o obrót zarówno w przód jak i tył startując z podporu, oraz obroty 'okraczne', a może przy okazji jeszcze coś ciekawego się znajdzie... Smile
#3

Można by też napisać trochę o podstawowych elementach akrobatycznych. Zwłaszcza takich, jakie można ogarnąć samemuSmile
#4

Nad tym samym tematem jaki nadmienił Zahir ostatnio myślałem i się zastanawiałem czy jest to możliwe do zrealizowania

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#5

Zastanawiam się nad tym czy można zrobić wartościowy trening gimnastyczny w warunkach domowych trwający godzinę, odbywający się trzy razy w tygodniu., podczas, którego przede wszystkim rozwijała by się sprawność ogólna.. Uwzględniający rozgrzewkę oraz rozciąganie po treningu. Jeśli tak to można by zamieścić taki zestaw dla osób mających mniej czasu na trening.
Poza tym jeśli można to proszę o zestaw progresji ćwiczeń core-brzuch. Na razie jestem na etapie planka i dociskania pleców do podłogi wg porad Mrówka, ale może niedługo uda się już robić coś więcej Smile
#6

Obydwoma rękami podpisuje się pod postem Roberta. Mało czasu na trening i sam intensywnie myślę nad jakimś treningowym koncentratem. Jeśli masz na to jakieś patenty, to ja bardzo chętnieSmile
#7

Nie mam, na razie zastanawiam się nad doborem ćwiczeń. Myślę, że w okresie kiedy jest mało czasu najlepszy będzie trening obwodowy, a po nim statyka. Za tydzień jadę na urlop więc będzie trochę czasu na testowanie Smile, Jak już będę miał coś konkretnego to wrzucę. Ale parę osób z doświadczeniem na na pewno jest w stanie ułożyć bardziej wartościowy program.
#8

Otóż to, dlatego liczę na Mrówka i AdamaSmile
#9

Ja może pocisnę mały off-top ale "core-brzuch" to trochę błędne i uproszczone stwierdzenie warte sprostowania.

CORE to przede wszystkim kompleks biodrowo-miedniczno-lędźwiowy odpowiadający w naszym ciele za:
- stabilność (kontrola posturalna)
- transfer energii
- oddychanie
- utrzymanie stabilności cylindra tułowia

W bardziej przystępny sposób CORE to obszar obejmujący lędźwiowy odcinek kręgosłupa, obręcz miedniczną i biodra, łącznie ok. 29 mięśni posiada swoje przyczepy w tym obszarze. Ograniczanie pojęcia "core" tylko do mięśni brzucha jest ogromnym błędem. Dla naszego wzorca ruchowego (jakość ruchu) CORE ma ogromne znaczenie. Nieprawidłowe działanie tego obszaru doprowadza do tworzenia kompensacyjnych nawyków ruchowych, czyli w dalszej perspektywie prowadzi do przeciążeń i urazów.

[Obrazek: logo.png]
#10

Bef mam wrażenie, że jest między nami pełna zgoda. Nie napisałem, że core=się brzuch. Uważam po prostu że te grupy mięśniowe ściśle ze sobą współpracują i nie da się trenować core nie trenując jednocześnie brzucha. Jeśli się mylę to mnie popraw.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości