Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Figury gimnastyczne a wzrost
#11

(2015-03-14, 22:15)kacperpzn napisał(a):  No wiem co to dźwignia Big Grin tylko jak to wygląda w przełożeniu na ciało w figurach

Weźmy za przykład nasz ulubiony krzyż - większy wzrost => dłuższe ręce => Zgodnie z zasadami fizyki F=m*r => dłuższe ręce wymagają większej siły, aby się utrzymać (do tego dochodzi automatycznie większa masa).

A tak ogólnie w kwestii Twojego pytania - nie da się jedynie ręcznie hełmu na lewą stronę wywrócić Tongue
#12

(2015-03-14, 18:08)kacperpzn napisał(a):  Co masz na myśli pisząc większa dźwignia ciała?

po prostu jesteś wyższy, to więcej z reguły ważysz, Twoje nogi są dłuższe, więc np. przy wychyleniu w wadze w podporze musisz więcej siły użyć by podnieść nogi do góry. Z fizyki im dłuższe ramie tym większą siłę musisz użyć by wprawić ramię w ruch. W tym przypadku ramieniem jest długość ciała

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

F=m*r jest złe
Brakuje Wylfryd tutaj przyspieszenia, ale wtedy się z siły zrobi moment sily.


Kto wie czy się nie da helmu, patelnie już odkręcali Big Grin
#14

(2015-03-14, 23:43)bartez2939 napisał(a):  F=m*r jest złe
Brakuje Wylfryd tutaj przyspieszenia, ale wtedy się z siły zrobi moment sily.


Kto wie czy się nie da helmu, patelnie już odkręcali Big Grin

Dlaczego? Zasada ramienia dźwigni (dobra, powinien być iloczyn wektorowy). Przy pozycjach statycznych jedynym przyspieszeniem może być przyspieszenie grawitacyjne i związana z nim siła grawitacji. Ją jednak musimy pokonać "tak, czy siak" i związana jest ona jedynie z naszą masą. Dlatego podpór na kółkach jest łatwiejszy od krzyża - w podporze "walczę" jedynie z siłą grawitacji, a w krzyżu dochodzi jeszcze dźwignia. Moment siły, z tego co pamiętam, występuje w ruchu obrotowym.

PS. Popraw mnie jeśli się mylę Smile

EDIT: A z hełmem to takie powiedzonko. Chociaż masz rację - skoro nawet na forum byli ludzie wyginający metalowe pręty, to może i hełm wygną? Big Grin
#15

Widzę, że tutaj na forum raczej wszyscy optymistycznie patrzą na wiele spraw Big Grin
Znacie jakieś przykłady osób robiących te figury statyczne(filmiki,zdjęcia)? Szczerze to w wykonanie planche o prostych nogach trochę powątpiewam Tongue
#16

Wiesz to wszystko zależy od Twojego samozaparcia i podejścia, a z tymi u Ciebie chyba nie najlepiej. Rolleyes

https://www.youtube.com/watch?v=RyXaksHESz0

Masz. Gość ma 185 z tego co pamiętam. Jest dla mnie ogromną motywacją, bo sam mam podobne wymiary. Ogólnie polecam jego kanał. Wink
#17

Borkoś robi, on ma ponad 180 cm wzrostu

(2015-03-15, 01:32)Predi napisał(a):  Wiesz to wszystko zależy od Twojego samozaparcia i podejścia, a z tymi u Ciebie chyba nie najlepiej. Rolleyes

https://www.youtube.com/watch?v=RyXaksHESz0

Masz. Gość ma 185 z tego co pamiętam. Jest dla mnie ogromną motywacją, bo sam mam podobne wymiary. Ogólnie polecam jego kanał. Wink

o ten koleś to jakaś masakra widziałem filmik jak się uczył rozpięcia ten to ma zawzięcie chciałbym mieć tyle czasu i kasy żeby tylko wstawać trenować, jeść i spać

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#18

Wylfryd no to działa na miare tego na ile tu się tłumaczy :>

Czepiam się troche Smile
Powołujesz na zasady fizyki i stawiasz "=" to niech się zgadza w 100% Big Grin Skoro jest grawitacja to niech będzie zapisana, bo bez uwzględnienia przyspiesznia to ten wzór traci jakikolwiek sens. A jak już uwzglęniasz grawitację, to robi się z tego Moment siły a nie siła.

(2015-03-15, 00:05)Wylfryd napisał(a):  (dobra, powinien być iloczyn wektorowy).
No powinien, tylko ty chcesz wziąć iloczyn wektorowy czego, masy oraz ramienia? Masa nie ma wektoru. Jakbyś wziął to przyspieszenie to i iloczyn wektorowy będzie miał sens.

(2015-03-15, 00:05)Wylfryd napisał(a):  Moment siły, z tego co pamiętam, występuje w ruchu obrotowym.
No i to jest ruch obrotowy (właściwie bezruch bo jest statyka), ale nie musi się ruszać, niech nazwa nie myli Smile Do momentu sily potrzebna jest siła i ramię. Jak momenty sił się równoważą to nie ma ruchu obrotowego.

(2015-03-15, 02:18)Newcio napisał(a):  w podporze "walczę" jedynie z siłą grawitacji, a w krzyżu dochodzi jeszcze dźwignia.
Nie wiem dokładnie co miałeś na myśli, napisałeś jakby w krzyżu było coś więcej niz grawitacja Big Grin
Dźwignia nie daje dodatkowego ciężaru, może tylko powiększyć jego znaczenie dla mięśnia, który wykorzystuje moment siły - a w momencie siły dźwignia czyli długość ramienia ma bardzo duże znaczenie.

Znaczna częśc mięśni wykorzystuje dźwignie (wyjątkiem może być np. takie serce)
Nawet w podporze wykorzystujesz dźwignie, bo np. taki biceps (kontroluje równowagę) działa "sciągając" przedramie (w miejscu przyczepienia ściegna do kości) i wykorzystuje przedramie jako ramię siły i przenosi siłę "dalej" w miejsce dłoni które naciskają na kółka.
#19

Jestem jednym z tych wysokich - 186 cm / 78 kg.
Co nie co udało mi się wypracować, z rozpięciem poszło mi najłatwiej. Wagi i podpory to dla mnie koszmar. Back lever zaczął mi wchodzić odkąd zacząłem pracować nad samolotem.

#20

No do rozpięcia jeszcze trochę brakuję, ale dobra robota i oby tak dalej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości