Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wszystko co powinniście wiedzieć o orzechach
#21

Luko ma absolutnie rację. Kiedy czytałem to co napisał myślałem, że facet pisze moimi słowami. Potem spojrzałem dopiero kto Smile

Nie wiem jak to jest ale orzechy nie są głównym źródłem pożywienia w mojej diecie. Dlatego nie widzę powodu by się ich tematem tak bardzo egzaltować. Ja orzechy w domu mam najprzeróżniejsze i jem je wtedy kiedy najdzie mnie nagle ochota na ich zjedzenie. Tak jak kobietę w ciąży nachodzi ochota na ogórki z czekoladą. Czasem na nie spojrzę i chcę je zjeść. Czasem jeść ich nie mam ochoty. Mój organizm jest wystarczająco przystosowany do poradzenia sobie z tematem garści orzechów. Sam decyduje kiedy coś z ich składu jest mu potrzebne, a kiedy nie. Tak samo ich przetworzenie kiedy zjedzone w należytej proporcji z innymi składnikami diety nie nastręcza mi problemów.
#22

Mnie do orzechów przekonuje jeszcze to, że są jedzone przez ludzi od wieków. W szczególności przez Indian, którzy jedli je surowe, tłuczone oraz dodawali do różnych potraw, a także pozyskiwali z nich olej. Może to naiwne, bo przecież nie robili żadnych badań za milion debilarów, nie wiedzieli co to dietetyka, biochemia czy fizyka... Smile Ale jakoś dziwnym trafem umieli odróżnić rośliny szkodliwe, od tych wartościowych.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#23

widzę, że wywołałem burzę tematem orzechów. polecałem je z prostego powodu. Bardzo często podróżuje. spędzając mnóstwo czasu w samochodzie, jestem często skazany na jedzenie jakie można kupić na stacjach benzynowych. Kanapki tam sprzedawane są śmieciowe. Hot dogi i hamburgery również. Czasem można tam kupić surowe marchewki i praktycznie zawsze orzechy. Dlatego polecałem je jako pożywienie awaryjne. Nawet jeśli uznamy, że są dyskusyjne, to i tak lepsze to, niż batony czekoladowe albo głód. Niestety często jest duży wybór orzechów ale wszystkie smażoneWink Nie mniej jednak coś się da wybrać i do orzechów przynajmniej nie dosypują cukruSmile
#24

Tutaj fajnie Rob Orlando opowiedział o swojej diecie:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości