Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Figury gimnastyczne a wzrost
#1

Witam !

Nie widziałem podobnego tematu a z racji, że mam 187/188 wzrostu chciałbym poznać wasze opinie na temat możliwości wykonania figur gimnastycznych takich jak planche,straddle planche,front lever,side lever,back lever.

Czy są one w ogóle możliwe przy +-190cm?
Wiem, że gimnastycy mają mniej więcej 160-175cm i zdaję sobie sprawę, że nie jest to przypadek, dlatego co wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam
#2

możliwe, ale wymaga więcej pracy w sensie dłużej Ci zajmie dojście do tych figur i więcej czasu poświęcisz na przygotowanie się z powodu większej dźwigni ciała. Co to jest side lever ?

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Side lever to flaga :-)
#4

flaga nie jest elementem gimnastycznym

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Side lever to tzw. human flag, przynajmniej z tego co pamiętam tak nazywa się w książce Sommera.

Przeglądałem kiedyś forum gymnasticbodies w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie i w sumie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi dlatego napisałem tutaj.
Szukałem filmików ludzi robiących te figury z podobnym wzrostem, ale póki co to znalazłem tylko tego fronta https://instagram.com/p/zTLsVXs2Tw/ (189cm, 85kg)
#6

186 cm mierzę i naprawde trudno robić te figury..ale wszystko da się zrobić poprzez odpowiedni treningSmile
#7

(2015-03-14, 17:40)Newcio napisał(a):  możliwe, ale wymaga więcej pracy w sensie dłużej Ci zajmie dojście do tych figur i więcej czasu poświęcisz na przygotowanie się z powodu większej dźwigni ciała. Co to jest side lever ?

Co masz na myśli pisząc większa dźwignia ciała?

(2015-03-14, 17:54)Marcin88 napisał(a):  186 cm mierzę i naprawde trudno robić te figury..ale wszystko da się zrobić poprzez odpowiedni treningSmile

To znaczy, że jakieś jesteś w stanie wykonać Smile?
#8

W pełnej formie nie zrobię ale po treningach poszczególnych figur np: wagi przodem mogę stwierdzić że przy systematycznym "tyraniu" danej figury jest to na pewno możliwe!
#9

(2015-03-14, 18:08)kacperpzn napisał(a):  Co masz na myśli pisząc większa dźwignia ciała?
Nie wiesz co to jest dźwignia?
Odsyłam do Archimedesa. Smile
#10

(2015-03-14, 21:15)Marcin88 napisał(a):  W pełnej formie nie zrobię ale po treningach poszczególnych figur np: wagi przodem mogę stwierdzić że przy systematycznym "tyraniu" danej figury jest to na pewno możliwe!

Właśnie pytanie, czy w pewnym momencie nie nastąpi stagnacja Tongue

(2015-03-14, 21:34)Seth napisał(a):  
(2015-03-14, 18:08)kacperpzn napisał(a):  Co masz na myśli pisząc większa dźwignia ciała?
Nie wiesz co to jest dźwignia?
Odsyłam do Archimedesa. Smile

No wiem co to dźwignia Big Grin tylko jak to wygląda w przełożeniu na ciało w figurach


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości